Izraeli: Hamasi u dha qetësues pengjeve për t’i bërë ata të dukeshin të lumtur

5 Dhjetor 2023, 16:11Bota TEMA
Izraeli: Hamasi u dha qetësues pengjeve për t’i bërë

Hamasi u dha pengjeve qetësues dhe "vitamina" të tjera që të "dukeshin të lumtur" gjatë ikjes nga robëria në territorin izraelit. 

Këtë e tha një zëdhënës i ministrisë së Shëndetësisë, cituar nga mediat, gjatë një seance dëgjimore në Komisionin e Shëndetësisë në Knesset.

Bazuar në shqyrtimin e rasteve të shqyrtuara nga ministri, kryetari i Komisionit Yoni Meshariki bëri thirrje për publikimin e një raporti të detajuar për t'u treguar organizatave shëndetësore në mbarë botën rezultatet mjekësore të pengjeve të riatdhesuar.

Lini një Përgjigje