“Kevin De Bryune është si Nënë Tereza e shqiptarëve”, Vasil Ruci tregon se kush do të jetë finalja e Botërorit

23 Nëntor 2022, 11:42Sport TEMA

“Kevin De Bryune është si Nënë Tereza e

Vasil Ruci ishte i ftuar në emisionin “Sport Magazine” që transmetohet në “Ora News” dhe moderohet nga Drilon Xhepollari.

I pyetur mbi Botërorin, Ruci kishte një parashikim interesant sa i përket finales së Botërorit. “Fundi i Mesit ka nisur që prej 1 viti.

Në Argjentinë nuk duan ta besojnë ende këtë. Kampion bote nuk të nxjerr individi, por grupi. Mendoj se Mesi do të dalë edhe këtë herë pa asnjë Kupë bote. Argjentina ka pasur individë, nuk pa asnjëherë grup.

Mendoj se Botërori në dimër favorizon shumë Anglinë. Më para ata e kishin mendjen te plazhi, tani jo.

Unë zakonisht lidhem me një lojtar, jo me një ekip. Këtë herë jam i lidhur me Kevin De Bryune, ky lojtar më pëlqen shumë, duket si një futbollist robot.

Më duket si Nënë Tereza e shqiptarëve se vetëm shërben në zonë. Në finale shoh Belgjikë-Angli”, tha Ruci.

1 Komente

  1. P
    Petro Ruci

    Paska roitur fare! Ku do vejë Anglia me gjithë evgjitët që ka mbledhur mo Vaso? Sa për Belgjikën e ke njësoj si në 2018, u hardallos me Brazilin dhe i ranë brekët me Francęn. Evgjit pa gjak janë edhe ata. Ke për ti parë të dyja.

    Lini një Përgjigje