SKANDALI: Ilir Meta bën futbollistin afrikan me pasaportë shqiptare në mënyrë të paligjshme

Përveç skandaleve politike, Ilir Meta është përfshirë edhe në një skandal tjetër, që ka të bëjë me dhënien e nënshtetësive.

Ai i ka dhënë nënshetësinë shqiptare një futbollisti afrikan të Tiranës, në shkelje të Kushtetutës.

Lojtari i Tiranës, Winful Cobbinah, ka vetëm 2 vjet që jeton në Shqipëri.

Për të marrë nënshetësinë shqiptare, ai do të duhej të kishte të paktën 5 vite që jeton në Shqipëri.

Por, Ilir Meta nuk do t’ia dijë për ligjit e vendit dhe në mënyrë të paligjishme ka vendosur t’i japë atij nënshetësinë shqiptare.

Nuk dihet se çfarë duhet të bëjë më shumë se sa kaq një president, që shkel ligjet dhe Kushtetutën e vendit kur dhe si të dojë, për t’u shkarkuar!

Se fjala vjen, ai mund të pajisë nësër me pasaportë shqiptare edhe terroristët, pasi tashmë me Metën president, s’duhet të plotësosh asnjë kriter për të marrë nënshtetësinë shqiptare.(TemA)

Nënshtetësia e Winful Cobbinah

 

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “SKANDALI: Ilir Meta bën futbollistin afrikan me pasaportë shqiptare në mënyrë të paligjshme”

 1. Bossi says:

  Duan te na fusin zezak ne kombetare dhe te na perzjejne rracen welbesirat Sorrosiane. Keta plehra qe nuk ju japin Shqiptareve te Kpsoves, Maqedonise.
  , Malit te zi pashaporta Shqiptare dhe qe po zbpjne rinine tone. Popull ngrihu ti zhdukom keta plehradge degjenerata

  1. Prof Dr. Kalec Dega says:

   Ne qofte se ka shkelur ligjin Ilir Meta perse nuk paditet sipas ligjit. Pra kemi thyerje te ligjit nga Iliri dhe nga shteti qe nuk po vepron sipas ligjit.
   =
   E vetmja shprese per padi dhe shkarkim te Ilirit eshte Edvin Rama qe heren e fundit votoi KUNDRA shkarkimit te Presidentit ma t’mire qe ka njo Shqiperia etnike.

 2. Mero more idiot says:

  Mero more coban idiot.vedi rama Po shet gjithe shqiperine Tek te huajt pa tendera, ilegalisht. Po humb qindra miljona neper gjyqe dhe ti shikon mizen ne byth te kalit
  Ik more idiot se te ka dale boja

  1. Euro 2025 says:

   Floriri i Rames?!

   Shikoni kur ta zhduk Mero kete shkirim kur ta kuptoje se jo te gjithe jane bajga dhe mut i Rames.

 3. Pero says:

  Ju kujtohet universiteti Kristal !!!!!

 4. LIKE haleja says:

  edhe ata kinezet italianet nuk kane plotesuar kushtet me iguri,po ku pjerdh Likja. Jari u ka dhene qindra arabeve nenshtetesi….qe nuk kane qene njehere ne Shqiperi. Kurse kosovareve qe kane mbi 20 vjet,nuk ua japin.

 5. Sa eshte 7% inci i nje nen shtetesie ????

  1. Pa bllok fare says:

   Nuk ka nevoj per 7% se e merr gjoben 100%. Vet e ka ne dor nuk ka ndermjetes. Heren e kaluar kishte Dritan rafmetliun.

 6. fabi says:

  Ky eshte flori-patriot. E paska gjetur edhe nje fushe tjeter biznesi! Kur do varet ne litar ky ekskrement!

 7. Elbasani says:

  Mire ben ky fshatari i prapambetur i skraparit qe jep nenshtetesit ..!!! Kur ky Shtet e le akoma President kete kellire islamike,pse te mos bej si i do qejfi .

 8. Henks says:

  Lidheni këtë plehrën..

 9. Detari says:

  pse ankoheni, votuat ramen 2 here do e votoni prape, per ramen meta eshte i shkelqyer.
  qe te dy jane sunita

 10. more tiii says:

  e mbushën shqiprinë me kinezë ,arabë e turq! ndërsa shqiptarëve jashtë gjysëm shtetit shqiptar ua mohojnë!
  shqiptaret në evropë kanë nga 30 vjetë me dokumenta të rregullta dhe shumica akoma nukn kanë marrë nënshtetësinë e vendeve ku jetojnë. ky lapanjozi nuk la më evgjit pa i dhënë shtetësinë shqiptare

  1. Publius_Varus says:

   Turq ne Shqiperi ke shume pak dhe nga ana tjeter shume turq jane me prejardhje Shqiptare.

   Por jam dakord qe Shqiperia po shpopullohet dhe ky eshte rreziku me i madh.

   Por Shqiptaret qe kane 30 vite me letra jashte i kane marr te gjithe pashaportat.

 11. Boo says:

  Booo çfare KRIMI. Bravo ju te temes qe e keni zbuluar. Tani direkt e ne SPAK. Ky eshte nder demet me te medha qe mund ti shkaktohej vendit !!!.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *