Shpërndante para për vota, arrestohet doganieri në Shkodër (simpatizant i LSI)

24 Qershor 2017, 11:22Politika TEMA
Shpërndante para për vota, arrestohet doganieri në Shkodër

Një doganier në doganën e Vermoshit është arrestuar pasi është kapur me një listë votuesish dhe sasi të konsiderueshme parash.

Policia e Shkodrës thotë se paratë ishin të destinuara për tu shpërndarë me qëllim blerjen e votës.

Arrestimi në flagrancë i Izmir Gëzim Bushajt, 26 vjeç, banues në fshatin Kullaj dhe Xhyher Bushaj është bërë nga strukturat e Drejtorise Vendore te Policise.

“Izmir Gezim Bushaj vjec 26 banues ne fshatin Kullaj , me detyre doganier ne doganen e Vermoshit , se bashku me shtetasin Xhyher Bushaj, ku brenda automjetit tip Hunday me targa AA 797 MK konstatoheshin një listë votuesish dhe sasi e konsiderueshme parash të destinuara per ti shpërndarë me qëllim blejrjen e votes”, bën me dije policia.

2 komente në “Shpërndante para për vota, arrestohet doganieri në Shkodër (simpatizant i LSI)”

  1. Veterani says:

    Te goditet pa meshir Kok pa lari i Skraparit ky bektashi i poshter hajdute dhe sterkebsh ne rrugen e shqiptareve drejt Europes.

  2. Koco Koqedhima says:

    Nuk o bektashi o vehabi Likja. Do skuq n hell

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje