Një tjetër barazim pa gola në Botëror, Uruguai dhe Koreja e Jugut ndajnë pikët

24 Nëntor 2022, 15:59Sport TEMA

Një tjetër barazim pa gola në Botëror, Uruguai dhe Koreja e

Uruguai dhe Korea e Jugut kanë ndarë pikët në ndeshjen e tyre të parë në Botërorin “Katar 2022”. 

Kjo ishte ndeshja e radhës e ketij Boterori që përfundon me barazim pa gola, 0-0

Uruguai shihej si favorit në këtë përballje, megjithatë në fund koreanët arritën të fitojnë një pikë të vlefshme nga kjo ndeshje.

Kjo sfidë ishte e para qe luhet per Grupin H.

Përpos këtyre dy kombëtareve, në këtë grup garojnë edhe Portugalia dhe Gana të cilat përballen sot ne oren 17:00.

Lini një Përgjigje