FOTOT: Kritikoi presidentin Vladimir Putin, modelja gjendet e vdekur brenda valixhes

18 Mars 2022, 12:21Lifestyle TEMA

Një modele ruse që e quajti presidentin rus, Vladimir Putin, ‘psikopat’ është gjetur e vdekur dhe e futur në një valixhe, shkruan New York Post.

Gretta Vedler, 23 vjeçe, u zhduk një vit më parë pas zhurmës së saj kundër Putinit, por dy ngjarjet që u thanë rreth kësaj ngjarje nuk duket se janë të lidhura.

“Ish i dashuri i Vedler, Dmitry Korovin, 23-vjeç, tani ka rrëfyer se e ka mbytur përpara se të udhëtonte 300 milje apo 480 kilometra në rajonin e Lipetsk dhe ta fuste trupin në bagazhin e një makine”, raporton Daily Star.

Korovin u tha autoriteteve se ai ka fjetur në një dhomë hoteli për tre netë me trupin e saj të pajetë, të cilin e kishte futur në një valixhe të sapo blerë.

I njëjti më pas e la trupin e saj në bagazh për një vit, por vazhdoi të postonte në rrjetet e saj sociale për ta bërë të dukej sikur ishte ende gjallë.

Në janar 2021, Vedler kishte ngritur shqetësime për shtypjen e protestave nga Putin dhe dëshirën për të rritur integritetin e Rusisë.

“Unë vetëm mund të supozoj, për mendimin tim, tek ai shihet një psikopati ose socio-pati e qartë. Për psikopatët, është e rëndësishme të përjetojnë vazhdimisht një ndjenjë të plotësisë dhe mprehtësisë së jetës, kështu që ata e duan rrezikun, përvojat intensive, komunikimin intensiv, aktivitetin intensiv – një jetë intensive dhe dinamike”, ka shkruar ajo, sipas Mirror.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje