VIDEO/ Rama publikon pamjet e rrugës së re Ersekë-Leskovik: Së shpejti do të kalojnë lirisht turistët e vizitorët

10 Shtator 2023, 13:30Sociale TEMA

VIDEO/ Rama publikon pamjet e rrugës së re Ersekë-Leskovik:

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka shpërndarë pamjet e rrugës së re Ersekë-Leskovik.

Përmes një postimi në “Facebook”, Rama shkruan se ky është një tjetër segment që përshkon koleksionin e pazbuluar të peizazheve më të bukura të Shqipërisë.


Më tej, Rama thotë se në këtë segment do të kalojnë lirisht turistët e vizitorët e Shqipërisë së re turistike, por edhe produktet e zonës.

“Kantieri i rrugës së re turistike Ersekë – Leskovik, një tjetër segment që përshkon koleksionin e pazbuluar të peizazheve më të bukura të atdheut tonë, ku së shpejti do të kalojnë lirisht turistët e vizitorët e Shqipërisë së re Turistike, por edhe produktet e zonës”, shkruan Rama.

 

34 Komente

 1. E
  ERTV

  O artist pikturist ! A është kjo ndonjë skicë e shtremtë nga të tuat me shumicë apo me gjasme rrugë... Të tjerat jam i bindur se do t'i marrësh nga komentuesit e tjerë "me shumicë". Por kjo është biçim tallje me banorët e urtë por patriot të atyre zonave... Dy qendra urbane duhej të lidheshin me rrugë me dy korsi. Dhe vizime. Kjo do të mundësonte uljen e aksidenteve, uljen e rrezikut në dimër si dhe rritjen reale të trafikut dhe turizmin në ato zona. Dhe kjo bëhej jo shumë vështirë me pak zgjerim. Ky asfalt është thjeshtë për t'a bërë nga e para me ndonjë tender që do t'a marri ndonjë nga të favorizuarit e tu në formë qoke që të bëj Bela-ja ça lekë (dhe ti që s'di gjë).

  1. N
   Nje banor i atyre aneve

   ERTV , se pari , rruga eshte me dy kalime , por akoma nuk ka perfunduar qe te vizohet . Eshte ne ndertim e siper . Neve banoret e ketyre aneve mezi po e prisnim kete rruge te asfaltuar . Se dyti, po te nisesh me paramendim te keq kunder kryeministrit edhe sikur mrekullite e botes te beje Rama , ti , prape se prape, keq do te flasesh . Faleminderit , per complimentin qe na ben si " banoret te urte e patriote" , gje qe e meritojme plotesisht , po ashtu edhe rrugen e bukur qe po na kalon te dera .

   1. I
    Ilir

    i nderuar Banor i Atyre Anëve. Nga titulli i lajmit thuhet qe aty do kalojne lirisht turistet dhe vizitoret. Keshtu qe, rri rehat se ju 'banoret' nuk ju ka permendur kush ne projet

    1. R
     Raimond Vlonjati

     Ky banori i atyre aneve duket qe eshte nje cope budallai. Ajo rruge eshte nje fyerje per njerezit normal, se eshte gjithe kthesa dhe do behen aksidente sidomos gjate dimrit kur ka akull ruga ,, Sepse ata kane hedhur nje shtrese asfalti mbi rugen ekzistuese dhe as e kane zgjeruar fare, por as nuk e kane drejtuar njecike ne ato vende ku ka shume kthesa te forta. Qe ato kthesat e shumta te eliminoheshin , por ata kane ecur sipas ruges ekzistuese. nderakq kane marre miliona nga parate taksave te Shqiptareve sikur gjasme kane bere rruge te Re. Dhe hajduti Rama na e shet kete si kryevepren e tij. Nuk ke ca ti besh, se kur ke nje Kryeminister hajdut , nuk ke ku te ankohesh . Se SPAK dihet qe eshte nje vegel qorre e Rama hajdutit . dhe nuk futet te hetoje , si eshte vendosur cmimi i kesaj rruge , etj Rama eshte nje funderine , nje fytyre e poshter jevgu qe tallet me parate e taksave te Shqiptareve, dhe elektorati i tij keshtu i pelqen .

   2. R
    Realisti

    ...."...do ti marrësh me shumicë..." Ja, merre ti vetë i pari: -Rruga nuk ka perfunduar ende dhe nuk vizohet pa u perfunduar, apo jo? E ke parë vetë ti gjerësine e rrugës së re? Plot negativitet o njeri, pse kështu? Të mos e bënte fare, a do i thoshte gjë ndokush? Jo! Epo, thuaj ndonjë llaf të mirë, apo nuk të lë Partia? E paç Partinë; ashtu copa-copa e të dhier siç e ke, me një plak gërnjar, hakërryes, kriminel, non-grata në krye!

   3. B
    Borsh

    Z.kryeminister prit sa ta vizojne dhe nxjerre pastaj se keshtu duket e pa plotesuar apo keshtu bente dhe non grata

    1. f
     foshnja

     Kjo nuk eshte rruge. Kjo eshte vjedhje dhe tallje

     1. T
      Toni

      Kjo nuk eshte rruge por shteg dhish.

      1. A
       Alex

       Rasi karin ketij populli kurve, se mire ben, kete bene ose dhe 2 ortaket e tu gjysh Sala dhe xha likja , Enveri para teje ishte lule Ti mbete nw tV dit nate ,fuck off o Edush

       1. L
        Luli i Vocer

        Or ti i ERTV-se,duket qe je nul,po nul me te madhe jo shaka!O populi,rruga fillimisht keshtu ndertohet e zgjerohet,pastaj eshte vizimi.A e shikon o populi,se vende vende rruga ka dhe zgjerime per te ndaluar (apo xhepa sic quhen).Rruga do ti sherbeje shume zones juglindore te vendit,nga Erseka ne Permet,per turiizem e per transportin e mallrave.

        1. Z
         Zyko

         Perfundimisht ky njeri (k/minister) eshte i pandreqshem. Po leri ministrite perkatese ti bejne keto gjera ore i uruar. Merru me hajdutet e tu qe e ropen ate vend.

         1. T
          Tarasi

          Hani mut te dy ju ,e doni me kater korsi ,hë , nje korsi per makin e nje korsi per gomer doni or cecenet e Non Grates

          1. D
           Dhembeli

           Ore po Non grade s’beri as gje

           1. A
            Alushi jam

            Ku qëndron e reja këtu, thjesht është asfaltuar. Kot me pyet : - A shkëmbehen dot dy makina ( për të mos folur për kamionët) në atë rrugicë apo njëra do hapë kraun dhe do zihen shoferët se kush të kalojë më parë ????!!!!

            1. B
             Bobi

             Leri vizatimet zoti kryeminister, po thoje dicka per bonosin qe do u jepje pensjonisteve ne shtatore. U vure takse prodhueseve te medhenje te energjise pe tu dhene na nje therrime pensjonisteve. Po mesaduket ishin premtime zgjedhore dhe arsyeje per te ven nje takse te re qe po e hani vete.

             1. D
              Detari

              tallje e ramazonit keto rruge nuk i gjen as ne fshatrat e perendimit, paguan populli per rruge normale dhe leket i vjedh qeveria.

              1. I
               I juaji Edi Rama

               Pritni e duroni o te shume duruar, se vetem nga 1998 ne pushtet jam kaluar / une do ju mbaj me foto e do ju mbaj me gajret, sa te arrij Enverin mbi 45 vjet ne pushtet /

               1. F
                Fshatari tek kthesa e Barmashit

                Ja dhe korsia qe te con per tek shtegu I dhive...te pacim o Edo shoku I Ben Ahmetajt, vazhdo mbushi thaset. Ti Edo ke dy thase...1 per tja mbushur popullit qe te beson dhe 2 per ta mbushur me miliarda duke thene neser se ajo rruga si korsi bicikletash kushtoi 200 meleon euro 120 meleon tek thesi im dhe 80 meleon tek thesi yt o popull

                1. K
                 Kthesa e Germenjit

                 Eduard artisti...do ti paguash mor bir do ti paguash shume shtrenjte keto tallje qe ben me popullin. Ti parate I more...hodhe pese lopata asfalt dhe si gjeli maje plehut kakarrit nga mengjesi ne darke. DO TA SHOHIM jo me larg se mbas 4 vjetesh resultatin e kesaj pune...se ti si artist qe je I ben me afat skadence 4 vjet deri ne zgjedhjet e rradhes

                 1. T
                  Tironci

                  Zoti Kryeminister. Kjo eshte rruga qe do te perdore burri olta xhackes qe ka blere llixhat e leskovikut dhe cdo prone me vlere ne hapesiren leskovik erseke? Ju lutem mos na coni ne riedukim se e kuptojme qe pyetjet per kunaten ju vene ne veshtiresi

                  1. p
                   pa vlere

                   Rruge e shtrembër, shtrembaluqe! Turp. Tani z.Rama ka ndenjur aq gjate në pushtet sa edhe dokrra dhe shtrembësira te bëra me çmim Europe na i shet për mrekulli. Koncept shtetari Afrikan! Shikoni rrugën e lumit të Vlorës!

                   1. E
                    Erdogan

                    Po ky nuk ka Minister dhe pergjegjes per Infrastrukturen qe po ben si Enver Turku? Jepi te drejten edhe te tjereve te marrin disa Recorde Pozitive o Pasha i Erdoganit. Na del "Ne gjume" si Fantazme.

                    1. J
                     Jovami

                     Si zakonisht nuk shoqerohen me nje harte. Kujdes harten. Nuk eshte domosdoshmeri por detyrim, kulture, informacion, etj, etj, P e r s h en d e t j e J. M .

                     1. e
                      enter""

                      Turp. Rruge per nje makine. Asnje sinjalistike ndarjeje.

                      1. Y
                       Yp hixhi yp xhixhi

                       Nongrada i bente si rruge dhish pa lere vijezimet e mbrojtjes anesore as nuk behej fjale .

                       1. Y
                        Yp hixhi yp xhixhi

                        Nongrada i bente si rruge dhish pa lere vijezimet e mbrojtjes anesore as nuk behej fjale .

                        1. P
                         Pirdhni se liroheni.

                         Edhe gjarpri nuk eshte kaq i shtremet, rruge per bicileta asfalt elektoral per te mbuluar vjedhjen 1 km rruge ne shtratin e vjeter e bararbarte me 8 milion euro, mos i hengsh i pangopur dhe xhepist.

                         1. O
                          Oh sa kom qesh

                          Edhe vijezimet duhen dhe nuk kalon dot as me biciklete.... ha ha ha, Ram perversi hadut i kahershem shpikesi i 20% per te dhene nje leje ndertimi kur ishe kryetar bashkie, nashi kjo shume ka shkuar 40-50%. Leskoviku eshte shpopulluar me kohe gjen vetem ndonje bari, kjo rruge u sherben vetem shoqeruesve te refugjateve ku Shqiperia eshte porte kryesore per te kaluar ne Perendim.

                          1. N
                           Nje fshatar nga Taci...komshiu Rezart Tacit...

                           Eduart.... ne rradhe te pare ti e ke per detyre ta besh jo ate rruge, por te gjitha rruget e Shqiperise...e ke per detyre ti besh dhe ti besh mire , gje te cilen ti nuk e ben...dhe jo vetem qe nuk ben ate qe ke per detyre...por na perrallis sikur kushedi se cfare ke bere... uaaaa na habiteeee...TI JE THJESHTE DHE VETEM NJE MASKARA O EDI RAMA

                           1. R
                            Ramsesi III

                            Rruget e Ramutit kane per te te nxjerr zorret. Me keq se ish rruga e Krrabes. Hedhin asfalt mbi gjurmen e rruges dhe edhe pas 10 vitesh ne pushtet rruga akoma s’ka mbaruar. S’di se c’ben; fillon nje rruge, e le pergjysem, fillon nje tjeter pa projekt, i del traseja ne maj te malit! Nderkohe rruga qe rrihet me shume ne vend: Tirane-Durres, ka ngelur po ajo e 20 viteve me pare. Dytesoret jane shkaterruar nga Dulaku

                            1. E
                             E c'na gjeti.

                             Popull injorant. Akoma nuk e mesuat qe per vizimet do behet nje tjeter prokurim ?

                             1. I
                              Iliri

                              Si shum me parametra e keni bere.As me Rruge te lagjes se fshatit nuk krahasohet.Ec aty sekti zhvatja

                              1. N
                               Na bashkoi Belershurra

                               Hall me burre e hall pa burre, hall te mos martohesh kurre, i tha ai....jane bere bashke trushplaret e Saliserbit me trushplaret e eleniqise (edhe pse keta te fundit, i njejti eshte qe nderron emrat)

                               1. 6
                                66

                                Ne cdo shtet serioz, ka nje institucion kontrolli infrastrukturash publike, ku jane te percaktuara rregullat teknike dhe gjeresite e rrugeve, per te shmangur vjedhjet dhe kontrolluar parametrat e detyrueshem te sigurise teknike. Ne Shqiperi duket sikur gjithcka eshte prone lavdie e Rames dhe Ballukut dhe sikur vendosin ata per gjithcka teknike sipas pelqimit te tyre. Disa miqte e mi italjane qe kishin bere xhiron e Shqiperise me kamper, kishin ngelur te mahnitur nga bukuria e natyres dhe mikpritja e njerezve, por te skandalizuar nga siguria e rrugeve ku nese ndesheshin nje kamper dhe nje kamjon ne nje kthese, katastrofa ishte e sigurte. Dhe te pershkosh Shqiperine per turizem me panikun e vdekjes, nuk eshte maksimumi. Dreqi e mori, eshte nje rruge qe lidh dy qytete, jo dy fshatra periferike dhe nuk flitet per qarkullim veturash, por mbi te gjitha per qarkullim mjetesh transporti te tonazhit te rende, qe furnizojne dhe zhvillojne qytetet. Tragjedia 30 vjecare e ketij vendi jane punet e bera pergjysem, me sikur, per sy e faqe, per vota, per te vjedhur, duke mos lene puthuajse asnje veper te rendesishme , eficente dhe funksjonale gjenerates tjeter, qe te mos mendoje per te njejtat rruge dhe te ngece ne te njejten balte, por te coje perpara zhvillimin e shqiperise permes veprave te tjera qe i rezistojne kohes dhe jane nje pasuri dhe investim per gjeneratat e tjera.

                                Lini një Përgjigje