E quajti të shëndoshë, Jasir Asani i përgjigjet duke qeshur trajnerit me një foto nga palestra

15 Maj 2024, 13:51Sport TEMA

Sulmuesi i Kombëtares kuqezi, Jasir Asani ka luajtur vetëm 8 minuta në këtë sezon me Guangju, në kampionatin e Koresë së Jugut. Kjo për shkak se trajneri Li Jung Ho është shprehur se ai ka shtuar shumë peshë. 

“Ai ka shtuar shumë peshë dhe s’është mjaftueshëm i mirë në stërvitje. Edhe nëse humbim 10 ndeshje radhazi, Asani përsëri nuk do të luajë me performancën që jep në stërvitje, për sa kohë që unë të jem ende trajner”, deklaroi ai.

Por kjo situatë ka shqetësuar jo pak trajnerin Silvinjo si dhe Shqipërinë në prag të “Euro 2024-ës”.

Ndërsa Jasir Asani ka vendosur ti përgjigjet Li Jung Ho për sa i përket peshës së tij. Ai ka postuar një foto në “InstaStory” nga palestra dhe në sy bie forma e tij fizike. Një trup i palestruar dhe aspak i shëndoshë ashtu si trajneri e ka quajtur. Ndër të tjera, futbollisti e ka shoqëruar foton me imazhe duke qeshur, një përgjigje kjo për trajnerin e Guangju.WhatsApp Image 2024-05-15 at 13.23.45

5 Komente

 1. D
  DR

  Ashtu si bish na duhesh...lene ca thot ai tipi

  1. t
   tru shqiptari

   Ik or ul koken dhe loz, mus u fry si gjel. beri dy gala ky dhe u be Messi.

   1. s
    subjektive

    "I shendoshe" per standarti korean... "barkthare" per standartin shqiptar...

    1. V
     VAR i im

     Ore çun ti je i shnosh për koreanët e vegjël,por për ne ti je i dobët dhe për Eiropën skilipec. Problemi osht se mos trajneri e ka llafin,se mos t’kan hyp pordhët dhe dmth nuk tun bëthët në stërvitje,si thu ti qi qeke ne i palestrum,se ne s’kuptojmë ‘koreançe’..!?

     1. T
      Tifozi plak

      Prandaj edhe Sylvinjo nuk rinivon se e di qe me keta tipa do diskreditohet ne Europian .

      Lini një Përgjigje