Biden shpërthen ndaj Vladimir Putinin: I çmendur, ai është një bir k**ve

22 Shkurt 2024, 11:41Bota TEMA
Biden shpërthen ndaj Vladimir Putinin: I çmendur, ai është

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka ofenduar me fjalë të rënda homologun e tij rus, Vladimir Putin. Shefi i Shtëpisë së Bardhë e quan atë “një të çmendur” dhe përdori fjalë të tjera të pahijshme si "bir kurve". Biden po fliste në San Francisko të Kalifornisë, në një event për mbledhje fondesh për fushatën, kur përdori akronimin “SOB” për t'iu referuar Putinit.

“Ky është kërcënimi i fundit ekzistencial – tha ai – ne kemi një të çmendur si Putini dhe të tjerët, dhe e gjejmë veten gjithmonë të shqetësuar për konfliktin bërthamor, por kërcënimi ekzistencial për njerëzimin është klima”. Kremlini u përgjigj duke theksuar se një fjalor i tillë poshtëron vetëm Amerikën.

“Përdorimi i një gjuhe të tillë kundër kreut të një shteti tjetër nga presidenti i Shteteve të Bashkuara nuk ka gjasa të cenojë presidentin tonë, Putin. Por ndoshta kjo i poshtëron ata që përdorin një fjalor të tillë. Mund të duket si një përpjekje për t'u shfaqur si një kauboj nga Hollyëoodi. Por sinqerisht nuk mendoj se është e mundur”, tha Dmitry Peskov, zëdhënës i Kremlinit.

Nuk është hera e parë që Biden e përdorë këtë përkufizim vulgar. Në janar të dy viteve më parë ai u dëgjua duke përdorur ato tre fjalë për të kritikuar një gazetar të Fox News në Shtëpinë e Bardhë. Në përgjithësi, presidenti tenton të dalë jashtë linjave në fjalimet e tij gjatë eventeve për mbledhjen e fondeve.

Ai ka fajësuar më parë Partinë Republikane dhe Izraelin për bombardimin e Rripit të Gazës. Kreu i Shtëpisë së Bardhë ka vënë në shënjestër edhe paraardhësin e tij, Donald Trump, i cili nuk e akuzoi kreun e Kremlinit për vdekjen e opozitarit Navalny, por e krahasoi veten me të duke pretenduar se përndiqej politikisht. Biden e qortoi atë duke nënvizuar se si mund të thuhen gjëra të tilla dhe hodhi poshtë pretendimet.

12 Komente

 1. T
  T

  Ky idjot sdi emrin e vet,le me te dije apo te njohe putin. Falimentoi amerika,europa bashke e.prap rusit sja dolen dot. Europianet ne emigrim,ndersa evgjitet po pushtojn europen. Kjo esht amerika e wokizmi say,ne buthe ta mbani europian e shqipet bashke me ta. Bejini gojore amwrikes ,rusit e Frances qe na copetuan ne 100 pjese. Njerez pa gjak,qe vec t jini skllever dini, 40 vjet nen enver e keni. Po 40 vjet nen shpresen se do ju ngrej si shtet amerika e eurpoa kurve.

  1. f
   foshnja

   Eshte e trishte si analfabete hajvane si puna jote mund te shkruajne dhe te lene opinione.

   1. E
    E di

    eshte rus ambasade... vari trajset!

  2. ?
   ???

   Edhe mun te jet bir kurve,po ti nuk mund ti thuash se je familja me degjenerume ne USA.

   1. a
    anti25642654censurë

    ja dhe dy bij kurvash që mbrojnë putanën mashkull të rusisë!!

    1. ?
     ???

     Ti je produkt inicesti si familja Pedojoe.A nuk ja shkepte vellait grun Hunter, bile dhe gocen e mitur o shkerdhat,ti duhesh var te Skenderbeu.

     1. a
      anti25642654censurë

      ec e më var ti o sumqirë!!do të ishte nder për mua të të takoja njëherë!!

   2. C
    C'po na shohin site dhe c'po na degjojne veshet.

    O shoku po cfare lesh kauboj eshte Biden Pampersi, ai eshte nje karboj fill pas ketij fjalimi u be viral ne mediat sociale duke ngjitur shkallet ne avionin Presidencial u pengua dy here me ato kembe si shkop nje skilipec me alzheimar qe nuk di cfare ben e jo me te mendoj se cfare thote.

    1. X
     XXXL

     "anti...... " e nxorre koken more tranvestit rroc kurve, nuk ke ndonje lajm te ri per "fitoren" e zheles Zelelensky ne Avdivka, apo nuk ke kohe se ke oren qe po pallohesh dhe po te bejne gojore.

     1. a
      anti25642654censurë

      jo nuk kam asnjë lajm të ri as për avdivkën e as për kërmat që po mbedhin rusët pasi e pushtuan(apo çliruan sipas bijve të putinit),por nëse do ndonjë lajm,po të them se nëna tënde u rikëthye në semafor,me sukses pas ngushtimit të 37, të veglave të punës!!nuk e di sa do mbajnë,por gjithnjë varet tek ajo vetë!është e babëzitur për trashësi!!

     2. E
      E di

      Lavdi Nawalnit! Poshte gjakataret e ndyre qe e vrane!!

      1. A
       Artan

       Ja dhe putana e Putanes XXXL qe eshte shqepur duke u bere gojore muzhikeve.

       Lini një Përgjigje