Kanadaja gabon penalltinë, Belgjika cinike merr fitoren dhe kreun e grupit falë një goli

23 Nëntor 2022, 21:59Sport TEMA

Kanadaja gabon penalltinë, Belgjika cinike merr fitoren dhe kreun e grupit

Belgjika fitoi 1-0 kundër Kanadasë në grupin F të Kupës së Botës. 

Në ndeshjen debutuese në këtë event, të dyja skuadrat dhuruan emocione në një 90 minutësh të mbushur me raste. 

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua nga Michy Batshuayi në minutën e 44 pas asistit nga 60 metra të Alderweired.

2 Komente

  1. S
    Shaqo

    ...o gazetar idiot, ku eshte cinizmi ketu, apo nuk e di cfare do te thote cinik? Beju kurs gazetareve o Mero!!!

      Lini një Përgjigje