VIDEO: “Allah, Allah, Allah, Allah”, goli i dytë kundër Argjentinës, "çmend" komentatorin nga Arabia Saudite

22 Nëntor 2022, 14:09Sport TEMA

VIDEO: “Allah, Allah, Allah, Allah”, goli i dytë kundër

Kombëtarja e Arabisë Saudite krijoi sot një surprize të pabesueshme në Botërorin e Katarit, teksa përmbysi Argjentinë 2-1, gjë të cilën nuk e priste askush. 

Në qendër të vëmendjes ishte Al Daësari me super golin e tij, që i la të gjitha pa fjalë.

Por sesi është përjetuar ky moment te sauditët, këtë e tregon më së miri reagimi i komentatori nga ky vend.

Emocionet nuk do të përmbaheshin dot:

“Allah, Allah, Allah”, thirri mes entuziazmit komentatori nga Arabia Saudite që shihte festën e lojtarëve të Kombëtares së tij. 

2 Komente

 1. G
  Gert Myler

  Goli nuk duhet të quhet. Është plagjiaturë. Është komplet kopje............ . Është goli i Kushtës në ndeshjen Partizani Beograd - Flamurtari Vlorë .....

  1. P
   Pollogasi

   Kujtim i këndshëm për ne, dhe i hidhur për shkiet! Le të dalë FIFA, po ia mbajti dhe le të dënojë lojtarët e AS, sic veproi, me shovenizëm, kundër Gjerdan Shaqirit e Xhakës....

   Lini një Përgjigje