Inteligjenca britanike: Askush nga rrethi i ngushtë i aleatëve të Putin, nuk i ka dërguar fëmijët në luftë

12 Mars 2023, 13:37Bota TEMA

Inteligjenca britanike: Askush nga rrethi i ngushtë i aleatëve të

Ministria britanike e Mbrojtjes në raportin më të fundit për luftën në Ukrainë, ka dhënë detaje për humbjet e rusëve në rajone të caktuara të vendit.

 “Në raport me numrin e banorëve, qytetet më të pasura të Rusisë si Moska dhe Shën Petersburgu kanë mbetur relativisht të paprekura.

Në fjalë tjera, shumë pak njerëz kanë humbur jetën nga qytetet e mëdha, pasi nga këto qytete ka shumë pak të mobilizuar”, thuhet në raportin e britanikëve.


Por ajo çfarë vlen të theksohet sipas inteligjencës britanike është fakti se familjet e elitës politike dhe shtetërore të Rusisë janë të paprekura nga lufta.

“Më 21 shkurt 2023, zyrtarë të lartë rusë mbushën dy rreshtat e parë të audiencës gjatë fjalimit të presidentit Vladimir Putin për gjendjen e kombit.

Asnjëri prej tyre nuk dihet se ka fëmijë që shërbejnë në ushtri”, shkruajnë britanikët.

5 Komente

 1. x
  xha Beqo

  po si do t'i dergojne bijte kur kane sklleverit?!!!!

  1. s
   shtjefen palushi

   po ndonje djal i mbreterise britanike, (njeri me shkerdhate se tjetri) jane ne kete lufte? po ndonje djale i Obames... apo ndonje nip i debilit te sotem president amerikan eshte ne front te betejes? Sa loqe jeni o perendi... qe botoni te tilla karlliqe? Pse Rama nuk dergon djelin ne front? po djali i shokut Sali... ne cilin front gjendet? te rrumpalles... nga njeri shtet ne tjetrin.... pse shoku Ilir nuk shkon ne front... me flamurin amerikan ne dore? Ti Mero... qe je me ukranezet... dhe i merr nga amerikanet.... pse nuk con djalin apo vajzen, ne front? hahahahahaha te la mendja? po ti o njeri i mire qe Mero te detyron te me censurosh... do ta coje djelin apo vajzen ne front?

   1. a
    anti25642654censurë

    o bythë!! djali i obamës nuk ka lindur akoma,këta të tjerët nuk janë sulmuar që nga amerika deri tek lituania!!është sulmuar ukraina nga rusia!!si djali i bajdenit dhe leshquqi i çarlit kanë bërë shërbimin ushtarak njëri në afganistan e tjetri në irak!! kujto vetëm një fakt,atë të stalinit dhe të birit!!ai ishte diktator por e tregoi se ushtarët sovjetik i vlersonte njëlloj,duke filluar nga i biri e duke mbaruar tek ai që nuk ja dëgjoi kurrë emrin!!

   2. P
    Pirdhni se liroheni.

    Ate qe nuk e kane bere zyrtaret e larte rreth Putinet e kane bere ata te Zelenskyt, vete ky gjysem cifuti i ka derguar ne front te gjithe meshkujt e fisit mbi 18 vjet dhe ne semafore ne Evrope te gjitha feckat mbi 16 vjec.

    1. a
     anti25642654censurë

     ta ka thonë mami ty?pranej ke hapur gojën si shpella e satëme se paska mbet pa punë,ajo kurva që të ka pjell!dhe unë mendoja se këto mendime muti ti i ke ngaqë nuk pjerdh!!ty të paskan hequr bukën nga goja!! e nonës karin nga pidhi!!

    Lini një Përgjigje