Mbreti i Arabisë Saudite shpall festë publike pasi mposhti Argjentinën

22 Nëntor 2022, 17:46Sport TEMA

Mbreti i Arabisë Saudite shpall festë publike pasi mposhti

Skuadra e Arabisë Saudite bëri bujë në startin e Botërorit, duke mposhtur 2-1 Argjentinën në turin e parë të fazës së grupeve. 

Me këtë rast, mbreti Salman bin Abdulaziz Al Saud i Arabisë Saudite e shpalli të mërkurën festë publike. Kjo u bë e ditur zyrtarisht.

Kështu i gjithë vendi do të mund të festojë një fitore kaq të rëndësishme të kombëtares.

Tani kombëtarja e Arabisë Saudite do të përgatitet për ndeshjen e Kupës së Botës 2022 kundër Polonisë. Ndeshja do të zhvillohet të shtunën e ardhshme, më 26 nëntor. 

Dhe katër ditë më vonë, sauditët do të luajnë me kombëtaren e Meksikës. 

1 Komente

  1. A
    ASD

    Ec aty, caji lum lum...

    Lini një Përgjigje