FOTOT/ Mes tyre edhe shqiptarë, tanket e NATO-s qëllojnë ndaj forcave ruse! Çfarë ndodhi dje në Letoni

18 Nëntor 2022, 14:05Bota TEMA

FOTOT/ Mes tyre edhe shqiptarë, tanket e NATO-s qëllojnë ndaj

Forcat e NATO-s të vendosura në Letoni kanë zhvilluar një stërvitje të rëndësishme gjatë ditës së djeshme në zonën përreth duke qëlluar edhe me armë të vërteta kundrejt forcave “armike”.

Sipas faqes në Facebook të komandës së këtyre forcave, ku bën pjesë edhe një ekip EOD nga Shqipëria, forcat e blinduara kryen një aksion të rendësishëm gjatë ditës së djeshme duke “identifikuar dhe neutralizuar” mjetet ushtarake “armike”.

NATO është në një konflikt të hapur me ushtrinë e Putinit pas sulmit të këtyre të fundit.

Edhe pse nuk jemi në luftë direkte, është e qartë se “armiku” është në fakt Rusia dhe forcat e NATO-s janë stërvitur pikërisht për “identifikimin dhe neutralizimin” e mjeteve ushtarake ruse, në një shtet kufitar me Rusinë, siç është Letonia. 

 

2 Komente

 1. a
  anti25642654censurë

  futeni në thonjza o debila!

  1. d
   doni

   po ku e dine kuptimin e thonjezave keta qe te mund ta perdorin me pas ???????????????? E ke pare c'surrat ka Mero Baze ,ate surrat ka dhe pseudo gazeta online e tij ......se bashku me syrin ,lapsin,shqiptaren e shume te tjera jane si cmendina qe nxjerrin vetem idiotesira boshe ...

   Lini një Përgjigje

   Blog Tema