Unë e Gaz Bardhi vdekjen e mendojmë po t’i thyejmë më zemrën Doktorit kurrë

29 Shkurt 2024, 11:44Blog TEMA
Unë e Gaz Bardhi vdekjen e mendojmë po t’i thyejmë më

Nga Agron Gjekmarkaj

Gojëdhënat thonë që dikur një “zot shtëpie” ndante punët në mëngjes, ku dikë e çonte për dru, dikë me bagëti, tjetrin në arë e vetë thoshte unë “po thej qafën në një dasmë”.

Kështu edhe Babo virani ku leh qen e ku del tym nëpër ziafete ku e ftojnë të tjerët e çave jua terezit vetë.

Pasi mërzi e madhe i ka rrokanisur kokën prej luftës në Ukrainë ku vende si Amerika, Gjermania, Franca nuk po e kapin ushkurin e paqes për ta lidhur mejtoi t’ja gjente vetë terezinë. Çoi haber si në balada dhe krerët e shteteve erdhën një nga një.

Ajo që ra në sy ishte që në krah mbante Mamicen çehreplotë e të pikëlluar nga gjëmat e konfliktit. Flokët i kishte bërë rrjete telash më gjemba ku çdo jezit mund të binte therror i gjakosur.

Shfaqja e saj në krah të Babos kur fatet e atij qerrata glob merren në dorë, shton shumë pandehmat dhe rënkimet mos është një hap nga promovimi?! Mos e cakton Komisare të OKB per paqen? Pasi të ftuarit erdhën dhe diskutuan gjerë e gjatë qysh atij zullap Putin t’i tregojnë munxet, Babua doli me propozime konkrete.

E shikoni këtë burrin, tha, dhe gishtin drejtoi nga Niko Nikoqiri. Si të hutuar ata tundën kokën.
Mbrojtjen e Ukrainës do e marrë ky në dorë, jo Austin jo më the e të thashë. Niko është strateg, e ka dorën melhem. Kur të vijë ky bëhen def taborret e Rusisë. Në pak javë Donbasi e Krimeja bëhen tonat. Pastaj sjell edhe ndoca rroba të përdoruara si i vjen ndorësh.

Ministri i mbrojtjes së Ukrainës u skuq pak dhe uli kokën nga xhelozia, por edhe Nikua me modesti e përcolli.

Popullata civile nuk duhet të bjerë në depresion. Një tur muzikor e bën Mamica me Mimi di Puccini me këngë xhaz se këto e kanë zënë llaftar të qëruar. Për t’u darovitur me shah kam Shalsin. Klosin për ndoj dorë letra.

Zelensky ndërhyri e me takt tha na duhen orator më shumë diksion e temp, ata që yshtin masën të ketë besim te lideri. Ah, aty për aty Babo hazerxhevap tha kam dy që të marrin gjak në vetull për oratori Tezen dhe Dilon. Madje, kohët e fundit Dilua është diçka më mirë.

Fjalimi i tij në asamble u pa nga të gjithë si manifest për fitoren. Unë synoj që në pak kohë gjithë partia dhe shoqëria të flasin si Dilua, ai është shumë frymëzues. Çudi nuk kuptoja pse prej shumë ditësh Dilua na rrinte rënde dhe nuk i dukeshim më të sërës së tij e paskësh patur nga statusi i ri prej Demosteni. Po kjo Tezja pyeti Kuleba?! Eh, në fakt ajo edhe flet por ka raste që edhe ja merr vençe, po do pak raki ballë kazani e kërmë të pjekur! Pastaj tingujt si melek i ka. Jo jo tha Zelensky më mirë Dilua se kjo paska shpenzime.

Dezertorë e trazovaçe keni pyeti Babua?! Po kemi ndoca, tha një ushtarak. Unë kam dermanin për këtë punë ju jap Klotildën e Ermon. Ato të marrin gjak në vetull. I kurdis e s’ke nevojë ta kthesh kokën pas, u këpusin qafen qafirve.

Diçka nuk po ecte. Babo u tha nëse e keni fjalën për rindërtimin ah rënkoi kam patur një deli tigrush ai ju bënte punë po çe do iku me la pendët dhe na cimbis nga Lugano.

Tani për inceneratorë nuk keni nevojë se i djeg zjarri i topave mbeturinat besoj, po kur të kini kemi goxha eksperiencë dhe u japim. Në burg kam një skuadër ekspertesh dhe në tjetër që gatitet për të hyrë.

Kur të çlirojmë Krimenë u dërgoj Tezen dhe Gonxhen ata bëjnë një ligj për zonat e mbrojtura e ca nga ato pyjet i heqim e me Lalen Çet bëjmë ca binara të mëdha.

Po ky që rri pas teje kaq i sertë, pyeti dikush Babon!
Aa këtë mos ma kërkoni, ky është Taoja, të cilin e kam edhe vezir për punët e brendshme, por edhe kryetar të opozitës properëndimore. Po iku ky Luli më bie në depresion. Misteri përreth Taos u shtua. Ai për ta përligjur atë zymtohej ende më.

Për gajret pas fitoreve ndanë zjarreve partizane në zonat e okupuara u jap Bujarin e Lushnjës dhe Ismenë ata përjetësojnë bëmat, heroizmin në shekuj.

Po na duhen ca zahire tha dikush. Mos kini dert jepni një licensë të hapë supermarkete Vullnetit dhe jua ëmbëlson gojën me çfarë të lipset.

Ne të opozitës, teksa admironim gjithë këtë u mblodhëm në zyrën e Liderit në perspektivë, Gazi i cili nuk na qerasi as me kafe. Shyqyr që unë nuk flas, por po të qe Salianji aty do lebetitej dynjaja kjo munxë.

Por, trazimin na e zbuti pakëz ardhja e Jorushit të Tabakëve e cila kishte luftuar në kushtetuese si Bubulina në revolucion. Aty bëmë dhe një resme e cila mori dhenë. Mërziti lulushërinë, ca në partinë tonë se thanë po vjen edhe Jorushi e ndjekur nga melankolia e na zë vënë, e po kaq ca të qeverisë se thanë e mbyllen bashkimin këta.

Këta tonet harruan që vetë Doktori e quajti aset të çmuar të PD Jorushin e Tabakëve, ndaj unë e Gaz Bardhi vdekjen e mendojmë po t’i thyejmë më zemrën Doktorit kurrë, më mirë të na fshijë damllaja, boll ja kemi bërë qejfin qeder.

Nderkohë që kronika bën të vetën, Babua ka çelur dasmën tjetër dhe ka dalë në shteg të oborrit e pret krushqit. Vërtitet lart e poshtë dhe sheh nga Presidenca. Po ky mavria Bake xhani mendon ç’bën ? Bakja qet kryet ky i tund gishtin dhe ai fshihet. Humori i kthehet edhe pse moti ja ka behur jangëllesh sot. Dasmorët po vinë. Ditmari do dalë përsëri t’i komentojë në darkë dhe do marrë përgëzime për cilësinë e autocensurës.

95 Komente

 1. e
  eli-tiv

  ..Karagjoz, kriminel..(je po aq sa edhe saliu ..ndofta edhe me shume po te te jepet mundesia )

  1. S
   Spartak

   Palo Burre ky Gjekmarkaj Jane mesuar keto te Lehin si baballaret e tyne

   1. Y
    Ylli

    Ky Agroni deri ne klasë te shtatë e kishte emrin Vepror Gjekmarkaj, pastaj ia nderruan kur e derguan ne Itali me studime shume te larta.

   2. L
    Loku

    Hë o koqe kandari u ktheve nga Greqia. Shko e raporto te Sala si e zgjidhe çeshtjen Beleri.

    1. S
     Seldi

     Shihe si Krihet si vici qe e Lepin lopa kur Ben vicin bo bo ne kuj te dore ka rene politika shqiptare .

    2. T
     Te gjithe malok jemi, por Gonia mban rekord

     Humor vicash. Duket eshte rritur ne stalle Gone bejtexiu.

     1. V
      Vëzhguesi

      Ke të drejtë o mik,këta janë lebeti,të ligj po, gënjeshtarë po,i nxjerrin sytë njëri tjetrit dhe më pas flasin për bashkim nën hyqmën e doktor mavrisë.Ky e ka bërë baltë fare me këto meselera me xhixhilera! Pale kur hiqet si parimor,me njërën dorë në revani,tjetrën në bakllava.E kam parë sot afër selisë të kuvendit. Koqe katundari që nga ecja e stisur apo kapardisja e deri tek palloqja e sheshtë mbrapa kokës! Nuk më mbetet të them gjë tjetër,përfundimi "O kasolle,ku na mblodhe me këto lëtyra"

     2. l
      lexues

      Ky meneder pordhpresori paska qene kokrra e kurves qe e do nje ne goje nje ne bythe ,dy ne vesh e nje ta shoh duke ardhur.Ptu nevojtore publike

      1. B
       Baca-Bajram

       Drejt e ke, ky eshte nje dylber, qe s;'e ka shokun. Ky eshte nje nga ata speciet e peshtira pa shtylle kurrizore, nje kameleon qe e ndrron ngjyren ne c'do stine. Ky plehre e valvit flamurin nga te fryj era, kur pjerdh Lulushka dhe ky del e valvit flamurin pastaj kur e tredh Llapaqeni Sa-Haleja fillon e kujis si kelysh kurve... Fatkeqsisht per popullin Shqiptar keta jane politikaret tane qe n'a udheheqin e drejtojn, njerez te paskrupullt, halabak, legena, teveqela, sahan-lepires e bythe-qire, hajdut dhe kriminel ordiner.

      2. T
       Treni

       Çfarë shkruan ky bolja mor aman?

       1. S
        Spiun, nuk e kuptoni

        Eshte per te spitali pese. Kusur ta shikoni deri mote per zgjedhje. Ka qene spiun i shikut Gonja qe kur ishte student, nuk ka ku shkon, i nxjerr dosjen nongrata.

        1. D
         Dakord

         Ka vënë bast si ta bëjë gjithë popullin t'a urrejë për 10 ditë. Duket që do e fitojë atë bast.

       2. A
        Adriatik.

        Njeri i shplare.E mban vehten kushedi se cfar,por po del kalli bosh.

        1. G
         Gjeli

         Qenka dhe humoriste ky rop qiri

         1. t
          tetovari2

          Humorin e rradhës e pres për vizitën në Greqi!

         2. T
          Tironsi

          Si ka mundesi qe ky diktatori me nje haber i sjell kreret e shteteve sa here te doje ne Shqiperi dhe ju demokratet koke lepire keni 3 vjet qe nuk sillni dot as rojet e parkingut te ketyre krereve te shteteve mor idiot bythlepires i kryekomunistit te fundit te ketij vendi????

          1. e
           ela

           EH O ZOT CFAR GOMERESH

           1. s
            saliu duhet te shpallet terrorist

            shpesh te thone qe je rrot cari,po ti qenke rrot saliu... i raportove saliut per bisedat me greket

            1. T
             Tyta

             Po per beleris nuk na the ndinje fjale mor gru qir?

             1. L
              Luli

              Byth lepires me kedo qe ja pranon kete "zanat" ! Jam i sigurt qe edhe Rames do ja bente lepirjen e sumes,po qe se Rama do e pranonte !! Problemi eshte se kohet e fundit i duket vetja se po "shkelqen" ne gjinine e humorit me shkrime bajate e te neveriteshme !! E ka thene Namik Hoti i cili vete ishte me origjine malesor,se "malokut" i duhen tre breza te behet qytetar dhe shembulli me i mire per kete eshte Berisha dhe ky trapi,i cili edhe pamjen e jashteme e ka si idiot !

              1. M
               Mirditori

               Na çave trapin me keto idiotesite e tua or byth lepiresi i komunistit Non Grata ,Gjak Markaj

               1. B
                Bushati

                Me mediokër se ky njeri nuk ka,ky vetequhet intelektual meqë ka mbaruar për letërsi,gjysma Shqipërisë ka bërë filoqylin kështu quhej ky fakultet dikur. Këtij i duket se shkruan "çudira" dhe i habit njerzit me penën e tij ,shkrime me mediokre nuk ka,si një gjellë pa kripë dhe pa piper..

                1. P
                 Pickaxhiu

                 Ke te fala nga Belua...he te qm rbq

                 1. g
                  gore gjeku

                  edhe une po tregoj nje histori me nje mirditor"te mencur" si puna jote goni. ne kohe bajagi te hereshme ne tregun e lacit u shfaq papritmas nje kafshe qe nuk ishte pare kurre ne ato ane dhe umblodhen njerezia e benin codi. ne fakt isht gomar qe ishte sjelle nuk dihet se si ne ato ane. nuk po i jepnin dum cfare eshte. ne turmen kurize doli nje nga mirdita me qeleshe me mustaqe te medha edhe me nje za sa terhoqi vemendjn tha: ju tregoj cfre eshte kjo kafshe, pushoi pak per ti dhene rendesi vehtes e ia priti: " ky eshte lepur 300 vjec" e zgjidhi miredittori . ka mundesi te jete i pari nga te gjekut, 10 breza para ster-ster gjyshit te gjekut. prandaj eshte plot mend gjeku, i ka ne canten e shpindes plot e perplot. gjeku je ne nivelin e albana vokshit e ina zhupes. gjeku a me shume lexon ti libra a flamut noka. nga fjalori ti e flamuri i ngjani flamut nokes e pece vasilit. ik ore budalll duhet keshe nje grua qe te shkon me te tjre e tallet me bejtet e tua sic bente monika me ilirn

                   1. r
                    rezari

                    Bajge e shkuar bajges.Per nje karrige deputeti ben cdo gje.

                    1. M
                     Mero mos u tall me lexuesit e tu

                     Duhet bojkutuar Mero Baze nese vazhdon publikon Gjekmarken.

                     1. A
                      Agimi

                      Thonë që ky është profesor!

                      1. z
                       zhigolo

                       Jooo ore, vërtet !?

                      2. E
                       Emigranti

                       Na rrufshe leshte o katunar i pa gdhendur.koqe qe shkon pas nje te vdekuri

                       1. V
                        Vala

                        E shoh une qe keta qenefer pas zgjedhjeve te ardheshme do ankohen se ju kane vjedhur voten. Jane bere kaq antishqiptar te eger, sa veshtire se i boron njeri

                        1. S
                         Skraparliu

                         Po paske qene URITH i keq o kaposh deti,presim ne te drejtosh ti vendin ti e kthen bythen kush ka rrocken me te madhe,ne fillim i ktheje bythen RAMES te pelqente dhe vera qe pije me te duke ju sevilosur,pastaj ja ktheve bythen BASHES more ate qe deshe u bere DEMUTTET,tani e ke kthyer bythen nga SALA te shohim sa do rishe por kur shkruan keto bejetet e famshme nuk ke shkruar gje kushe e ka rrocken me te madhe dhe ku te shijone me shume,degjo kaposh deti dhe BELERI nuk e ka te vogel mashalla e ka se fillove te ferkohesh fute miqe nga JANINA se mos e mere vesh SALA dhe merzitet.

                         1. S
                          Sadiu

                          Po ky nevojtorja doli prapë, nuk i lexon komentet ky koqja.

                          1. B
                           Bariu

                           I mjeri ti! Ty, gardh bazit dhe të gjithë bandës nën orkestrimin e të rrjedhurit nga trutë në ballkonin e katit të tetë u mungojnë vetëm vshtë e gomarit... Vazhdo e bjeri legenit

                           1. M
                            Maloku

                            Ky jo ne Tirane te vije, por ne mes te Amerikes ta cosh ky po fshatar mbetet. Nuk e kaloi dot kutin prej fshatari. Faleminderit Zotit qe i kam femijet jashte me studime, se do ishte fatkeqesi e madhe per ne si prinder qe te na i jepte leksioni ky fare pedagogu qe ne rradhe te pare nuk ka integritet dhe dinjitet pastaj moral.

                            1. I
                             I pandehuri Berisha

                             Gjejini nje psikolog, por te mire ama. Se ndryshe jemi te denuar edhe ne lexuesit e Temes.

                             1. H
                              Hajvani qe u ba deputet

                              Ky ashte cari i djalit sheqeres e vukut

                              1. N
                               Ndrikë Mieda

                               Be my gest ! Apo , sa hera , ç's't'a mban kuleta t'çel bardhaku si tartabiqi mbi çikore ? Fatkeqi ti që duhet të nëmëroç kë ke mbi kry e rreth e përkrah q'edhe qindarkat për vara - vingot t'i preç si t'rrotullës higjenike cipëplasur s'frynesh , ama pëllcet . Radhë i qet . N'orë e ka dashtë si përhera e carta bianca ka hera për me ardh e për me shku , e për mirë . Për mjer je e pa gaz e hare ? Do ini ! P'a do të , ini ? Ju dini ! Paçi gojë e zënë e klartë se për kalemkë ka sa sytë plasin , cili sheh .

                               1. Z
                                Zanati i kurvës

                                Një prostitutë që nuk ka lënë kar qeni pa thyer dhe spermë qeni pa gëlltitur, tani që 80 vjeç ka veshur minifundin dhe ka dalë në rrugë për MAVIn dhe Janullën,, buçoret e veta të vogla të marra nga mizerja e urisë, maloqerisë dhe mesjetës shqiptare, nuk do t'i zgjidhte më të mira se vetja, kur i duhen vetëm për t'u shkërdhyer. Pjellët e vaginës berishiste, duam apo nuk duam kanë lindur me zanat.

                                1. m
                                 miu

                                 Agron je :tyc,maskara, njeri pa vlera, koke bosh.E more vesh kush je?

                                 1. D
                                  Drejtesi

                                  Po cfare je ti more qelbesire, poet i madh ti, na çudite, malok debil. S'di si te justifikohesh ti me gjith ato çakejt e tu, qe njehere shaheni nje here lepiheni me njeri tjetrin, se e shifni qe nuk ja u var kush dhe i thurni lavde doktor mortjes tuaj. Se kuptoni qe pas tij, te gjithe do i shkoni mbrapa, ne burg.

                                  1. K
                                   Komentuese

                                   Dava Fshatari, maximumi Katunar do behesh. Rama eshte ne breza qytetar ndaj smerret me ju por vazhdon me tutje Edhe Amerika me nje takim ta vuri noten se kush je, ndaj te ktheu mbrapsht. Ik lepiju cik Saliut se ate ke zanat ti. Njeri pa karakter, dhe pa bole????????????????????????

                                   1. P
                                    Pensionisti

                                    Ky i ashtuquajturi profesor nuk e di si i qëndrojnë eshtrat bashkë seeeee...shtyllë nuk ka,sps ai vetëm gojë,gurmaz,plënc e bythë ka.Me tërë atë hale mëndësh që ka duhet të ishte vetëm lëpirës menderesh mund të bëjë.TURP QË ËSHTË INTELEKTUAL(me që ka mbaruar shkollën) se për mësim dhënës mjerë ata që mëson ky.

                                    1. M
                                     Mati

                                     Ik ore pjerdhu, llapaqen. Te gjithe ju gjekmarkaj and co bashke me salen e liken beheni sa koqja e majte e rames.

                                     1. K
                                      Kristi

                                      Ky loku bejteprofesor...I duket vetja mencuri... Epo boll mbajti I shkreti...I jane perzjere telat. Lereni te kenaqet,

                                      1. H
                                       Humoristi

                                       Ketij katundarit i ka bere dem vera e kuqe qe ka pire me sulltanpiktirin!E ka deklaruar puplikish,sa edhe mentiri i tij,e ka emertuar faqezi,qe e nxorri te verteten ne pubik!

                                       1. L
                                        Lola

                                        Nje gje e dime mire, qe keta pleherat si Gjekmarkaj, Noka e te tjere, qe jane krijesa primitive , te paqyteteruar, qe pa Saliun do te ishin askushi, per faktin se jane injorante e te pavlefshem . Ndaj kete "nder"ata ja dine qoftelargut Sali, ne kujtim te diteve te arta te tyre qe mos ardhshin kurre dhe jane gati ti sherbejne atij deri ne tradheti kombetare .

                                        1. T
                                         The One

                                         Zoterinj komentues, na duhet ti respectojme edhe tipa me aftesi te kufizuara , si ky ! Beni sic bej une me shkrimet e ketij, lexoni fjaline e pare, te mesit edhe fundi eshte i njejte tamam si tek filmi shqipetar “Ball per balle” ku ushtari rus i lexonte letren e Ludmilles ushtarit shqipetar ee kuptimi gjithmone ishte, “e terrci e verrci”

                                         1. P
                                          Poseidon

                                          TI SHTERNGO KOQET E FISHKYRA TE DOKTORRMORTJES..........E .....SE MUND TE HARRISH ATO TE PUTAN PUTINIT..........NDERKAQ OR TAI ....RAMA NUK BEN ME KOKEN E TIJ GJE .....JANE ME POROSI TE EURO,AMERIKANEVE TAKIMET.......

                                          1. N
                                           Noci

                                           Ti nuk merret vesh a je nga Leshi apo mirditor.Tani edhe budallai e ka marre vesh se ju te grupit te Gazit ju a ka ndi bytha lageshtiren dhe ju ka hy ne qejf deputetlleku dhe e vetmja mundësi eshte se ju zogjte keni per klloçke krahët e Saliut,se kund tjeter nuk ju afrojne por vetem ne partinë pa emer te non grates.Te gjithe ata qe permend ti me emra aty qendrojne me lart se ti edhe pse ty te quajne profesor.Sa per Babin e ke provuar ne studio televizive duke ngrene buke e djathe qe te ka nxjerrë per xhepash.Ne zgjedhjet e ardhshme provojeni te kandidoni ne Himare se vetem aty te ndihmojne greket.

                                           1. S
                                            Shkodrani

                                            Nuk late rrote kari pa nxjerre ne gazete....ketij malokut kar po i rrisni veshet shume dhe rshte turp qr nje gjysmak te zete gazeten cdo dite. Fuck you!

                                            1. L
                                             Lakja

                                             Por ne prapanice e merni te dy ????

                                             1. c
                                              ce

                                              o Gon hunderri po si nuk the nje fjale per neonazistin Belo krrici qe beri thirrje per ti vene flaken parlamentit. Apo te pelqen kjo ide se duhet te bashkoheni ne ideollogji ju te foltores se vicidolit me Geringun e Rajhut te Trete qe para 91 vitesh dogji Rajshtagun dhe solli ne pushtet Fyrherin .

                                              1. A
                                               Anila

                                               Profesir tarrallaku , shkruan budallalliqe gjithmone dhe na i shell zorret ne gryke. I ka ikur mendja nga Edi Rama ia u hoqi trurin ai ketyre i la rrugeve si zagare .

                                               1. B
                                                Ben

                                                Ore deputete te Shqiperise jane keta apo deputete te Saliut? Paskan pasur te drejte te huajt qe shpreheshin se 'Shqiptaret nuk dine te bejne shtet" dhe " jane te pacivilizuar". Berja e shtetit eshte hapi I pare I civilizimit por kjo nuk do te ndodhe kurre kur tipa si ky birbua mendojne se I sherbejne nje Personi dhe jo popullit! Le pastaj administrata, gjykatesit e prokuroret qe kujtojne se jane pronare te institucioneve.

                                                1. z
                                                 zigur

                                                 Keshtu ndodh kur bashkohet nje BQ me nje malok....

                                                 1. S
                                                  Skenderbegasi

                                                  Gjek nuk eshte e veshtire te jesh budalla, historia e rithemelimit eshte plot me shembuj inkurajuse.

                                                  1. N
                                                   NAIMI

                                                   Te besh replike me Gjekun nuk ia vlen. Eshte nje gje e mishte,pa kocka si puna e butakeve qe nuk bluajne asgje sepse skane dheballe pale te mendosh qe kjo GJEJA te bluaje me forcen e fjales. Perpiqet i gjori te levroje sarkazmen ,por nuk i afrohet aspak ,seç kerkon te thote ,dridhet e perdridhet ,si pordha neper breke, thmi ne ,por asgje nuk nxier ne drite. Oooooo Gone i Gjokajve, dera juaj nuk eshte shquar per mendje veçse per budallalleqe nen hyqmin e mendimit bajraktar.Sot jane kohe moderne qe ti nuk para i kupton.Ti di vetem te strehoesh ne tiçianet e Saliut dhe te degjosh shushurimen qe buron nga minarja e katit te tete.Çte duhen ty keto meselera me xhixhilera. Kapardisja eshte veçori e njerezve butaforike ashtu si dhe puna jote dhe jo e njerezve te mençur. Ke shembuj plot ku te mbeshtetesh nga personalitete qe kane levruar inteligjencenbrwnda gjirit te katolikeve,por ti mor mjeran je falur di ku tjeter. Zoti mbase te ndihmon te heqesh trute e thartuar.

                                                   1. P
                                                    Poseidone

                                                    KENI FILLU ME I RA SUMES SE BARDHES TE GJITHE DUKE FILLUSR NGA MUL NOCKA ..........

                                                    1. D
                                                     Deep Purple

                                                     Aman ju lutem mos ma meszisni Gjeken se na behet me turp dhe nuk del nga shpia,dhe un nuk jà tund dot gruan.Ju lutem bejeni per mia.

                                                     1. U
                                                      USA

                                                      Sa te peshtire jane keta koqet e Salihut!!!!

                                                      1. A
                                                       Alban Dega

                                                       NJE VETDEMASKIM I SHKELYER I NJE BYTHELEPIRESI TE MARESHALLIT TE BEOGRADIT DHE VARREMIHESIT TE STERKORRUPTUAR SHQIPERISE ME SOJSOROLLOPIN E TIJ !

                                                       1. D
                                                        DEBIL NGELE GJITH JETEN MER GAMOR.

                                                        SA KLLUF JE MER SHKERDHAT NJERI !!!. SI MALOK QE JENI,SKENI AS BES,E AS DIN E IMON !!. SHKURT JENI SI KURVAT,QE SHKERDHEHEN GJITHANEJ. PTUUUUUU RRAC E POSHTER.

                                                        1. E
                                                         ENTSOE

                                                         Ka dhe te tille, bejtexhi dhe fascist!!

                                                         1. R
                                                          R

                                                          Z.Mero ! Deshiron te mbash nje gazete shume opinioneshe , por me Gjekmarkaj e derdh gjithe koven e mbushur me qumesht...!

                                                          1. K
                                                           KY OSHT ZGJEPS

                                                           NA PRISH DITËN ME KËT GAMOR ÇA I JEP HAPËSIR PËR DIARE O MERO??????? OSE TË PAKTËN MOS NA E NXIRR ME FOTO

                                                           1. S
                                                            STRUGA

                                                            Mut muti, gjak kar-kaj, kushte një fjalë për të thënë edhe gje-tkë kar-jaj.

                                                            1. a
                                                             astriti

                                                             te mbeti babo ne goje .babo ,babo ,babo babo .ne ke ndonje deshire me babon thuaji se ta ploteson babo .ta mbush gojen plot .mos ki turp thuaja se besoj se babo do ta beje nje sakrifice per ty .se dhe je zbukuruar ndopak tani se fundmi .por vetem nje here se e di qe do te pelqeje e do kerkosh prap .ta raste babo ta raste se na cmende me humorin tend qe vetem humor seshte .te matesh me malin ste ben mal ,prandaj rri se je mire ne peroin tend te piset nga ku qelbesh ere .merru me ta se sado pes te tentosh ti besh pis nuk e ndjejne se jane me pis se pogeret qe do u hedhesh zoterote .

                                                             1. T
                                                              T

                                                              Ju lutem drejtohuni Gjekmuti,shkon shume bukur.

                                                              1. F
                                                               Fationi

                                                               Malok që lëpihet, ku dosja për qytetar, i ka mbet për firmë ke berisha. Ky është më i poshtër se vet berisha. Ky lloj infeksioni ku do të tregojë me lëpirjen e flokëve se është intelektual, por brënda kudermon erë plehut. Ky eshtë tip me bardhln, i bashkon njerëzit karakteri, dhe qëllimi se sa deshira. Ky më nxjerr msllin e fari balliut, ku studio më studio, prezantonte bashln me tl birin, si evropiani parë që kishte shkelur në shqipëri. Edhe gjeka, me berishën si qytetsri i fundit që po hyn në tiranë. Plerat dalin mbi sipërfaqe se as toka nuk i përpunon.

                                                               1. Z
                                                                Zot na fal cfare ke krijuar ! Vampirin dhe Zagaret

                                                                ZAGARE besnik te VAMPIRIT .

                                                                1. U
                                                                 Ushtari.

                                                                 O gone po te njoftoj se se shpejti do te hapet nje universitet "Futja pordhes e gri sallate sa te shkoj edhe kjo nate".Je i pari ne liste per tu bere rektor i ketij universiteti.Paga eshte shume e mire nje mij lek ben fjala dy mij leke ben gallata e keshtu me rradhe.Keto do ti kesh bonus mbi rrogen.Nuk besoj se do te kesh konkurente per kete pozicion se jo vetem qe i plotesoje por edhe i tejkaloje kriteret per kete pozicion.

                                                                 1. L
                                                                  Lili Hamzai

                                                                  ???????????????????? ca burrash

                                                                  1. L
                                                                   Lili Hamzaj

                                                                   Usa :Hahaha caburrash per deputet

                                                                   1. S
                                                                    Shqiptari i Ilirisë

                                                                    Ky është futur vetë në gropën e mutit dhe u bërtet të tjerëve jashtë se u vjen era mut.

                                                                    1. $
                                                                     $$

                                                                     Dom Gjakmarkaj! Të rroni dhe ta kujtoni non gratën.

                                                                     1. M
                                                                      Marjan Pjetraj

                                                                      Me ta shpifur. kur she keta ndyresira qe mbrojne bashkepunetore te Beogradit.

                                                                      1. D
                                                                       Daullxhiu

                                                                       E nxorre koken e gjakprishurit more gjakdhjer markagjoni. Jeni lindur dhe do vdisni me damken e tradhetise more maloker me kryemalokun e damkosur perjet. Ptuuuuu rrac e ndyre, shikojeni pushtetin me dylbi se shqiptaret do tju fusin hurin ne bythe.

                                                                       1. V
                                                                        Vjosa

                                                                        I duket vetja interesant. Gjae e mire edhte , qe ne vitin 2025 kjo flame nuk do jene me ne çarlament.

                                                                        1. V
                                                                         Vjosa

                                                                         I duket vetja interesant. Gjae e mire edhte , qe ne vitin 2025 kjo flame nuk do jene me ne çarlament.

                                                                         1. D
                                                                          Durrsaku

                                                                          Ky zagar leh sa në një stan në tjetrin, ë mban veten te zgjuar di s'të vjen turp.

                                                                          1. n
                                                                           noname

                                                                           provincial qe mban fort karrigen ,ja lexon inferioritetin ne fytyre ne cdo takim nderkombetar ........mjerim

                                                                           1. V
                                                                            VEZHGUESI

                                                                            O Gone, akoma nuk e ke kuptuar qe me keto karagjoslleqe qe shkruan je bere i neveritshem. ka fajet TEMA qe boton budallalleqet tende . KOMENTET e tjera te lexuesve lexoji se te bejne mire te gjithe e dijne qe je ushtar i devotshem i Saliut ose me sakte sherbetor i vjeter i tij . KUJDES TEMA ME KETO SHKRIME PA VLERE QE BOTONI , DO TU BJERE TIRAZHI E DO FALIMENTONI .VEZHGUESI

                                                                            1. V
                                                                             Veriu

                                                                             Turp per nje profesor qe nukk di fare ca flet sikur eshte mësues letërsie ne katund ,dhe me nje nivel te ulet per njohjen e situatës politike ne shqiperi e më gjerë,turp kush eshte deputet pa pike koherence

                                                                             1. b
                                                                              bregdetari

                                                                              Edhe ky Gjekmarkaj, që ka titull profesori, më shumë i ngjan një analfabeti sepse edhe fjalori që përdor duket të jetë turko shqipe.Më sakt gjuhë katundarçe. Si dhe gjithë salistët e tjerë edhe ky nuk ka se ç'ti bëj gomarit dhe i bie samarit, si thotë populli. Këta salinj janë gati të poshtërojnë vendin, shqiptarët dhe këdo,mjaft që të relativizojnë e mohojnë fitoret e Ramës në politikën e jashtme dhe aritjet e derisotme nga qeverisja socialiste. Këta vetëm lehin,por nuk e dinë që lehjet e tyre dëgjohen vetëm nga ata që janë brenda kasolles berishiste. Shqiptarët progresist, ata që duan përparimin e vendit dhe ngjitjen e tij në shkallët e demokracisë për t'iu bashkuar vendeve të BE-së , këtyre tipave u varrin teneqenë.

                                                                              1. N
                                                                               Nositi

                                                                               Ne cdo shkrim qe ben xhelozi dhe cmire veren o malok I pa bese dhe sahan lepires

                                                                               1. V
                                                                                Veriu

                                                                                Fshatar dhe fat i keq i joni qe devijone ne mendime dhe qëndrimet e tyre dhe pedagoge qe turp tu vije

                                                                                1. T
                                                                                 Tropojani

                                                                                 Bejtektexhiu lokut.nastradin hesapi.

                                                                                 1. A
                                                                                  Arjan Cani bythqir greg jam , te pelcasin shqiptar

                                                                                  Era e bajges se Gjekgmarit deperton ekranet e televizoreve , ipodeve , compjuterat dhe celularet.Shteti duhet te mare masa urgjnte per ndotjen e ajrit nga keto kafshe qe jane ritur ne shpella dhe stalla.

                                                                                  1. P
                                                                                   POPULLI

                                                                                   Une, populli, i jap rogen e majme ketij funderine dhe ai perpiqet te tallet me mua. Hiqjani breket dhe leshoeni rrugeve kete karagjoz, maskara.

                                                                                   1. r
                                                                                    rita

                                                                                    Pash te madhin Zot, kush asht ai koqe kandarit qe te ka mbushe mendjen e se ke humor. Ooo cfare torturet njato paragrafe qe lexova tuej i shtye me zor, si bibes ku i jepshim kollomoq me e shendoshe per festat qe e bajshim top e ja shtyjshim neper gabzherr, njasi humorit ban ti i dashtun.

                                                                                    1. L
                                                                                     Lulja

                                                                                     Po si nuk lexova nje koment te mire per kete njeri. Ne nje film te kohes se xhaxhit dy ushtare ziheshin me njeri tjetrin dhe njeri i tha vete e ke fajin qe me quaje ambasador dhe tjetri ja kthen me fal nuk do re them me ambasador por bajge edhe ne Gones nuk do ti themi me profesor por BAJGE.????????????????

                                                                                     1. l
                                                                                      leter higjenike luksoze je

                                                                                      jasu Pali(thyft)kari.

                                                                                      1. M
                                                                                       Muli

                                                                                       Qe te dy gomar jeni idjot njeri me injorant se tjetri per mos ti thyer zemren kriminelit Sali qe ju thevi zemrat e gjithe Shqipetareve. Jepi fund vetes tende dhe te shikojme a do i thyet zemra plakut Mere apo familjes tende Sa large ka shkuar Injoranca Mos u mendo shume jepi funde se nuk i plas njeriut per ju te dy Alabak.

                                                                                       1. P
                                                                                        Pedeisti pa bifhe

                                                                                        E ke ulur steken per toke o Gjoku I Markajve. Nuk te nderojne as pake keto shkrime me nje nivel per te ardhur keq.

                                                                                        Lini një Përgjigje