Strategjia e Paris St Germain për rinovimin e Messit

4 Shkurt 2023, 14:26Sport TEMA

Strategjia e Paris St Germain për rinovimin e Messit

Dëshira e madhe për fitimin e Champions Leagues vijon ta shtyjë Nasser Al Khelaifin për të qenë në lartësinë e duhur në lidhje me merkaton dhe rinovimet.

Lionel Messi është një pjesë shumë e rëndësishme e ‘’ Les Pariziens ‘’ , i cili e ka deklaruar me kohë se dëshiron të vijojë eksperiencën në ‘’ Parque de Prince ‘’ dhe sipas spacialistit të merkatos Fabrizio Romano , francezët pretendojnë të sigurojnë qëndrimin e ‘’ La Pulgas ‘’ për disa sezone të tjera.

Sfidat për Lionel Messin dhe ‘’ Albicelestët ‘’ janë shumë të rëndësishme dhe një ndër to është Kupa e Amerikës së 2024-tës , eveniment në të cilin tre herë kampionët e botës do të pretendojnë sërish të jenë protagonistë.

Sipas lajmeve të fundit , sulmuesi nga Rosario besohet se do të akordojë me kuq e blutë rinovimin edhe për një sezon tjetër dhe parashikohet se kësaj historie të stërzagjatur do ti vihet pika  gjatë këtij muaji.

Figura e shtatë herë fituesit të ‘’ Topit të Artë ‘’  shkakton një lloj entuziazmi për arsye të historisë të suksesshme në  sportin më të ndjekur në botë , i cili e ka shëndërruar një ndër lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave.

Lini një Përgjigje