Gati kundërofensiva për territoret, Zelensky: Do të vdesin shumë njerëz

4 Qershor 2023, 14:30Bota TEMA

Gati kundërofensiva për territoret, Zelensky: Do të vdesin

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy deklaroi se ushtria e vendit të tij është e gatshme të nisë kundërofensivën për të marrë kontrollin e territoreve të pushtuara nga Rusia.


Në një intervistë për Wall Street Journal, Zelensky u shpreh se është besimplotë se ushtria ukrainase do t’ia dalë me sukses kësaj sfide kaq të vështirë.

“Nuk e di se sa kohë do të zgjasë dhe si do të shkojë kjo kundërofensivë, por ne jemi gati për të dhe do ta bëjmë. Një numër i madh ushtarësh do të vdesin në këtë ofensivë”, u shpreh presidenti pa dhënë detaje se kur mund të nisë sulmi.


Kundërsulmi i shpallur më herët nga Ukraina vjen pas paketës së fundit të ndihmës nga partnerët ndërkombëtarë, pasi lideri ukrainas ishte shprehur se ajo mund të realizohej vetëm nëse ushtarët e rezistencës do të kenë armatimin e duhur.

Në javët e fundit, ushtria ukrainase ka shtuar ndjeshëm sulmet ndaj bazave ruse të municionit, por presidentit Zelensky e pranon se dominanca ajrore e Rusisë mund të jetë shkatërruese.5 Komente

 1. A
  Antizele

  Vdeksh ti o Zelenski!

  1. e
   enter""

   Nazist i ndyre. Bastard i felliqur.

   1. j
    janullatos arxidoglyftis

    aaa bythqirat e janulles lereni Zelenskin se ai lufton per vendin e tij. Shikoni papudhet qe jane pedofile e pederaste o fare gamisur

   2. E
    Elton

    Kunderofensiva e leshit.Die me dt 4 e pane se si i bene mut ruset ne jug te Donbasit

    1. a
     anti25642654censurë

     bijt e putanës në sulm?? o shkërdhatat e mutit,nuk ka karë për të marrë në gojë,pandaj mos u vërsulni kot!!kur them "nuk ka karë për ju",nuk do të thotë se jua mohojmë femrave tuaja!ato mund të vijnë e të kënaqen sa të duan!!e dimë që duan ta bëjnë falas,por ne nuk përfitojmë nga dobësitë e tyre!puna është punë dhe paguhet gjithnjë!!më pas varet nga aftësia profesionale e tyre,për tu dhënë ndonjë bakshish!!

     Lini një Përgjigje