Nuk i lanë të vendosin fashën kundër diskriminimit, Gjermania bën protestën e bujshme

23 Nëntor 2022, 14:44World Cup TEMA

Nuk i lanë të vendosin fashën kundër diskriminimit,

Autoritetet e Katarit kanë paralajmëruar ekipet se nuk do të tolerojnë veshjen e fashës me ngjyrat në mbështetje të komunitetit LGBT, duke detyruar kombëtaret perëndimore të tërhiqen nga një formë proteste kundër gjendjes se diskriminuar të këtij komuniteti në vendin organizator të Botërorit.

Por Gjermania sot pak para fillimit të ndeshjes gjeti mënyrë për të treguar gjithsesi keqardhjen për vendimin e marrë, me një gjest po aq të bujshëm.

Gjatë fotografisë zyrtare në fushë përpara ndeshjes me Japoninë, lojtarët gjermanë vunë të gjithë dorën në dorë, për të treguar censurën e imponuar. Gjesti po bën xhiron e botës, dhe pritet një reagim nga FIFA si dhe nga autoritetet e Katarit.     

5 Komente

 1. L
  L

  Shkoni.or bqirat e mutit. Neser mos harroni vini dhe nje shirit.per.pedofilat .

  1. T
   Tony

   Doren ne dore? ?????? Bravo gazetari qe e ka shkruar!

   1. l
    lexuesi21

    Muslimanet jane te vetmit qe po e luftojne pederastine dhe shkaterrimin moral te shoqerise deri ne banalitet, shikoni televizionet perendimore jane mbushur me banalitete sensuale duke filluar edhe per moshat parashkollore, maskarade e monotirizuar nga qeverite.

    1. b
     ben

     E trishtueshme, por e vertete

    2. B
     BQ

     Siç duket e kishin parashikuar dajakun. Me siguri duan të thonë: “Ku kemi gojë tani të flasim?” Dhe mund t’i futin gishtat në bythë.

     Lini një Përgjigje