FOTOT: "Po … deri sa vdekja te na ndaje!", Alban Skënderaj martohet pas 12 vitesh bashkëjetesë me Miriam Canin

26 Maj 2019, 12:13Lifestyle TEMA
FOTOT: "Po … deri sa vdekja te na ndaje!", Alban Skënderaj

Pas 12 vitesh bashkë, Miriam dhe Albani kanë celebruar zyrtarisht dashurinë e tyre.

Në një postim në Facebook, Albani shkruan se dy të dashuruarit i kanë thënë përgjithmonë PO njëri tjetrin që nga momenti i puthjes së parë.

“PO!

U deshen 12 vite qe te quheshim zyrtarisht Burre e Grua por ne zemer kemi qene dhe jemi ende ata dy te rinj endrrimtare qe pertej ceremonive gjithmone e kane ndjere thelle ne shpirt se jane bere per njeri-tjetrin.

U deshen 12 vite te thonim PO perpara Zotit dhe njerezve qe na duan por ne te vertete zemrat kane thene pergjithmone PO nga momenti i puthjes se pare!

U deshen 12 vite te vishnim kostumin dhe fustanin e nuserise e te shkembenim unazat kur nderkohe kemi jetuar nen lekuren e njeri-tjetrit cdo gezim e hidherim dhe kemi ndare cdo te mire e te keqe qe jeta na ka ofruar.

Fati dhe shpirti donin qe ky moment i shenuar te merrte jete pikerisht aty ku ne vitin 2013 ai propozim i pazakonte na la per pak pa fryme te dyve, por kete here jo ne boten e magjishme nenujore por vetem pak metra me larg, ne siperfaqen e nje ishulli te pa banuar. Nje pike e bardhe ne mes te oqeanit. Zhveshur nga te gjitha dekoret e krijuara nga dora e njeriut dhe veshur nga bukurite perrallore qe ka krijuar dora e Zotit.

Duhet te prisnim 12 vite qe kjo dite te merrte kuptimin e plote te saj me prezencen e engjellit tone, Amelise.

PO … deri sa vdekja te na ndaje!

7 Maj, 2019.“- shkruan Albani teksa poston disa foto nga ceremonia. (TemA)

13 komente në “FOTOT: “Po … deri sa vdekja te na ndaje!”, Alban Skënderaj martohet pas 12 vitesh bashkëjetesë me Miriam Canin”

 1. eli-tiv says:

  Urime…cift i bukur e i suksesshem..

 2. TURI EMIGR says:

  ju uroj nga zemra te trashegohen dhe jete te lumtur deri sa vdekja dhe jo dicka tjeter . ne kete profesion mjaft te veshtire per te pritur vdekjen qe ti ndaj, jete te LUMTUR Bciftit simpatit.

 3. ¬ says:

  Me prit atje, dhe refuzoj Homosexuel, janë suksesi tijë.

 4. Enver says:

  U plakshi sebashku cifti simpatik fisnik.

 5. beni says:

  Keta do te ndahen shume shpejt
  vonesa e marteses nuk eshte shenje e mire

 6. beni says:

  Keta do te ndahen shume shpejt
  vonesa e marteses nuk eshte shenje e mire

 7. Tradita says:

  E kush jane keta se nuk u kam degjuar kurre emrin me pare

  1. Supaxhiu 300 evro says:

   Supaxhinj shqipfoles 300 evro bashke me supaxhiun Beni shkoni e kungohuni tek janulla mos hani me nder M,, shume ke rrjetet sociale shqip ,hidhuni e shurrosuni nga greku.Jet te lumtur çfitit .

 8. Roland says:

  Ky poqe eshte lajm …… vaj vaj me det …. kujt i plasi k..i

 9. Edi Durres says:

  Ishalla e gjeni njeri _theron te virgjer, se do io ikin leket kot….o Gazete budallaqe, kujt Po i rruhet se kush qin apo qihet nga kush..

 10. Shkodrani says:

  Urime zoti ju bekofte

 11. Mbaresia says:

  O njerez te ligj. Po pse jeni kaq negative e shpirtngushte? Cfare ju kushton te thoni fjalen e mire dhe urimim e sinqerte per kete cift te mrekullueshem?
  Une uroj, Zoti I bekofte e pacin lumturi gjithe jeten e tyre !
  Dhe atyre qe flasin gabim, Zoti ja shperblefte ne femijet e tyre. Turp tju vije.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje