Shqipëria e De Biazit apo Silvinjos? Andi Lila: Të mundin njëherë Francën ose Portugalinë, pastaj të krahasohen me ne

7 Shkurt 2024, 15:00Sport TEMA
Shqipëria e De Biazit apo Silvinjos? Andi Lila: Të mundin

Kush është Shqipëria më e mirë, ajo e De Biazit apo e Silvinjos? Kohë të tjera dhe mundësi të tjera, por Andi Lila e ka të qartë idenë.

I ftuar në “Studio Sport” në “Vizion Plus”, për Lilën nuk duhet krahasuar Shqipëria e 2016 me këtë aktualen, pasi ajo e De Biazit në të cilën ka qenë edhe pjesë vet, ishte e nivelit tjetër.

“Kjo Shqipëri duhet të marrë një fitore të madhe, një ndeshje të madhe, për t’u krahasuar me Shqipërinë e 2016 që mban ende flamurin sipas meje. Kjo Shqipëri duhet të mund dikë mes Kroacisë, Italisë apo Spanjës që të krahasohen me ne.

Mos të harrojmë që Polonia ishte në ditët e zeza të futbollit polak, po edhe Cekia nuk ishte në momentet e saj më të mira. Të provojnë të fitojnë njëherë siç kemi bërë ne me Francën apo me Portugalinë”, tha Andi Lila.

21 Komente

 1. e
  eli

  Po e te keqen po! Topi 64% me 36% per portugaline.Gjuajtje total 19 me 2.Pervec golit te Balajt nuk e mbaj mend gjuajtjen tjeter.Nuk mbaronin shtyllat e portugezeve.Ate dite jemi bere me zemer per 90 min.E kishim fatin me kapul!Edhe te gjitha keto pa Ronaldon ne fushe!

  1. L
   Liku - Kush me shan per debat nuk ia mban

   Kombetarja e De Biazit shkoi ne Europian nga 3-pikeshi ne tavoline me Serbine , dhe pastaj u ble ndeshja e fundit me Armenine.Sigurisht fitoi ne Portugali duke parkuar Autobuzin para porte. Fitoi edhe miqesoren me Francen por ishte nje miqesore ne qershor ku lojtaret e Frances me shume e kishin mendjen nga pushimet. Kurse kombetarja e Silvinjos shkoi ne Europian me gjuajtjet nga jashte zone qe me shume shume fat perfunduan ne gola.Por pothuajse asnje sulm i rrjedhshem dhe pothuajse fare gjuajtje nga afer portes. 2 ndeshjet e fundit me kundershtare amatore , ishin skandaloze. Shqiperia eshte nje skuader teper modeste , keshtu qe arritja ne Europian ne te dy rastet eshte si fitore.

  2. K
   Koli

   Po ik or Lile,servil i De Biazit.Vetem Lojtar nuk ishe,Medioker ne fushe,sic eshte Hysaj sot.Me Kombetaren e 2016 ty nuk te shihna dot si Lojtar aty,vetem turreshe kot si Idiot ne krahun tend.Me kete te sotmen nuk shikoj dot ate Hysajn,si ty dhe ai, je lojtar Medioker dhe Gafaxhi.Megjithate si nga Kavoja qe je,nga Goja nuk je keq,hiqesh si i Zgjute.

   1. z
    zhaku i pamposhtur

    Heheheeee o Andi ca mendon ti se njerezit hane bar?ju shkuat ne evropian me ndeshje te trukuara mor daku..

    1. L
     Landi

     Kur e keni mund ju Francen,or Debil lojtar.Ishte Miqesore dhe perfundoji 1-0 per Shqipnine.Qysh kur per ju Ex Futbollista nje Miqsore quhet Zyrtare.Ik or Lile,per te terheq Karroca ke qene i mire,(Pra nje Soj Kali),por si Futbollist nje Idiot e Gjys ishe ne Fushe.Or Debil te gjithe e dime si shkuat ne France,Mjaft me se eshte Turp:Pike ne Tavoline me Serbine dhe blerje ndeshje me Armenine.

     1. S
      Sara

      si shpjegohet qe gjithmone me mediokrit kane Pordhen me te madhe?!

      1. K
       Kinkel

       E De Biasit me zemer dhe shume taktike. Kjo e Silvinjos ka shume cilesi. Zemra e Kombetares se De Biasit nese bashkohej me cilesine Kombetares se Silvinjos do ishte maksimumi.

       1. V
        V.L

        Po fituat nje miqesore me Francen, edhe nje me Portugaline zyrtare atje. Po pastaj cfare ndodhi.... Ah po u kualifikuat ne Europian fale atij incidenti ne Beograd, por me pas erdhi serbi ne Tirane dhe ju futi dy petlla qete qete. Shyqyr qe doli Armenia zemergjere ne fund. Nuk krahasohet kurre loja qe ben kombetarja aktualisht me ate te De Biazit. Nuk ka rendesi te mundesh ekipet me te medhenj te kontinentit duke qendruar 11 vete ne 16 metrat e fundit, por e rendesishme eshte te luash futboll.

        1. A
         AI

         Foli ky..sa andej kendej...shko kerkoi Rames ndonje gje shko..

         1. L
          Lila Lola Lula

          E nxori koken kokloqia i Lul Bash bythes ….edhe ky bythqiri i Kavajes na duhet tani …..po ckrahason Kombetaren tuaj o bole , Sylvinho e coi Kombetaren ne Euro 2024 ne Gjermani me shpate ne dore , kurse ju ua fali KAS i Zvicres kualifikimin ndaj Serbise ne tavoline …..sikur mos te ishte denuar Serbia , ju nuk e shikonit europianin as me dylbi ….e cna gjeti me kete bythqirin …..

          1. T
           Tifoz

           Do ishte e mira qe nje ish-perfaqesues i kombetarares te mos kishte kete nivel delirimi ne krahasimin qe ben mes dy periudhave. Me c'duket e ka sepse harron qe ne u kualifikuam per ne Euro 2016, se ndodhi ajo qe ndodhi fatkeqesisht ne Serbi, e morem 3-pikeshin ne tavoline(fale Zotit nuk pat deme ne individe), se nese do ishte ndeshje normale ajo e Beogradit, do te kishim humbur sic humben ne Tirane me ta. Gjithsesi do e kete nga egoja e madhe e "xhelozit" futbollistik, sepse arritja e tij me e madhe ishte Parma (qe perfundoi ne kategorine D), kurse disa prej legjonareve momental luajne ne ekiper qe kane status momental te nenkampionit te europes, apo fituesi te Champions

           1. F
            Futja kot

            Te mundesh nje here ne mot ekipe te forta boterore nuk do te thote asgje. Edhe Gjermania eshte mundur nga Japonia, nga Koreja e Jugut e shum ete tjera te dobeta. Nuk mburren keto te fundit se munden Gjermanine, sepse e dine qe nje here fat nuk do te thote se jane te forta. Te mos flasim pastaj qe Franca e asaj kohe nuk eshte Franca e tanishme e frikshme qe mbahet me e mira ne bote, nderkohe qe ne barazuam ne ishujt Faroe.

            1. N
             N

             Ndeshjen me Francen eshte qesharake edhe ta permendesh. Ishte nje miqesore pa asnje vlere ku Franca ja vari e luajti me rezervat. Nuk mburret njeriu per budallalleqe te tilla. Te pakten Koreja dhe Japonia e munden Gjermanine ne ndeshje zyrtare me vlere. Kjo e Shqiperise me Francen ishte pa vlere fare, nje miqesore kot. Ky shet pordhe si idiot.

            2. P
             Paramount

             O spurdhjak, ju coj ballist Morina ne europian, dhe ty nuk e di se kush te grumbullonte ne kombetare, lojtar i dobet, as per kategori te dyte nuk ke qen.

             1. K
              Kavajsi nga Lulzi madh

              O katundar Kavaje ,ne ate kohe dolet se u denua Serbia ,e jo mer meriten tuaj ,kurse keta sot dolen te paret ne grup ,dhe sa per futboll keta sot luajne shume e shume me bukur se ju . katundar shko beje nfonje lepirje te shqupi se edhe mund ta vejne emrin per kanditat per deputet

              1. P
               Po

               Ashtu eshte. Ne France shkuam vetem nga fati 100%. U kualifikuam prej denimit te Serbise. Nuk ishte merite e jona.

              2. F
               Firifiu

               Cfare lesh France keni mundur ju, nje miqesore pa vlere me zevendesuesit e ekipit te Frances, ku lojtaret e Frances nuk bene as perpjekjen me te vogel se nuk i dhane rendesi. Dhia e zgjebosur me bisht perpjete qe deliron kot e nuk rri me kembe ne toke. Turp

               1. B
                Bujar Kanapari

                Portugalia, na shleu borxhin. i kemi dhuruar ne fushen tone dy fitore ne minuten e fundit.

                1. E
                 Eri

                 Ke te drejte or Lila prej Kavoje.Ka ona ,Nje Fshat i madh ne kohen e Enverit,ka nxjerre Dy Burra keto 30 vite Dhemokraci:Nje eshte Futbollisti i Famshem Lila dhe i dyti Politikani i shquar Gaz Bardhi.O Andi ,po ju Parkonit Autobuzin para portes,dhe dihet si Fitonit.Cfare Leshi flet,krahasoheni ju(Hiq vetem Canajn),te asaj Kohe me keta te tanishmit.Phhhh.

                 1. T
                  Tifozi kuq e zi

                  O Lila komtarja jote u kualifikua me 9 pik te mbledhura ne europian , komtarja sot doli e para grupit , edhe pa pik qyl me gjyqe siç dolet ju , pa bler ndeshjet si tek ndeshja juaj e fundit me armenin , rrespekte per ju se bet maksimumin ju kam ndjekur ne te tre ndeshjet e europianit jam shum i kenaqur , por duhet te jesh me i vertet , komtarja sot beri 15 gola dhe psoj 3 ne eleminatore kto mos i moho , sot jemi kualifiku me dinjitet .

                  1. T
                   Tifozi plak

                   Kombetarja e De Biazit ishte ne nivel me te ulet se kjo e sotmja .kesaj rradhe ma ka cuar fati dhe VAR mos harroni golat e analluar polonise dhe cekise .ndoshta gjate grumbullimit ekipi do mesohet te luaje bashke e te ndertoje aksione.

                   Lini një Përgjigje