FAKSIMILE: “Nuk ka zgjedhje në 2 Mars”, Gjykata pezullon garën e FSHF në të gjithë vendin

17 Shkurt 2022, 15:19Sport TEMA

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka fituar një tjetër betejë me Armand Dukën. Pas Tiranës, Gjykata ka pezulluar garën për zgjedhjet në Federatën Shqiptare të Futbollit në të gjithë vendin.

Është Gjykata e Tiranës ajo e cila ka bllokuar garën në FSHF gjer në shqyrtimin e manipulimeve dhe të gjithë dosjes voluminoze ku faktohen trukimet për zgjedhje.

Përmes këtij vendimi, Gjykata e Tiranës ka pezulluar mandatet e FSHF-së gjer në gjykimin e dosjes së plotë të falsifikimit.

Gjithashtu, Gjykata ka vendosur që Duka, Shulku e Kokëdhima të pezullohen gjer në vendimin përfundimtar për të gjitha shkeljet për të cilat ata akuzohen.

Gjykata e Tiranës ka vendosur që FSHF nuk mund të bëjë zgjedhjet pa u shqyrtuar më parë ankesat në gjykatë, të cilat janë në fakt nga të gjithë shoqatat rajonale të sportit të cilat në kallëzimet e tyre kanë shprehur shqetësime për trukim të numrit të delegatëve dhe blerje të tyre.

Në vendimin e saj, Gjykata e Tiranës ka pezulluar edhe Komitetin Ekzekutiv të FSHF për zgjedhjet e 2 Marsit si dhe gjithë Komisionin e Verifikimeve në FSHF për zgjedhje, të cilët janë në fakt njerëzit e besuar të Armand Dukës.

Në këtë mënyrë, zgjedhjet për FSHF të planifikuara për në 2 mars do të shtyhen, gjer sa të mbarojë fillimisht gjykimi i shkeljeve. Gjykata e Tiranës ka vendosur që zgjedhjet e FSHF të bëhen vetëm pas vendimeve penale për shkeljet.

14 komente në “FAKSIMILE: “Nuk ka zgjedhje në 2 Mars”, Gjykata pezullon garën e FSHF në të gjithë vendin”

 1. Tit Vasili says:

  Moj Shqipëri te kam dhjerë nuk do behësh as një here , kur vjen puna dhe te qin edhe ilir meta hajduti dhe katundari i Çepanit tregon se fundi i njerëzimit është shume afër, ate here pse behet pyetja pse ikin Shqiptaret nga vendi , te ikin dhe kurrë mos te kthejnë kokën mbrapa nga ky vend i mallkuar, haram ju qofte qumështi i asaj mushke si ka pjelle ata te gjashte natarë te gjykate përdhunuese si kane dhëne ate vendim, haram ju qofshin dhe Milionat e eurove si kane marre nga ky hajdut nga parat e gjakut te popullit, këtyre shushunjave ju bëfshin iliqe kanceri dhe kurrë mos gjetshin derman dhe kurrë mos ju dalte shpirti

  1. Ilirjan says:

   Po pse te dhjesim Shqiperine? Te dhjesim keta kokrrat NYJEVE, qe behen tifoze sa te ilirit e sa te Erjonit po, keta duhen dhjere. Jane bere zoter te gjykatave, seicili ka te veten dhe vendimet i marrin sipas deshires. Erdhi Ceferin dhe i premtuan… ja premtimet e fiqshitesve???

 2. Poli says:

  Ta gezoni Europa league…..by by

  1. genti says:

   eshte conference league jo UEL o paliiiii

 3. anila says:

  me ne fund po i afrohet ora dhe ketij hajdutit , ishalla po e fusin ne burg jo vetem ta heqin qe aty

 4. manjola says:

  bravo mos e lini me kete as nje sekond aty mbylljani cdo shteg dhe tregojini vendin qe te zhduket nje here e mire

 5. nikolin says:

  KOKRES SE HAJDUTIT ME DUKET SE PO I VJEN KOHA PER BURG JO VETEM PER TU SHPORR NGA FSHF

 6. mico says:

  PO VJEN ERA BURG KY MUHABET MDUKET

 7. flamuri says:

  mos e lini pa ndeshkim , bejeni shembull per brezat qe pasojn dhe ne shenje respekti per gjith cunat qe kan len futbollin se skan pas lek

 8. andi says:

  sa her del ky sikur me perzjehet , kur do vi dita qe te zhduket

 9. Leo says:

  E keqja e momentit esht Duka,po Mo’s harroni se dhe po u zgjodh nje njeri I veliajt ne krye do ta bej federaten sic Ka ber tiranen,nje lemsh.
  KY e Ka kuptuar qe mund t vjedh dhe me futboll se bashkia si del.
  Pse I hapet barku per sportin ktij apo per femijet qe te luajne sporte?
  Ishalla jam gabim po duke pare c behet ne shqiperi skam shume besim

 10. Pak says:

  Mos prit nga gjyqtaret shqiptare asgje; ata jane kthyer ne bageti qe futen neper ara me miser per te ngrene fasulet. Mbahen gjyqtaret e plepave dhe grate e hajduteve Alibeaj dhe Bejtja, po Vitorja “tu befte” nena apo Iliri”, mbahet? I mban dot breket Vitorja, E, kjo eshte re-forma, kjo eshte Shqiperia, ky eshte Saliu e çkula edhe me biu, ky eshte Iliri bytheqiri dhe ne syte nga qielli e duarte nga mielli! Por do tu thyejm shtepite dhe zyrat deri sa te ikin azilante si Babalja; s’ka ngele gje tjeter se ne demokraci dhe shtetin ligjor krimineli ka me shume te drejta se i pa fajshmi. faktet kete tregojne

 11. ce says:

  Mesa duket puna dhe Haxhi Lleshi i federates e mori rrugen e mutit, boll eshte ngrefur si gjel gaduf per 20 vjet, e coi futbollin shqiptar ne fund te pusit dhe akoma hunderri nuk eshte ngopur, ik o Haxhi Llesh se na ke lodhur

 12. Tifozi kuq e zi says:

  Shpresoj ne zgjedhje te hedhi kandidatur Resi Jupi do jet zgjedhja me e goditur e FSHFs.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje