Fundi i erës Putin ka nisur

3 Dhjetor 2022, 22:40Bota TEMA

Fundi i erës Putin ka nisur

Tërheqja nga Kherson shënon thyerjen e besimit se Rusia e Putinit mund të imponohet në ambiciet e veta imperiale dhe madje të përcaktojë rendin e gjërave. Në një intervistë për “Kathimerini” ish-kryeministri rus, Mikhail Kasyanov, flet madje për fundin e erës së Putin. 

"Putin donte të fitonte dhe demonstronte veten se bashkues të tokave ruse...Por dështoi. Dhe është e qartë se fundi i erës Putin ka nisur. 

Mendoj se ky proces i fundit do të zgjasë rreth dy vite. Është e qartë se Putin nuk mundet dhe nuk do të arrijë atë që donte. Por ai krijoi probleme të mëdha për Rusinë dhe popullin rus", shprehet ai.

Kundër Putin tashmë kanë dalë edhe propagandistë të afërt me linjën e tij, por ajo që duhet veçuar është se kontestimi ndaj presidentit lidhet me dështimin jo politikën e ndjekur.

4 Komente

 1. P
  Pidhi i sat ëme

  Ik ore bythëqirë sorosjan!

  1. S
   Sara

   hahaha sa debile qe jane keta putanianet

   1. a
    anti25642654censurë

    tamam,pidhi i satëme e karët tanë!! kopili ynë dhe tifoz i putinit!!

   2. D
    Dardan

    Putini eshte kopje e Hitlerit ne vitin 2022, mos e nenvleftesoni.

    Lini një Përgjigje