Rama ndan pamjet: Gjimnazi “Themistokli Gërmenji” në Korçë i rilindur, hap dyert me standardet më të mira për 560 nxënës dhe mësues

12 Shkurt 2024, 09:11Sociale TEMA
Rama ndan pamjet: Gjimnazi “Themistokli Gërmenji” në

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamjet nga gjimnazi “Themistokli Gërmenji” në Korçë”, i cili është tërësisht i rikonstruktuar.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, kreu i qeverisë thekson se gjimnazi ka hapur dyert me standardet më të mira për 560 nxënës dhe mësues.

“Mirëmëngjes dhe me një tjetër shkollë të rilindur, gjimnazi “Themistokli Gërmenji” në Korçë, që sapo ka hapur dyert me standardet më të mira për 560 nxënës dhe mësues, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama në Facebook.

Lini një Përgjigje