VIDEO: Olsi Rama në këmbë, tifozët korçar sulmojnë drejtuesit e Partizanit në tribunën VIP. Takaj shkon t'i qetësojë

25 Shkurt 2024, 20:50Sport TEMA
VIDEO: Olsi Rama në këmbë, tifozët korçar

Ndeshja mes Skënderbeut dhe Partizanit dje ka kthyer pak në kohë dy skuadrat, në vitet kur rivalizonin me njëra-tjetrën për titullin kampion në Superiore.

Atmosfera kë qenë e nxehtë në fushën e lojës me përplasje mes lojtarëve, por edhe në tribuna, ku nuk kanë munguar ofendimet mes palëve, apo edhe gjuajtjet me sende.

Në pjesën e dytë të ndeshjes, ka pasur ngacmime të vazhdueshme dhe në fundin e ndeshjes, është dashur ndërhyrja e policisë për të qetësuar gjakrat, siç shihet në videon e mëposhtme.

Situata mund të dilte jashtë kontrollit, ndaj janë marrë në mbrojtje edhe personat e ulur në tribunën VIP, mes të cilëve familjarë të futbollistëve, të cilët u rrethuan me shpejtësi nga forcat e rendit për të shmangur probleme.

Ndërkaq ka ndërhyrë edhe vëllai i kryeministrit Olsi Rama, drejtor i klubit Partizani për të qetësuar situatën sëbashku me presidentin e klubit korçar, Ardjan Takaj dhe policinë për të qetësuar tifozerinë korçare që nuk ndaloi fyerjet në korr. 

9 Komente

 1. D
  Dajaku

  Gazetare analfabete 3 gabime vetem tek titulli

  1. K
   Korcari

   Unë jam korçar i vjetër dhe edhe tifoz i vjetër i Skënderbeut. Por kjo skenë është e turpëshme dhe tregon degradinin e efukatës qytetare. Aq më tepêr kur sty ka dhe vajza të mitura. TURP O KORÇARË TURP!

   1. K
    Korcari i vjeteruar

    Ik o top leshi… ti paske marre fund manjak kalamajsh

    1. E
     Elbasanlliu

     Korçaret nuk kane faj por morrat e Partizanit qe i peovokojne dhe Erjon Braçe. Harruan keta pleat se çfare fabrikuan ndaj Skenderbeut qe ta perjashtonin nga UEFA.

    2. F
     Fener Zizi

     U bon edhe kta jevgjit e Korçes Garipa, u dhi muhabeti.

     1. K
      Korcari

      O fener a do te ti pastroj llambat se te paskan zene rrjete merimongash ????????????

     2. B
      Beni

      Kush ishte Olsi ai me xhup kurvash?

      1. G
       Gazetari

       Gazetare qe nuk dinin te shkruani shqip. Presjet nuk i vini aty ku duhet, etj..

       1. T
        Tomori

        Si nuk doli njeri e ti thoshte atij Olsi Rames te qifte Kina nenen ty, atyre kokepalareve te Partizanit dhe Erjon Braçes dhe Mero Bazes.

        Lini një Përgjigje