“Maradona fitonte Botërorin i vetëm, Messi ka nevojë për ekipin”

22 Nëntor 2022, 10:11Sport TEMA

“Maradona fitonte Botërorin i vetëm, Messi ka nevojë

Zbigniew Boniek, legjenda e Juventusit dhe Polonisë, aktualisht zv/president i UEFA-s, vuri në dukje dallimin e madh mes Maradonës dhe Messit në një intervistë për spanjollen “AS”.

Sipas tij, “Diego mund të fitonte një Botëror i vetëm, ndërsa Messi ka nevojë për skuadrën”.

“Nuk mendoj se në futbollin e sotëm mund ta bëjë diferencën një lojtar i vetëm. Mund të ketë lojtarë përcaktues, por duhet ekipi për të fituar ndeshjen.

Kanë kaluar kohët e Maradonës. Diego mund të fitonte i vetëm, tani Messi ka nevojë për skuadrën”, tha polaku.

1 Komente

  1. S
    Santo

    Pse nuk fitoi nje kupe kampionesh me Napolin?Na cate trapin asnje lojtar sado i mire me qene nuk fiton i vetem pa ekipin.Mbrojtja te jep kupen Greqia nuk kishte Maradonen por katenacion dhe fitoi evropianin.Edhe ne 86 Argjentina kishte mbrojtje te forte dhe kjo i dha suksesin te tjerat jane pordhe me rigon.

    Lini një Përgjigje