FOTOT/ Armand Duka bën qesharake imazhin e Kombëtares: Paguan Eni Çobanin dhe perosonazhë tjerë për të kërkuar mbështetje

25 Shtator 2022, 12:35Sport TEMA

FOTOT/ Armand Duka bën qesharake imazhin e Kombëtares: Paguan Eni

Ekipi jonë kombëtar ka dështuar në kompeticionin e Ligës së Kombeve, ku edhe pse kishte mundësinë e artë për vendin e parë, janë renditur të fundit.

Dhe pse rezultatet janë katastrofike ku kërkohet marrja e përgjegjsisë, Armand Duka ka nisur të mendojë si të përmirësojë imazhin e futbollit të degraduar të tij.

Në mënyrë qesharake, FSHF-ja po sponsorizion disa personazhë të ashtëquajtur VIP, të cilët po bëjnë thirrje për mbështetje të ekipit tonë kombëtar.

Bëhet fjalë për "VIP-a" si Eni Çobani, Erion Kristo, Olti Curri, Bes Kallaku, Rozana Radi etj, të cilët natyrisht janë personazhë që nuk dinë asgjë nga futbolli dhe nuk shkelin kurrë nëpër stadiume, por që Armand Duka i paguan për PR.

Kaq mjafton për të kuptuar se sa qesharake e ka bërë Armando Duka, Shqipërinë.

Pjesë e kësaj farse janë bërë dhe disa ish futbollistë të kombëtares që kanë shkruajtur hartimet e tyre. (TemA)

 

28 Komente

 1. D
  Duka krimit

  Llumi shqiperise

  1. S
   Sazani

   Keta tipat qe mbeshtesin Duken , qe po shkaterron futbollin ne Shqiperi , jane ca injorant ne futboll sa behen qesharak me keto mbeshtetje . Keta me kujtojne nje tjeter injorant futbolli , qe dikur , me padijen e tij , pyeti : “ ky Labimoti i Elbasanit i kujt qyteti eshte ? “ ????

   1. V
    Vranakonti

    Jemi ne kapitalizem ku gjithesecili bene sipas mendjes se tij,sipas ligjeve te kokes se vete dhe jo me ligjet e shtetit. I vene pas Armando Dukes,i lepihen se ai i mbath me para dhe nuk kan pse te meren me problemet negative te sportit. Para dhe vetem para.

   2. M
    Mjaft me keto pamflete

    Po beheni qesharake me keto shkrime. Sulm frontal kunder Dukes. Asgje tjeter s’ka rendesi per ju, i zgjidhem te gjitha ne kete vend. S’ju dilka mllefi, 1 ne 2 shkrime “bombastike” per te. Kriza po i shkaterron dhe varferon njerezit, halle pa fund, ju tek Duka gdhiheni, tek Duka flini. Jo, se po na plas shume per Duken, por kjo eshte qesharake.

    1. k
     kpz

     Merre Duken ne shtepi te te q.je motren e plaken,mbase ju ndihmon pak tu lehtesoje verferine.

     1. Z
      Zkp

      Sa te pelqeka k*ri, se hiqke nga goja. Per momentin eshte i zene me motren dhe plaken tende kpz, kafshe pylli.

      1. k
       kpz

       Kurvat e Dukas kane dale te na i marrin ne goje. Jeni llum si llumi qe mbroni.

       1. P
        PKZ

        Akoma me k*rin ne goje ti KPZ? Leshoje o mi Bashkie, boll e mbajte, ta marri dhe gruaja e plaka jote, se u meruan duke pritur. Flet per llum ti, plehre.

        1. k
         kpz

         Ta nxorri motren e plaken nga varferia Duka apo do vije edhe neser?

         1. O
          O motermadh

          Jo pra se s’po leshon motren, plaken dhe gruan tende, robqir. S’te mungojne tek shpia?

    2. P
     Proletari

     Megjithe patriotizmin tim qe ska free, nuk me pelqen qe te fitojne futbolli dhe kenga shqiptare ne asnje eveniment se nuk perfaqesojne Shqiperine, por individa te veçante qe nuk i njohe as si fubolliste e as kengetar. Mbreme desha te fitonte Izraeli, ndersa festivalin tradicional e kam ndjekur cdo nate per rreth 30 vjet, tani nuk e di fare, behet apo sbehet. Keshtu vjen shperberja, ajo qe su arrit me lufte, po arrihet me paqen-para nga antishqiptaret e damkosur dhe te pa cipe.

     1. S
      Sam

      Ti Proletaro ke te drejte ne luften tende qe ben. Ti ske cfar humb pervecse karit qe ke ne goje shoku.

      1. M
       Matrapiku

       Ik mer pederast komunist te qifte kina nonen

      2. T
       Tela Stela

       Ekipi ynë...dhe personazhë - të tjerë - ...pa krye që në krye . S'shalohët kali pa u kashit , po i hipe të rëzon me një vickël .

       1. T
        Tironci

        Me vjen keq qe Eni Çobani ka pranuar kete mafiozin Duka ,sa per kete pederastin Curi ,nuk kam cte them , cfare mund te shohedh te ky peder , kurse per kete katundarin ,mire beni qe e nxirni ,se na heqe mallin ,e fshatarit tipik ,

        1. L
         LUcarmgy

         akoma me duken koerrupsionin e gjalle

         1. a
          arqile

          Duka i krimit se bashku me gjithe federaten e futbollit te zhduken nga syte kembet te njejten gje te bejne edhe trNjeret.

          1. E
           Elton

           Ndyresira qe ka shkaterruar Tiranen , nuk do e kontrolloje kurre Federaten e Futbollit. Gazetaret plehra qe e mbeshtesin nuk jane me teper sesa patronazhiste 2 leksh. Ketu me poshte keni linkun e historikut to ndeshjeve te Shqiperise me Izraelin. Kryespn Izraeli 4 me 2. Nuk eshte ndonje cudi qe te humbim me ta. Çudi eshte guximi qe nga Kryendyresira e Inceneratoreve per te kerkuar te kontrolloje dhe nje institucione te pavarur. https://www.aiscore.com/head-to-head/soccer-albania-vs-israel

           1. K
            Ku është problemi këtu?

            Humbja tregon gjendjen e pamotivuar të lojtarëve për të fituar ose shitjen e ndeshjes. Tregon gjithashtu që trajneri Reja duhet hequr, madje duhej hequr kohë më parë, por nuk ndodhi se Duka ka pazaret e veta.

            1. e
             elton

             Pse jeni çuditur ju te Temes nga PR. Nuk mban mend reklama per inceneratore, PR per inceneratore, nuk shihni si del Vemja duke mbjellur peme dhe ne fakt mbjell Pallate?? As mos u çudisni fare, mbeshtesni ekipin dhe Federaten qe ja ka dale te jete e pavarur nga ndyresirat.

             1. P
              Pelioni.

              Z. Eni pamvarsisht qëllimit tuaj ,mos u bëj pis në haremin Alla Armando Duka, pisi të ndyn thotë populli,po ky nuk është vetëm pis,ky është dhe sulltan haremi si qefli pjeshke.

              1. t
               tifozi

               Ne se doni te shporrni Duken e droges me stafin e tij te koruptuar beni BOJKOT STADJUMIT, vetem keshtu do clirohes futbolli nga kthetrat e DROGES. Le te shkojne vetem ata te shoqates se bq. ve....

               1. E
                Ebu beker

                Duka nje faron ,,familje qe bilona $$bejne per qefet e tyre.

                1. A
                 Alfonso

                 Këtu bërtasin për ineceneratorët, ja, këta janë ma zi se ineceneratoret. Të paguash eni çobanin është sikur të paguash Suden, o mio dio, një injorante me aftësi mashtrimi në një studio publike me shikues që e përshëndesin nga Alaska????. Çar po i bëni këtij populli, ku mashtrimi mbështetet në sy të organeve të drejtësisë, si sukses i një hiçi pa tagër dhe seriozitet.

                 1. O
                  Oh sa kom qesh

                  Armando Duka eshte per t'u lavderuar qe sa shpejt e ka gjetur kete ekip idiotesh qe per kryekar kane Oltin Qurren ........ duke perfunduar tek manikini i balsamosur Eni Bariu. Mire kali na ngordhi kombetarja por nuk na lene rehat edhe mizat qe hane vetem mut.

                  1. E
                   Elona

                   Nuk ka nevoje per shume forca.Vendin e fundit nuk na e marin dot.

                   1. s
                    shqip

                    Kombetarja shqiptare eshte kthyer ne nje cerdhe korrupsioni dhe qokash politike.Gafat e Hysajt dhe te Veselit,vetem te rastesishme nuk ishin.Deri kur nje maco shkerdhatash do te injorojne kete popull me interesat personale dhe antikombetare vetem qe te ngopin oreksin e skuadrave te shteteve te tjera? FUCK DUCK.

                    1. Z
                     Zbuluesi

                     Ka gjetur tenxherja kapakun . Ky Duka i krimit njëkohësisht ,ka gjetur dhe kishë se ku të falet .

                     Lini një Përgjigje