FOTO/ “Çfarë nderi të jem kapiten”, Xhaka në qiell të shtatë, Lorik Cana s’e fsheh mbështetjen për shqiptarin

24 Nëntor 2022, 15:26Sport TEMA

FOTO/ “Çfarë nderi të jem kapiten”, Xhaka në

Zvicra fitoi minimalisht ndaj Kamerunit me golin e vetëm të shënuar nga Embolo, pas asistit përfekt të Xherdan Shaqirit. Një fitore që gëzon pa masë “helvetët’ që e nisin kështu me këmbën e mbarë Kupën e Botës.

Në fushën e lojës në këtë ndeshje ishin si zakonisht dy shqiptarët, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka. 

Pikërisht ky i fundit ka bërë një postim në rrjetet sociale ndërsa ka shkruar: “Çfarë nderi të jesh kapiten i kësja skuadre. Kemi shumë për të bërë”.

Postimin e kapitenit të Zvicrës e ka pëlqyer edhe ish-kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana, i cili në këtë mënyrë i jep mbështetjen mesfushorit të Arsenalit në Kupën e Botës.

Postimi i Granit Xhakes dhe “Like”
e Lorik Canes

Lini një Përgjigje