Mësuesi dhunon nxënësin me epilepsi, lidh me tel fëmijën dhe e detyron të hajë ullinj, reagimi: Jam me PD, po më sulmon Rilindja

Fiks Fare transmetoi mbrëmjen e së enjtes një tjetër skandal me të mitur që dhunohen në institucionin e dijes.

Një mësues dhunon fizikisht dhe psikologjikisht në shkollë fëmijën 6 vjeçar që vuan nga epilepsia.

Mësuesi Besnik Kaca pranon që i ka bërtitur, por mohon të ketë ushtruar dhunë mbi të miturin dhe se e gjitha kjo është një sulm politik që po i bëhet atij.

Një qytetar nga Krraba e Vogël, Besnik Balla, ankohet në emisionin Fiks Fare se fëmija i tij është i traumatizuar nga frika dhe nuk do të shkojë në shkollë.

Sipas prindit, fëmijës 6 vjeçar të tij sikur të mos i mjaftonte mundimi nga sëmundja kronike e epilepsisë, dhunohet në klasë edhe nga mësuesi i tij.

Prindi i prekur nga kjo ngjarje tregon se mësuesi e ka goditur fëmijën e mitur, e ka çjerrë në qafë, të gjitha këto të dokumentuara me foto.

Gjithashtu mësuesi ka ushtruar jo vetëm dhunë fizike, por edhe psikologjike duke e detyruar vogëlushin të hajë ullinj me pretekstin se i kthjellon mendjen për mësimet.

Ngjarja ka ndodhur në shkollën 9 vjecare të fshatit Krrabë e Vogël dhe e gjitha shkolla ka vetëm 3 nxënës, ku dy prej të cilëve janë fëmijët e Besnik Ballës, prindit denoncues.

Pavarësisht se prindi është ankuar në drejtori, në zyrën arsimore por edhe në ministri nuk ka marrë përgjigje ndaj dhe i është drejtuar emisionit Fiks Fare për ta ndihmuar.

Gazetarët shkojnë takojnë mësuesin që dhunon fëmijën. Duke mohuar dhunën e ushtruar kundrejt të miturit mësuesi thotë se janë duke e sulmuar politikisht.

Sipas tij është Rilindja që po hedh baltë mbi të politikisht meqenëse është sekretar i Partisë Demokratike në fshatin Funar.

Mësuesi në fund të bisedës me gazetarët u thotë atyre se pavarësisht se fëmija i sëmurë me epilepsi është shumë problematik ai nuk e ka dhunuar, por vetëm i ka bërtitur ndonjëherë.

Gazetarët e Fiksit shkojnë edhe në Zyrën Arsimore Elbasan për të marrë një përgjigje në lidhje me këtë problematikë.

Ndërkohë drejtuesja e institucionit duke qenë se është në një konferencë që zhvillohet online nuk mund të flasë me gazetarët.

Në përgjigjen me shkrim që ajoi kthen Fiks Fare thuhet se është në dijeni të rastit dhe se ky problem po trajtohet nga zyra arsimore dhe vendimin që do të merret në fund të këtij procesi do t’ja vendosë në dispozicion edhe emisionit.


26 komente në “Mësuesi dhunon nxënësin me epilepsi, lidh me tel fëmijën dhe e detyron të hajë ullinj, reagimi: Jam me PD, po më sulmon Rilindja”

 1. "....nese gervish sadopak nje myslimon shqipfoles do te zbulosh arabin qe ai fsheh mes vetit!!! says:

  Beqiraaaaaaaaaa, kriminelet kane vec nje identitet: turkoshqipfoles!

  1. Taulant says:

   Specie ne zhdukje te kane shkerdhyer fisin arabet qe nuk te hiqen nga mendja.

 2. Myslimani. says:

  Cfare pune ka profesori me partite? Profesoret neper bote nuk jane anetare partie. Te mjeret ne

  1. Shenjestra says:

   Duket qe eshte me Pd-ke ky maskara mesues,se pd-keshtu i ka NJERZIT E SAJ TE KEQ,katila,budallenj,te poshter,shtrigan nga shpirti.

 3. Din says:

  Ala jashte ky qen,po te me kishte ndodhur me femijne tim ky do futej nga dale

 4. ana says:

  Nje qytetar nga Kraba e Vogel- hahahahahahahhahah a thu se kraba e vogel eshte qytet. Nuk eshte as fshat dhe jo me qytet.

  1. Ilir says:

   Qytetar shqiptar eshte cdo individ qe jeton ne territori e RSh, osé qe ka nje dokumentar identifikimi te rregjistruar ne RSh. Sic quhet qytetar Francez Italian etj Kush ka shtetesine e vendit perkates.

   1. ana says:

    Jo quhet shtetas. Qytetar quhet ai/ajo qe banon ne qytet dhe fshatar ai/ajo qe banon ne fshat. Shume e thjeshte: qytet -qytetar, fshat – fshatar. Dhe ketu nuk ka asgje ofenduese, thjesht percaktuese. Nje person me banim ne fshat, pra nje fshatar mund te jete shume here me i ditur dhe i edukuar se sa nje qe banon ne qytet, pra qytetar.

 5. E verteta says:

  Ai i degenerum nuk duhet te jete mesues. Ky shpirt katil nuk i vjen keq per semundjen e femijes. Po ka gjete nje prind te lodhur se nuk besoj se mund te trajtoje ashtu nje femije te dikuj tjeter. E zhdukin nga faqja dheut. Poshtersire. Shtet kot. Ai meriton burg. Ne itali kur ndolle rralle here ne burg e ka vendin. Kafshe e eger. Te dhjefsha ne PD. Edhe po te ishe me PS njesoj te dhjefsha.

 6. Njeri kot says:

  Ti nuk je mesuse por ti je nje kriminel nje lloje si hidhuri i jote Sali vrasis po more kriminel edhe ne shkolle me kalamajet 6 vjeq do me ba politike si Enver Hoxha kure i qonte kalamajet ne kampet e perqendrimit per shkaket te prindeve futeni ne burg ket mut ?

 7. festimi says:

  Shtjeri ne B…… ato gishta.

 8. fatma says:

  Ky kriminel duhet arestuar, te rrahesh ne ate menyre nje femije aq me teper dhe te semure eshte krim por pergjegjesia me e madhe i bie drejtorise arsimore dhe ministrise se arsimit qe nuk kane mare asnje mase. Turp qe mbahen plera te tilla ne arsim, mesues me hu ne dore ne klase eshte e tmereshme. Ku e keni gjetur ate mesues antikapate….??

  1. Pa drejtësi nuk bëhet Shqipëria says:

   Si ndodh që cdo lajm ben xhiro me dite të tera me shpejtesi dhe drejtësia do jave muaj që te veproje si breshka. Kaq burokrat dhe kaq mosfunksional eshte sistemi sa dhe nje emision ka me shume rezultate se drejtësia ne ketë vend.
   Ky vend behet vetem kut te ketë drejtësi, te tjera jane perralla.

 9. Cuni i Vuk Karaxhicit nga Vicidoli says:

  E gjithe PD-ja , nen shembullin e bajraktarit mesjetar Sali Berisha ,
  eshte nje parti e dhuneshme . E tille ka qene qysh nga krijnimi i
  saj . EWdhe tani , pas tre dekadash , kerkojne me ngulm te rikthehen
  ne pushtet nepermjet dhunes , duke kercenuar me lufte civile .

 10. Qytetar says:

  Moster. Ky meriton burg

 11. Erzen says:

  Ndysho menun, mos vetëm ?.

 12. Alban says:

  Gjynah! Kush ve dore mbi femijet s’do gezoj kurre ne jete e do vdes me mundime. Kellira!

 13. Franci says:

  Normal qe je me PD e ska si te jete ndryshe.
  Po mire xhanem te gjithe budallejte ne PD jane mbledhur !

 14. i Indijuar says:

  Nuk JUstifikohet asnje LLoje Dhune mbi Femijet…..
  Ky “Mesuesi i PD-se” eshte KRIMINEL..NUk MUnde te JUstifikohet Krime-Dhuna me te qeneit MIlitante i nje Partie…
  @@e gjeti Justifikimin edhe ky Kerma….
  @@Urgjentishte te Largohet nga Shkolla dhe Prokuroria-Gjykata te Hetojne per kete MOnster….lol

 15. Skenderbeu says:

  Spaku duhet ta arestojeni kete kriminel me akuzen e keqtrajtimit te femije ve te semure dhe ta femije qe ne burg ti futin dy gishtat ne prapanice psikopatit te PD

 16. Po tre femije ke per t’i mesuar dhe edukuar , ata tre femije te mbajne me buke ty dhe familjen tende , atyre femijve ti tju lash kembet dhe tju pish ujin e jo ti trajtosh ne menyre cnjerezore , sado problematike te jene , megjithese si do qe te jene , tre jane , nuk ke perpara auditore me nga 50 veta dhe s’ja del dot .
  Perse ben mbrojte politike , apo ai prindi qe te akuzon eshte drejtues i partise ne pushtet dhe ty udheheqesit te opozites do te mare votat ?!!

 17. Arbërori says:

  Ça mund të presësh tjetër nga militantët e PD-së, vetëm dhunë, e kanë të indoktrinuar nga babai i tyre shpirtëror, Saleh kuçedra..

 18. kujtimi says:

  Ti vetem mesues nuk mund te jesh more debil. Leri partite dhe merru me punen per te cilen paguhesh me taksat tona, apo ke ndonje burim tjeter te ardhurash nga partia. Hajdute dhe ordinere fare. E mban veten per edukator te brezit te rij. Cfare edukate jep ti more mender mesues.

 19. Une says:

  Qenka dyfish gomar ky krriçi.

 20. Koti says:

  Edhe gomari do ta refuzonte një mësues me mendësi të tilla. Justifikohet me teserën e PD. Yyyyyyyy kafshë e Saliut, u humbtë rraca.

 21. rexha 10 says:

  PD nuke ekziston ne ate vende ,pore po te thoje qe jame me nje cerdhe kriminelashe qe jane te kamufluar me emrin PD,do ta besonim.
  Ai stane ate bylmet ka ,nuke munde te jeshe i vecante ti.Po te pakten si mesues qe je ,nuke ke ndonje ndjenje humane ????,Sepse po te shikoshe nga surrati ,dhe te paraqetesh teke femijet me fytyre te egersuar ,me dukesh si kasape te atyre qe therin keca. Hiqe ate mjeker ,sepse nuke i shkone per shtate misionit qe ke ti,dhe e dyta tremben femijet dhe nuke te vjene askushe ne shkolle.Paraqitja e jashteme e jotja vlene shume per te deshiruar,munde te themi qe veprimi i juaj eshte fakte.Prano gabimin dhe ule koken ,sepse po te iku miku qe te ka vendosur ,do te shkoshe prape cobane me bakti .Se nga andeje me dukesh nga paraqitja se ke ardhur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *