3-vjeçari vret aksidentalisht me armë zjarri nënën

23 Shtator 2022, 20:30Bota TEMA

3-vjeçari vret aksidentalisht me armë zjarri nënën

Një fëmijë 3-vjeçar ka qëlluar aksidentalisht për vdekje nënën e tij në sy të gjyshes.

Mediat e huaja , bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në Karolinën e Jugut.

Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur pak para orës 08:00 të mëngjesit të së mërkurës, ku 3-vjeçari mori armën dhe vrau nënën e tij, Cora Lyn Bush në shtëpinë e tyre në Spartanburg, raporton Daily Mail.

33-vjeçarja u dërgua në spital por për fat të keq nuk ia doli të mbijetonte, ku dhe ndërroi jetë dy orë më vonë.

Vdekjen e saj e dëshmoi nëna e saj, gjyshja e fëmijës, ndërkohë autoritetet kanë nisur hetimet për ngjarjen.

Lini një Përgjigje