Fitorja ndaj Argjentinës, zbulohet çfarë i tha lojtari arab Messit pas golit të dytë

23 Nëntor 2022, 12:36Sport TEMA

Fitorja ndaj Argjentinës, zbulohet çfarë i tha lojtari arab

Arabia Saudite besfasoi ditën e djeshme, pasi përmbysi ndeshjen ndaj Argjentinës, duke fituar me rezultatin 1-2.

Ajo çfarë tërhoqi vëmendjen gjatë kësaj ndeshjeje, ishte se lojtari arab, Ali Al-Bulayhi iu drejtua Lionel Messit, pas shënimit të golit të dytë.

Ai e preku në shpinë argjentinasin për të tërhequr vëmendjen e tij dhe më pas i tregoi stemën që kishte në fanellë në shenjë sfide, shkruan The Sun.

Më pas ai i tha diçka lojtarit argjentinas, me Lautaro Martinez dhe Papu Gomez të cilët vrapuan t’i ndanin.

Vetë Al-Bulayhi ka zbuluar pas sfidës se çfarë i kishte thënë ai Messit në ato çaste. “Ti nuk do të fitosh, ti nuk do të fitosh”, ishin fjalët që ai shpjegoi para mediave.

Messi shënoi golin e parë dhe të vetëm të Argjentinës, pas gjuajtjes së penalltisë, por kjo nuk mjaftoi për argjentinasit.

2 Komente

 1. K
  Këta jane puro gabel

  Haha e forte gabeli hane një her buke e kos dhe mendone se ështe në majet botes. Mesi dhe Argjentina e Ka shkrue historine e vet për jet ose për sa kohe të luhet fotbolle. Por as një gabel Arabe as një her nuke do bëhen si Mesi, Maradona a po C Ronaldo, a po Argjentina. As një her për sa të ekzistone njerzim dhe fotbolli as një Shtet Arabe kurre nuke Ka për të qëne kampjone bote.

  1. t
   tifozi

   Ne fakt, futbolli ne Azi dhe Afrike ka ecur shume perpara po te krahasohet me 20 vite me pare. Jane pikerisht traineret europiane qe e kane zhvilluar kete sport ne keto vende. Ajo qe me ben pershtypje eshte veprimi idjot i ketij lojtarit arab, pasi te provokosh kundershtarin sic ka bere ai, tregon vogelsi te vete personit. Arabia Saudite luajti me shpirt, duke qene e ndergjegjshme se luante me yjet e nje vendi si Argjentina, por te besh ate qe paska bere ky lojtar arab, tregon se ne futboll mundet te kesh ngritje, por perseri ke mbetur ai qe ke qene, nje mut muti.

  Lini një Përgjigje