Garazhi i Hysajt kushton 900 mijë euro, luksi i mbrojtësit shqiptar tërheq vëmendjen e mediave italiane

18 Shkurt 2023, 11:07Sport TEMA

Garazhi i Hysajt kushton 900 mijë euro, luksi i mbrojtësit shqiptar

Me rritjen e nivelit të tij në fushën e lojës, Elseid Hysaj ka mundur të rrisë edhe zerot në llogarinë e tij bankare. 

Mbrojtësi shqiptar ka përfituar të ardhura të konsiderueshme me kontratat e tij te Napoli dhe Lacio, duke mos i kursyer vetes luksin në jetën e përditshme. 

Përpos futbollit, shkodrani ka edhe një pasion për makinat.

Garazhi i Elseid Hysajt është i mbushur me vetura luksoze, që në total kapin shifrën e 900 mijë eurove. 

Makinat e tij kanë tërhequr edhe vëmendjen e mediave italiane, të cilat kanë shkruar për pasurinë që gjendet në garazhin e lojtarit të Lacios. 

“Tuttosport” dhe “Corriere dello Sport” tregojnë se Hysaj zotëron një flotë vërtetë të shtrenjtë makinash, e cila përbëhet nga një Ferrari 458 (206 mijë euro), Mercedes G-Class AMG (187 mijë euro), Jeep Wrangler (84.290 euro) dhe Lamborghini Aventador Svj (430.730 euro).

 

22 Komente

 1. A
  Alban

  Shqiptaret po nuk shiten pordhe nuk quhet.

  1. S
   Shqiptaret jane koqe qe duan Big Brother

   Jo ne fakt Shqiptaret jane xheloze si qeni. O rrace muti po ky me leke te ndershme i ka dhe ti gezoje. Por ti dhe shume si ty lavderoni drogaxhinjte si cuna te shkathet dhe ja merrni ne goje Rames Berishes e Metes qe ju vjedhin e ju shkerdhejne ketu e 30 vite. Kurse per njeriun qe e ben lekun me ndershmeri plasni nga inati. Rrote kari

    1. T
     Tajar Hysa

     Barkthat e brekgrisur qe kur i bie llotaria nxiton me vrap per te rekuperuar vitet kur hante papare me qep! Shikoje qe nga ftyra! Po te mos ishe i njohur ne Itali, do ta merrnin per murator Rumun ose Albanese

     1. T
      Tom

      Po pse mora katran. Ronaldo u rritë në një familje tej e të varfër dhe sotë është Milliardet. Të dy si Hysa edhe Ronaldo të varfër ishin. Pse për Ronaldon nuk ju bën përshtypje, kurse për djalin shqiptarë jeni xheloz??? Përse ???

     2. S
      Sazani

      More , mire ben se me paret e tij i ka blere . Populli thote se lumi nuk sjell gjithmon kucka, qe do te thote se nje dite ky tipi nuk do kete keto te ardhura qe ka sot , koha dhe mosha bejne te veten . ( Se paku kur te mbetet pa pune do shesi keto makina per nevojat e tij ) Garazhi nuk sjell te ardhura , vetem ha .

      1. F
       Fajtori.com

       Nuk jam dakort! Ai si futbollist nuk ka shkëlqyer, vetëm 2 a tre gola në total, por si njëri ja fusni kot që e shani. Ai ka mbajtur profil të ulët, dhe nuk ka kërkuar famë. Se ka blerë 3 makina të shtrënjta, kjo sdo të thotë asgjë. E ka mundësinë dhe bën. E ka pasion. E ça pastaj, është çun i keq, apo i ka para droge apo korripsioni! Keni të arsyeshëm. Kritikojeni për lojën apo talentin, por jo për jetë private, sepse ai ka qëndruar larg famës.

       1. J
        Jogu

        Po hap ndonje vend pune ne Shqiperi o lumadh te marte m... shalet, puneso ca njerez ,dhe po dole baras, prap fitim je se ke punesur njerezit e tu

        1. Z
         Zdrale Pordha

         Sado te kushtoj garazhi,me ate emer qe ka nuk nderon Shqiptaret por arabet

         1. Y
          Ylli Shamunaqes

          Ke te drejt Qirko

         2. B
          Brezi i djegur

          Futbollistet jane "partita Iva" ne shqip nipt.. È vetmja gje qe mund te shkarkojne dhe rimborsohen nga shteti jane autoveturat sepse regjistrohen si mjet pune. Per kete arsye i blejne te gjithe te shtrenjta.. Hajt tung e mos llapni kot. Nga nje ish futbollist

          1. s
           shori

           Shqipua, breke ne bythe mund te mos kete, por nje "mercedes* e do..., mund te haje buke me qofte, por pordhet, nuk i harron...(!!!???)

           1. s
            spartak

            ckeni me kete...ka rroge...blen...si bo me shpi bari.hallall.

            1. K
             Koli

             Ky eshte Lojtari me Rehat qe me kane pare syte.Nuk e kuptoj si e fusin ne fushe trajneret.Megjithate qysh nga ardhja e Ancelotit tek Napoli,ky u ul ne stol si i Paafte,erdhi Sarri tek Lacio dhe ky me se shumti rrinte ne stol.Kur kane probleme Marusic ose Lazarri,futet ky.Kur krahasoj kete me nje lojtar sic ka qene Zmijani ne Kombetare,kur i krahasoj te dy si Anesore Krahu dhe si Shkodrane,Dhitem nga e qeshmja,ku ky dhe ku Zmijani.Mos e therrisni ne Kombetare,Please,eshte nje Nul si Futbollist,sa per Makinat qe flisni:Ato i ka ble me Paret e tija,mos u beni Xhelose,ka punuar per ate dite.

             1. l
              luli

              na dole ti ma i mencem se SARRI .zmijani u provu ne europe dhe deshtoi, kurse hysaj korri sukses ne nje nga kampionatet me te forta ne bote,nuk ja hedh dot trajnereve italiane asnje,ti smerr vesh nga futbolli dhe rrehesh nga nje finte qe bonte zmijani

             2. Y
              Ypi

              Pse i varen bolet dashit??? Komente pa lidhje. Hysaj te kete gjithe te mirat e botes se me pune e djerse i ka. Njeri me siper thote pse Hysaj nuk investon ne Shqiperi e te hapi vende pune, injoranci pa kufij.

              1. P
               Pisha

               Ja bëftë zoti hallalll

               1. G
                Genti

                Kjo do meritonte shprehjen " Kur ra shqiptari në kos, leu edhe bythën".....

                1. T
                 Trotski

                 Hallall e ka !! Mos i bini Legenit !

                 1. D
                  Deda

                  prandaj shet pordh kur luan sikur me qenë s.ramos

                  1. M
                   Martin

                   Po me djers mor i ka! Nuk ja vodhi kujt. C’esht ky muhabet??? Ueeeee pjesa me e madhe zi mxjerin nga goja se ashtu e kane shpirtin, Zoti te rruajte nga demtimet o Hysaj, se nga keta njerez c’fare nuk pret,

                   Lini një Përgjigje