FOTOT: Disfata kundër Arabisë, rrjeti tallet keq me Messin dhe Argjentinën

22 Nëntor 2022, 13:49Sport TEMA

FOTOT: Disfata kundër Arabisë, rrjeti tallet keq me Messin dhe

Humbja e Argjentinës në këtë ndeshje të vlefshme për Kupën e Botës ndaj Arabisë Saudite, sigurisht që ka bërë bujë në të gjitha mediat dhe rrjetet sociale.

Sigurisht, që menjëherë pas përfundimit të sfidës, në rrjetet sociale kanë plasur memet e krijuara nga fansat e futbollit, ku tallen me Messin dhe Argjentinës.

10 Komente

 1. V
  Vonjati 12

  Argjentina padyshim qe kualifikohet ne grup , po ky rezultat eshte i turpshem , kur flitet se mund te jete nje nga pretendentet per titull .

  1. N
   Ndale bixhozit

   Miljarda dollare kane fitue sote kompanit e basteve ku do në bote. Prandaj duhet me i thëne ndal bixhozit.

  2. C
   CORRUPTED

   Une kam pare nje video nga nje influencer serioz qe fliste per korrupsion te FIFA. Dmth eshte nje problem shume i rende dhe i thelle. Mund edhe ta KENE SHITUR NDESHJEN.

   1. G
    Gole

    T'i fusë edhe Meksika një hu në bythë atyre,dhe e shikon titullin pastaj !

    1. X
     Xha Braho

     TURP…..

     1. K
      Kasapi

      Dhe tani a mundet te na thote dikush nese Messi i ka merituar 7 topat e arte qe ka fituar? Po e ndjek me kureshtje Messin edhe ne kapionatin francez, thjeshte nje futbollist mesatar, asgje me shume.

      1. R
       Roberto Carlos

       Aspak mesatar, por Topat e tij të Artë mund t'i përkisnin: me 20%, shkollës holandeze të futbollit; me të tjera 15% Bep Guardiolës; me 30% të tjera, kolegëve të tij të Barcelonës e me plot 30%, atij vetë. Nuk është e rastit që me Argjentinën apo skuadra të tjera, nuk ka arritur ndonjëherë të shprehet ashtu siç "e njohim". Nuk është e as ka qenë kurrë një lider. Nuk ka qenë ndonjëherë Beckenbauer e as ndonjë si Maradona që, megjithëse nuk kujtohet si perfect leader, ishte në gjendje të tërhiqte drejt suksesit edhe një skuadër mediokre si Napoli. Ah, se harrova: 5 përqindëshin që mbetet e ka nga mediat e nga ata që s'marrin vesh nga futbolli ose nga loja në përgjithësi…

       1. S
        Santo

        Dukesh qe e njeh futbollin skuader mediokre Napoli dhe terhoqi Maradona.O zoteri qe ske simpati per Messin kjo kuptohet dhe per kunderpedal permend Maradonen.Napoli i Maradones kishte Kareka,Alemao,Ferrara,Banji,Karnevale,Nuk me kujtohen tani emrat ,por ishte ekipi e trete me elementet me te mire oas Milanit dhe Interit.Ne ndeshjen hapese te 90 Argjentina humbi me Kamerunin qe ishte me nje lojtar mangut luante dhe Maradona.Nuk di sa vjec je ndersa ne ndeshjen e dyte kunder Rusise qe fituan 2 me0 maradona ka pritur nje top ne vijen portes me dore nje arbitrim skandaloz kunder Rusise.Ti permenda keto si dritehijet qe ka cdo kush jo ajo qe shkelqen eshte gjithmone ar.Fitoi me Napolin e perdorin si kenge pse nuk permendin Veronen qe mori ksmpionatin e 1985 me Brigelin dhe Elkjerin?Ai ishte ekip me lojtar qe si njihte kush dhe e shkeli me kembe Napolin per kampionat dhe Brigel e futi ne xhep Maradonen.Nuk jam naiv te hedh poshte madheshtine e Maradones por nuk duhet te nxitohemi me vleresime pas nje ndeshjeje.Gjithkush ka mendimin e tij por me kete rast eshte e padrejte ky opinion per nje lojtar qe ka pothuajse 20 Vjet ne maksimum.Ne moshen 36 vjec Maradona hante fiq si pensionist.

       2. P
        Pesimisti

        Qeke kasap dhe nga trute o bole.Per nje ndeshje te humbur arrite ne kete konkluzion.Ai e detyroi trajnerin e ri te Psg te fliste kush eshte lojtari me i madh ne ekip,e paske pare mire nje futbollist mesatar thote tru shkuluri i shiko mundje si kasap qe me qe merresh me kafshe.

       3. L
        Lush Perpali

        Kasap shko ther ndonje derr se per futbollin i paske ngel ne qafe.

        Lini një Përgjigje