E BUJSHME: Manchester United, largon zyrtarisht Cristiano Ronaldon

22 Nëntor 2022, 18:41Sport TEMA

E BUJSHME: Manchester United, largon zyrtarisht Cristiano Ronaldon

Tashmë saga Ronaldo ka përfunduar në Manchester. Klubi anglez ka zyrtarizuar pak momente më parë se në dakordësi me portugezin kanë arritur një marrëveshje për prishjen e kontratës në mënyrë të menjëhershme.

Rikthimi i Ronaldos në Old Trafford ishte një sukse në vitin e parë teksa shënoi plot 18 gola në Premier League por viti i dytë ishtë një katastrofë e vërtet.

Intervista e fundit ku portugezi shpërtheu në kritika arriti kulmin dhe tashmë dy palët ndajnë rrugët mes tyre.

2 Komente

 1. L
  Lushnjari

  Le te shkoje te qihet ne bythe se asnje se do . 38 vjec as me Lushnjen se marrin

  1. F
   Fiks 23 nentor 2022

   RONALDO NJË LOJTAR I SKADUAR, ME NJE MOSHË TE MADHE , DHE JASHTË FORME I TURPËRUAR. ASNJE SKUADER NUK E KA AFRUAR, SEPSE PERDORTE FAMEN VETEM PER TU PASURUAR.

   Lini një Përgjigje