U ndalua mbajtja e shiritit “OneLove” në Botëror, Toni Kros: Lojtarët janë “kukulla” të FIFA-s dhe UEFA-s

22 Nëntor 2022, 12:20Sport TEMA

U ndalua mbajtja e shiritit “OneLove” në Botëror, Toni

FIFA ka ndaluar kapitenët e Anglisë, Uellsit, Belgjikës, Danimarkës, Gjermanisë dhe Holandës të mbajnë shiritin antidiskriminues ‘OneLove’ në ndeshjet e tyre hapëse të Kupës së Botës.

Pas këtij lajmi, ka reaguar edhe mesfushori gjerman Toni Kros.

Përmes një postimi në Twitter, gjermani kujtoi disa nga deklaratat e tij në të cilat siguroi se lojtarët nuk ishin gjë tjetër veçse “kukulla të FIFA-s dhe UEFA-s” dhe se askush nuk “u pyet” për çështjet që preknin futbollin.

“Dhe jo vetëm lojtarët”, shtoi ai së bashku me hashtagun #OneLove

2 Komente

 1. K
  Komunist me Rolex

  Na keni ça harin me ket one love Qatari është vend islamik ka ligjet e veta as Polonia nuk lejon martesa të njëjtin seks dhe shumë shtete afrikane është krim penal homosekualizeti. Boll me kto pallavra kush do bam ta shqyeje po mos na boni moral

  1. a
   altin isufi

   Ore po ju jeni per te luajtur futboll apo per pederasti???? Luani futboll, e lerjani te tjereve te gjykojne cfare eshte e drejte apo jo. Shiriti i kapitenit duhet te kete ngjyrat e flamurit te vendit.As ate te Ukraines jo.Na e shpifet futbollin ju.

   Lini një Përgjigje