Trajneri i Italisë tallet me Cristiano Ronaldon: Tani eja dhe pastro shtëpinë time...

23 Nëntor 2022, 12:11Sport TEMA

Trajneri i Italisë tallet me Cristiano Ronaldon: Tani eja dhe pastro

Cristiano Ronaldo është një nga protagonistët e shpallur të Botërorit të Katarit. Kampioni portugez është gati të debutojë kundër Ganës dhe shpreson ta çojë kombëtaren e tij deri në fitimin e titullit, çka do të ishte legjendar. Ndërkohë, megjithatë, duhet të flasim edhe për atë që ndodh në nivel klubi për CR7, i cili është bërë një lojtar i lirë për të gjitha qëllimet.

Madje, në orët e fundit Manchester United njoftoi zgjidhjen konsensuale të kontratës me portugezin, të liruar zyrtarisht. Një situatë e pashmangshme pas intervistës “piroteknike” me Piers Morgan të një Cristiano Ronaldo shumë kritik ndaj “Djajve të Kuq”.

Çfarë do të ndodhë tani dhe ku do të shkojë sulmuesi luzitan për të luajtur në gjysmën e dytë të sezonit? Vështirë të thuhet për momentin, edhe sepse tani prioritet i tij është Botërori me Portugalinë. Pjesa tjetër mund të presë.

Cristiano Ronaldo ka qenë edhe objekt diskutimi gjatë transmetimit të “Il Circolo dei Mondiali” në RAI. E pamundur për të mos përmendur atë që ndodhi mes lojtarit dhe Manchester United, edhe për shkak të debutimit të afërt në kompeticionin e Katarit. Për këtë çështje dhe për mundësinë e gjetjes së shpejtë të një pune të re për Cristiano Ronaldon, ka folur edhe trajneri i kombëtares italiane të basketbollit, Gianmarco Pozzecco.

Ish-basketbollisti, i cili nuk u mërzit kurrë, nuk hoqi dorë nga mënyra e tij e lehtë për t’i bërë gjërat dhe tha me shaka: “Shtëpia ime ka nevojë për një pastruese, nëse dëshiron le të vijë Cristiano Ronaldo. A pranon me 8 euro në orë? Mund të arrij në 10 euro. Nëse ai pastron ashtu si luan futboll, do t’i jap 12. Do të arrij edhe në 15, kjo është oferta”.

Duke u kthyer seriozisht, Pozzecco komentoi këtë përfundim të veçantë të karrierës për CR7 në “Old Trafford”, duke treguar se nuk ishte entuziast. Ai do të kishte preferuar një largim tjetër.

3 Komente

 1. s
  sabrima_ehhhh

  Shko re qiu pocaqi muti! Shko gris kemishen per nje kosh dypikesh. Per ndeshje qe mbarojne 133-115. I mire i keq Ronaldon e ndjekin miliarda njerez. Nje driblim apo gol i tij ngre peshe dhe emocionon me shume se gjithe ndeshjet e tua bashke.

  1. K
   Kush a ky taljoni

   kush a ky taljoni, se nuk e kam ndigju kurre ??? apo vari karin...

   1. J
    Jorgo

    nje barbon qe do q...hesh ne bythe sikur t'i jepej undesia te mblidhte plehnat e shpise se Christianos

    Lini një Përgjigje