"Çelësin e ka SHBA, por nuk e përdor", Moska tregon si përfundon lufta në Ukrainë

27 Janar 2023, 11:31Bota TEMA

"Çelësin e ka SHBA, por nuk e përdor", Moska tregon

Zëdhënësi i Kremlinit doli me një deklaratë të re sipas së cilës lufta në Ukrainë mund të përfundojë shumë shpejt, por vetëm nëse këtë gjë e dëshirojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës.


Në dekaratën e tij, Dmitri Peskov u shpreh se çelësin për përfundimin e këtij konflikti e ka lideri i Shtëpisë së Bardhë, Joe Biden dhe shtoi se ai nuk ka ndërmend ta përdorë këtë gjë.

“Shefi aktual i Shtëpisë së Bardhë nuk e dëshiron këtë gjë dhe në të kundërt dërgon armatime të tjera në Ukrainë, me qëllim që ky konflikt të mos ndalet”, tha Peskov.


Prej fillimit të konfliktit në Ukrainë, Rusia ka paralajmëruar Perëndimin se dërgimi i armatimeve nuk bën gjë tjetër përveçse zgjat luftën.

Vetëm në ditët e fundit, shumë vende të NATO kanë rënë dakord të dërgojnë tanke në ndihmë të ushtrisë ukrainas, të cilat sipas ekspertëve të sigurisë do të mund të ndryshojnë kursin e konfliktit.

6 Komente

 1. I
  Illyrian

  Cfare idiotesie… … Celesin e ka Rusia. Pasi mjafton vetëm te terheqë forcat ushtarake nga Ukraina!!!

  1. z
   zhelenska

   po antiçensura bythqimi bidese ça mendimi ka per kte?

   1. a
    anti25642654censurë

    shko shikoje tek majka tënde se sapo mbarova së votuari!!

   2. a
    anti25642654censurë

    "“Shefi aktual i Shtëpisë së Bardhë nuk e dëshiron këtë gjë dhe në të kundërt dërgon armatime të tjera në Ukrainë, me qëllim që ky konflikt të mos ndalet”, tha Peskov." o peskiiiii,po nuk na the mo se a ishte amerika që e filloi luftën apo ajo shefja e bordellos ruse,putanë putanova??sipas teje mos vallë duhet dhe amerika e tërë nato ti bien nga perëndimi ukrainës??jo për gjë,por ta kanë thënë fare thejshtë:"dil nga ukraina dhe lufta mbaron menjëherë" e nga ukraina nuk po del ti o peski!! peski e ke harruar se kur qeveria ruse nënshkroi në budapest në 1994,për të marrë nën kontroll bombat bërthamore që ishin në ukrainë,ishin tre palë!ishte ukraina,ishte qeveria ruse,dhe ata që garantonin çarmatosjen bërthamore të ukrainës,pra amerikanët e britanikët!bile këta,amerika dhe britania,janë të detyruar sipas këtij traktati që të mbrojnë dhe bjellorusinë e kazakishtanin nga një sulm i ndonjë fuqije bërthamore!! sa për njohuri për këta bqirët,pavarsisht se është vetëm një,"në atë kohë, ukraina kishte rreth 1,900 mbushje strategjike, 176 raketa balistike ndërkontinentale, 44 luftanije, bombardues strategjikë të armatosur me raketa dhe 2,600 armë taktike bërthamore."!! po ti kishte këto!?nuk e kishte luajtur bythën putanë putanova e rusisë!!

    1. Z
     Zhvejku

     Zelinska a doje komentin e anti cen sumes qe e ka trurin prej sperm gomari? Ja dhe ate te dha. Lere tani se eshte kohe dreke eshte duke ngren gelbazen e ushtareve rus e perzjer me kake e shurre te ushtareve te natos. Mbasi te mbaroj dreken speciale do filloj te lehi dhe kujis si qen rrugaç mbas ç'do kementi.

     1. a
      anti25642654censurë

      budallai budalla mbetet dhe kur e ke këshilluar njëherë që të mos hajë mut! "ngren gelbazen e ushtareve rus e perzjer me kake e shurre te ushtareve te natos"gëlbazë me mut e shurrë del nga goja e rusëve mor debil!pra ata po hanë mutin e natos!!nënndërgjgjia ta nxjerr vrerin jashtë!ajo që të dhëmb është shkatërrimi që po pësojnë rusët e putan putanovës,mor debil!!

     Lini një Përgjigje