Armando Duka sfidon drejtësinë: Zgjedhjet do i bëjm me 2 mars, nuk pyesim për njeri

17 Shkurt 2022, 17:35Sport TEMA

Pas vendimit të Gjykatës për të pezulluar garën e FSHF-së në të gjithë vendin, kjo e fundit, pavarësisht vendimit, sërish ka vendosur që zgjedhjet të bëhen me datë 2 mars 2022.

Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së, në një mbledhje të organizuar ditën e sotme, ka miratuar materialet e Asamblesë së Përgjithshme të Zakonshme Zgjedhore që zgjedhjet të zhvillohen me 2 mars.

Ky vendim i FSHF-së bie ndesh me vendimin e marrë nga Gjykata e Tiranës, ku u vendos që Federata e Futbollit nuk mund të zhvillojë dot zgjedhjet pa u shqyrtuar ankesat e bëra, duke pezulluar në këtë mënyrë Komitetin Ekzekutiv të FSHF-së për mbajtjen e zgjedhjeve të 2 marsit.

Ky vendim nga FSHF është publikuar disa minuta pas vendimit të marrë nga Gjykata.

6 komente në “Armando Duka sfidon drejtësinë: Zgjedhjet do i bëjm me 2 mars, nuk pyesim për njeri”

 1. gimi says:

  te qifte ilir shulku ….

 2. Ta sfidoshe drejtesi eshte drejtesi says:

  Ta sfidoshe pse jo kush ka ngelur ne Shqiperi pa sfiduar gjykaten ? .
  Meta e sfidoji
  Berrisha e sfidoji
  Basha e sfidoji
  Dritan preshi e sfidoje
  Babale e sfidoje
  E shume te tjere te tjere sfidoje dhe drejtesia te kerkoje edhe falje

 3. NjeQytetarOptimist says:

  Krruaje krruaje me vendimin e Gjykates se shkon ne terma antiligjor dhe Lali Eri ka arsye te te varrosi me thelle..

 4. wTF was that? says:

  Problemi eshte se kandidatet te cilet duan te zevendosjne Duken nuk Duken te kualifikuar per ate pune .

 5. Mbaroi kushtetuesja detyren tani nuk pjerdh njeri ne shqiperi per shkelje ligji te tere do thone nuk e shkela shume ligjin

 6. qefliu says:

  Kemi popullin e dy marsit te Agush metes qe voton per duken e krimit dhe ligjet i ben lecke kushtetuesja nuk denohet njeri po u shkel ligji lehte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje