Rama publikon artikullin e “Washington Post”: Shqipëria, një nga 12 destinacionet perfekte për vitin 2024

1 Shkurt 2024, 13:45Turizëm TEMA
Rama publikon artikullin e “Washington Post”: Shqipëria,

Shqipëria është cilësuar si një nga 12 destinacionet perfekte për vitin 2024, nga prestigjozja “Washington Post”.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar artikullin në rrjetet sociale, teksa shkruan se gjiganti mediatik nuk ka lënë jashtë liste edhe Tiranën për eksperienca të jashtëzakonshme të kulinarisë dhe historisë. 

“Washinton Post sugjeron 12 destinacionet perfekte për vitin 2024. 'Në rivierën shqiptare mund të gjeni një konstelacion qytetesh të vogla si Dhërmiu', shkruan gjiganti mediatik pa lënë jashtë liste edhe Tiranën për eksperienca të jashtëzakonshme të kulinarisë dhe historisë”, shkruan Rama në Facebook.

3 Komente

 1. E
  Erdogan

  Nje nga 12 Destinations o Pashai i Erdoganit quhet Epiri i Kastriotit dhe jo Arnautistani tuaj. Te paret qe e ndane Epirin ne te Vorio (Veri "shqip") Turk dhe te Jugos (Jug "shqip") Greke ishin Veziret,Pashallaret,Bejleret,Agallaret,Hoxhallaret,Muhipet,Dervishet etj. Ata ndryshuan Topo-Onomat (Toponim "shqip") Greke te Vorio Epirit. Per fat te keq you o Pasha nga Vorio Epiri me emer angles Eduart (Edi) vazhdoni te vetemasturboheni.. Popull pa histori dhe Identitet.

  1. S
   Shpifesira te perditshme.

   Po, shume e vertete... Te gjithe e dine tashme qe Shqiperia eshte jo nje nga vendet... por eshte vendi nr1 per TURIZEM PABUKSASH. Turizmi I vertete dhe cilesor, ju falenderon pa mase Z Edi qe ngritet kete lloj turizmi...Ju falenderon se e pastruat turizmin elitar nga ajo lloje klientele... tashme Turizmi morracak ka parajsen e vete... Welcome to Albania.

   1. B
    Ben

    Ky qenka bere Rrote fare! Leri keto publikime se nuk i hyn njeri ne pune! Une jam ne SHBA dhe nuk e lexoj fare Washington Post!

    Lini një Përgjigje