VIDEO/ “Moj motër ule zërin”, sherr live mes të ftuarve, Laert Vasili i hedh ujë në fytyrë sekretarit të OMONIA-s: Motra jeni ju që e shisni s*mën në Omonia

13 Shkurt 2024, 09:18Sociale TEMA
VIDEO/ “Moj motër ule zërin”, sherr live mes të

Çështja e Fredi Belerit ka ndezur gjakrat në emisionin “360 gradë”, ndërsa ka ndodhur një incident.

Gjatë bisedës ka pasur diskutime dhe debate të forta mes sekretarit të Omonias, Marin Suli dhe Laert Vasilit.

Ka qenë ky i fundit i cili i ka hedhur ujë në fytyrë sekretarit të OMONIA-s, pasi Suli iu drejtua ‘moj motër ule zëri”.

Debati mes polemistit Vasili dhe Marin Sulit:

Marin Suli: O motër ule zërin se nuk jemi vëllezër bashkë.

Laert Vasili: Si the?

Marin Suli: Ule zërin, mos më thuaj vëlla mua, unë jam zotëri. Moj motër ule zërin se nuk jemi vëlla.

Laert Vasili: Mo motër më the mua?!!

Marin Suli: Ore palaço cirku.

Laert Vasili: Unë jam njeri i besës, motra jeni ju që shisni sumën në Omonia, qen, qen.

Marin Suli: Ti je një bastard, o laro pazari.

42 Komente

 1. Q
  Qafa e Llogarase

  Hhaaaa kush I tha motra ule zerin,ky thesi me mut,hhhhhhhaaaaaaa ,Learti I pshuri mu ne surat dhe ai prape o motra.....

  1. .
   .

   Shikoni pak fisiognomin trupore dhe te fytyres se Laertës, "mia adherfara me ta ola tis". Tipi me I peshtyr dhe me hipokrit qe ka kjo botë. $$$$$$$ Marin Suli nuk ka cfar ti lepihet Omonias, sepse ai eshte vet sekretar I Omonias, Omonia nuk eshte e famshme per ndonje buxhet te majm, por si nje organizat shume modeste. $$$$$$$ Shikojini videot e Laertës ne kanalet Greke, gjithmon I indinjuar bene patriotin Grek, fiks njesoj si ne ato Skipetare qe Luan patriotin Skipetar. $$$$$$$ Shtetesin Greke e morri si Vorio Epirot I flakt (sic eshte pikerisht, minoritar nga Nën dhe nga Bab), por thjesht, nje Bastard, nje karjerist hipokrit dhe nje lamash I pa parë. $$$$$$$ Kur e pa qe ne Greqi eshte "kart e djegur", sepse beri gabimin e madhe te ngre ne Skenen e Teatrit Grek te Athines, nje Teater provokativ, qe paraqet Jezu Krishtin me identitet te dyshimt seksual. $$$$$$$ U hodhe ne Skiperi duke vendosur te bej karier si Patriot Arnaut, por pa haruar te jet pjesmares I rregullt ne te gjitha eventet e Omonias dhe te Ambasades Greke. Ne te gjtha keto pjesmarje ishte Surrati I parë qe shikoje. $$$$$$$ Por perseri as aty nuk ja varte askush dhe levizte fiks si "Laro pazari, ku te kapej qe te bente karrjer". $$$$$$$ Sjellja modeste dhe korrekte e avokatit Marin Sulit sfidon sjelljen e gjillologut, "artistit te leshit dhe te palacos se cirkut" Laert Vasilit.

   1. z
    zhaku i pamposhtur

    Jo mer daku mos u mundo ti hudhesh balte Laertit sepse ai asnjehere nuk ka bere 'patriotin grek' sic pretendon ti, Laerti ne greqi e ka theksuar qe e ka per nder origjinen e tij shqiptare prandaj edhe ju gjakprishurit grekofile e urreni ,mos u mundoni ti ngaterroni gjerat...per te qene korrekt moderatori Zheji nuk duhet ti japi hapesira gjakprishurve filogreke sikurse edhe ne shqiptareve nuk na japin hapesira mediat dhe tv grek..kjo do te ishte nje sjellje korrekte dhe e barabarte,keshtu si silleni ju greket me shqiptaret ne greqi keshtu do te sillemi edhe ne shqiptaret me gjakprishurit qe simpatizojne greqine per hir te kockes 300€ ne shqiperi qe jep Athina,ky quhet reciprocitet...ceshtja Bejleri eshnje ceshtje e drejtesise shqiptare cpune kane mediat qe diskutojne nese duhet te denohet apo duhet te betohet Bejleri?...nje fjale e urte tjote qe : qeni I keq ta sjell hasmin tek dera...ti Zheji nuk I tregove vendin gjakprishurve te vurgut qe e mbajne veten per helene,pra ti je nje 'qen I keq' qe ta sjell dilogrekun ne tavoline dhe kur ai vjell vrere ajo qe ben ti eshte vetem 'publicitet'...

    1. J
     Junanistan

     Pty kerme e ndyre mongolopontiocobanocifutovurkaro “grek “ ty moj kerme bashke me gojoret e burdellos se janulles e mburnit Laertin si nje njeri me karakter dhe personalitet qe I ka thyer hundet agimit te arte mu ne mes te graqise,,dhe tani e shani,,pty kerma pontiomoggolou,,tipik rrace e ndyre gjarperi,me fytyre miu ,,mallkuar qofte kush ju dha pashaport njeriu, ptyyy. nje jete gojore,,ju bie goja ere fare Karri,,,ptyyyy

     1. S
      Shmil Gostivari

      LAERTI është zemerarbënor. Derisa ua pikturonte atë fytyrën 300 euroshe, vëllau shpirtintrigues "kishte telashe" me telefonin, resp vetëveten dhe me mundim dëgjonte ndërgjegja e tij surrogate polifoninë e ilire - arbnore. I tha atij amalgamit - vëlla, duke i kujtuar se është bythshitur surrovasal greq. Rrofsh Leart! Ti je intelektual e arbnor klasi.

      1. S
       Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

       Adherfara Laerta duhet ti hiqet ταυτότητα( per kete do te frontisim ne) dhe mos ti shkele kemba me ne token e bekuar greke,ok. Edhe per kete vrromotourkalvano komentues ketu ne Tema "zarbo i pamposhtur" qe ngop zorren e thare ne Athina,duhet te kanonisim ate qe meriton: to makri sto kolo.

       1. J
        Jorgo

        ky qe ka to xontro sto stoma...

        1. Z
         Zoti me shqipetaret

         Mortja qe nuk te ha o ti qe na e hengsh para e mrapa ......po kujt po i plas bytha per pashaporten greke o dit-zi......po si ka mundesi qe mburreni me Greker-qiresine tuaj qe i vjen era dhi e zgjebosur.......per mua do te ishte mrekullia me e madhe qe te gjithe ata shqipetare qe jetojne ne " Token e bekuar" , e cila edhe pse ka njohur shume perpara Shqiperise sistemin kapitalist, eshte ekonomia me e dobet e Europes, me 400 Miljard Euro borxh, ku dhe vete greker-qiret morren rruget e kurbetit ne gjithe boten.........ci di shqipetaret ti moj lope.......haku do kthehet tek i zoti.....mos e harro kete o bazhibozuk i katranosur.......

      2. T
       Toni Montana

       TEEE....LUMTE DORA ....EDHE ME KEQ T'JA KISHE BERE TA RRIFJE EDHE PAK E KA....MBAN DHE MBIEMRI SULI SURRATI I ATIJ, MBIEMRIN E HEROIT DHE NJE NGA TRE KOMANDANTET E REVOLUCIONIT GREKE, PO NUK E MERITON AI ATE MBIEMER....ME MIRE TA NDERROJE NE....SHULI.LEGENA PJELLA BASTARDE QE PER FITIME FINANCIARE BENI C'DO GJE...CIPE PLASUR.

       1. K
        Kelianii...

        A te lumte ajo dore o Leart, fytyra me te urryera se ata ne Vlore nuk gjen ...po mire qe Zoti ( te me fali) te beri si thes me mut o Suli,po sjelljen pse e ke si b.... q.... yyyy letyra te ndyra..

        1. A
         Asd

         Marina akuzon ate qe eshte vete. Eshte bere grua per tu sherbyer grekeve. Laerti eshte ne qendrim korrekt. I vetmi gabim i tij eshte kur e therret "qen" ne vend te "buçë".

         1. j
          janullatos arxidofagos

          palio adherfia te hOMONIA’s, bythqira te janulles

          1. F
           Fati

           Shife kur te na cajne karin greket neper kanale dhe ta bejne provokacion politik shteteror per kta bythqimat e vorioleshit dhe Shqiperise do i vene veton se Shqiperia shkel te drejtat e ktyre moterqirave qe na ka care trapin 34 vjet,,,

           1. D
            Dhamiani me torbe

            kujt i plasi kari se ca llomotitin bythqirat. Vete ekzistenca e shqiptareve per ta eshte provokacion. Ti shikoj qe digjen te gjalle, e sme ben pershtypje. Rrace e felliqur kurvash

           2. G
            Gjergji

            Te lumte o Laert!

            1. a
             aleks

             bravo Laert, por mos e merr per ters se leberit keshtu flasin, kur kane mashkull perballe i thone ; o motra, kur kane femer i thone ; o vella, pune leberish vari k**n.

             1. P
              Paramount

              Pse kaq konfuz, mos te kan shkerdhyer leberit gjithe familjen, fisin!?...paske eksperience te keqe.

              1. D
               Dj

               Aleksa je prostitute. Turp

               1. D
                Deep Purple

                Aleksa te kane tundur leberit.Shko kap ndonje semafor motra.

                1. G
                 Gjirokastriti qe ta pellciti

                 Leksa qe ta pleksa lebrit jua kane ngritur kembet ne hava gjysheve, nenave e motrave tuaj e ju kane bere te dhisni gjak me vepra e jo me llafe si ty. Tani me qe te ha suma do te qijem edhe ty. Te fala nga gjirokestriti qe ta pellciti

                2. S
                 Shkoni p.s

                 Bravo...keshtu e duan...

                 1. V
                  Vlora.Vlora

                  Qija rrrobt ketij sulit ,se keshtu u drejtohet te gjitheve ,o motra

                  1. P
                   Pilurioti Spiro

                   Bravo Laert, djale me integritet e formim. Bekuar qofshin shqiptaret!

                   1. E
                    Evropaiqi eleniqia

                    Ska me burra ai vend......duhet dikush tja numeroje ne lule te ballit , po ne vrasim njeri tjetrin per gjera pa kuptim. Ndersa ne kete rast do kishte kuptim, po ta bente dikush, do shikoje do bilbilosnin me keta dobica te shitur ? Do futeshin vrimave si minjte.

                    1. e
                     edmond( koder rreshen)

                     Ooo Motra ! He mo se lojen po bejm tani,na Vlora jemi,te dy te nje sere jemi ! Ishalla Shqiptaret e kan memorien e shkurter,dhe mua Lertin sme mbaj mend kur dilja ne tv Greke, dhe thoja se jam Minoritar Grek ? " Aktori "Figuranti i filmave Grek,kerkon karrier ne Shqiperi...po si ? Si aktor,si politikan,apo si "patriot " ?

                     1. A
                      Alniku

                      Edhe sot ai nuk e ka mohuar këtë por mbi të gjitha flet drejtë.

                      1. G
                       Gramshioti nga Puka

                       po ti kush je qe flet kaq i sigurt.....edmond dantes nga bulqiza e ferro-kromit ??? po na trego historine e Laertit ti tani sikur nuk e dime qe eshte me nene greke e baba shqipetar ??.........mos u kapni me personin po me padrejtesite shekullore te moterqirave jevgjite qe kane shfrytezuar varferine e mbas viteve 90-te te shqiptareve........mos e fillo mendimin nga bishti po nga koka or ti shabon.......

                      2. D
                       Detari Vlore

                       Doni te dini atdhetarizmin e djemve te ketij fshati,pyetini sa deshmore kane ne luften sntifashiste dhe sa partizane kishin,rrine si qullashe prane grave dhe jane bere te gjithe motra.Shifni fshatin afer tyre me luftetare dhe deshmore dhe heronj dhe te djegur nga hordhite fashiste te Hitlerit,fshati qe ndrit ne histori me kapedane te pushkes dhe te penes,lereni motren Marina ta shes sumen tek greku sepse e kan ne gen.

                       1. H
                        Hajde rradhen kush e ka.....

                        Learta u soll shume keq, kjo pune nuk behej me uje por me nje grusht surratit, keshtu qe Learta e meriton fjalen moter. B.q. Zhej rrinte si kurve pa nderhyre...

                        1. F
                         Flamuri pa shtizë

                         Te lumte Laert,i ke pshurre surratin. Ashtu i do mushka drute.

                         1. s
                          shqipetari

                          Ai Suli meriton me shume se ujin ne fytyre, Lertit jo qe i lumte dora por meriton ta puthesh ne balle ate qe i beri atij zvarraniku jargavec…

                          1. N
                           Nandi

                           bravo Laert keshtu e duan byth shpartalluarit e Omonias

                           1. V
                            Veritas

                            Forca Laert "polemisti". Nuk te beri Rama deputet heren e kaluar por zgjedhjet do te vijne prape. Ke kohe te japesh prova.

                            1. Z
                             Zoti me shqipetaret

                             Te fala babes or ti Veritas i genjeshtert.........prej atij pushti, antishqipetari qe ju i thrisni babe erdhi kjo pune deri ketu.......se qe ta moresh vesh ti Veritas i genjeshtert....baba ka plot 45-vjet qe ka hudh firmen ke UDB dhe Asphalia greke........tani meqe ra fjala eshte kartabiank e diegur....nuk i hy mo n`pune as dreqit..........zoti ju shpetofte at cik menje qe ju ka njel.......

                            2. E
                             Emigranti

                             Te lumte dora mo djale.

                             1. N
                              Noci

                              Fajin e kanë tv sidomos kombëtare qe ftojne grek apo shqiptare qe ndihen greke .Nuk ben vaki ne Greqi te ftohen te huaj sidomos shqiptare e te bejne propaganden kundër shtetit grek.Nuk ma merr mendja qe ne Greqi punesohen ne tv gazetare qe kane simpati per nje vend tjeter.Pse nuk i pergjigjen me te njejtin monedhë per te treguar patriotizmin qe na mungon fare

                              1. N
                               Noci

                               Fajin e kanë tv sidomos kombëtare qe ftojne grek apo shqiptare qe ndihen greke .Nuk ben vaki ne Greqi te ftohen te huaj sidomos shqiptare e te bejne propaganden kundër shtetit grek.Nuk ma merr mendja qe ne Greqi punesohen ne tv gazetare qe kane simpati per nje vend tjeter.Pse nuk i pergjigjen me te njejtin monedhë per te treguar patriotizmin qe na mungon fare

                               1. B
                                Bruni

                                Epo te mos shikosh nje koment te vetem. Qe te denoj xhestin e ktij ....t Zhej qe me rri si ...t e nuk thot azgje Shqiptari nuk behet me.

                                1. LABI

                                 Laert! veprim i duhur per bajge.

                                 1. S
                                  Shkodrani-Belgjike

                                  Po japin shpirt janullatos me co, ju ka ardh fundi atyre që viçidoli i la te lire të bajn ça kan dasht ne ket vend.

                                  1. F
                                   Fatosi-kosove

                                   Ah te lumt dora o Laert burri, te gjithe ketyre pis bythelepirsave kshtu duhet ber ne sy te popullit, kush mbronte nje kriminel si beleri eshte edhe me kriminel se ai.

                                   1. N
                                    Nik

                                    Ky Marin "greku" hakerrehet si monarkofashist grkqir! Nje gote uje s'eshte asgje, Surrati i gerkqirit nuk lahe me uje! Te lumte Laert!

                                    Lini një Përgjigje