Donald Trump jep alarmin: Mund të arrestohem të martën, dilni në protesta

18 Mars 2023, 14:14Bota TEMA

Donald Trump jep alarmin: Mund të arrestohem të martën, dilni

Ish-presidenti Donald Trump thotë në një postim në rrjetet sociale se ai pret të arrestohet të martën. 

Postimi i zotit Trump në rrjetin social “Truth Social” vjen në një kohë kur prokurorët e Nju Jorkut po shqyrtojnë mundësinë e ngritjes së akuzave në kuadër të një hetimi lidhur me pagesat e bëra ndaj dy grave, që pretendojnë se kanë patur marrëdhënie seksuale me zotin Trump.

Ish-presidenti thotë në postimin e tij se “sipas rrjedhjes së paligjshme të informacionit” nga Zyra e Prokurorit të Qarkut në Manhatan, tregohet se “udhëheqësi republikan dhe ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara” do të arresohet të martën e ardhshme. Në postim, ai i bëri thirrje mbështetësve të tij për protesta.

Ndërkohë, më herët ka patur informacione se zyrtarët e zbatimit të ligjit në Nju Jork po bëjnë përgatitje që lidhen me masat e sigurisë, në rast të ngritjes së një padie ndaj ish-presidentit amerikan.

 

36 Komente

 1. M
  Ms

  Tropojan Amerike!????

  1. L
   Lala i Lushnjes

   Mos komentoni më , me bukur nuk thuhet , tropojan amerike, pik.

   1. D
    Dakord

    Plotesisht dakord.

   2. m
    mergata

    Ha ha ha ha !Respekt.Trapi u ka thene prekuroreve qe nuk jam une qe i kam paguar por ato me kane paguar mua! Kete shpifje e bene Sorrosi me Edi Ramen per interes te Bajdenit. Ndaj te maryten te fillojme revolucionin e pakthyeshem ka deklaruar ai.Do te kisha marrun pjese edhe mue shkruan Berrrrrrrrrrrrrisha por nuk me lejon te vij atje .Hajde baje protesten ne Tiran se i mbledh une protestuesit i ka thanun Ai ,Trapit.

    1. R
     Realisti

     Trump të mësojë nga Salianji ynë që I shtyn gjyqet dhe ndërron gjyqtarët vite me radhë dhe mban dhe fjalime në parlament. Nuk është nevoja të jesh biliioner, thjesht të jesh pak I zgjuar si Salianji dhe jeta vazhdon.

    2. A
     Askush

     Edhr Berisha yne, si ky gjëja eshte: per te mbrojtur veten nga drejtesia, bejne thirrje popullit ti....mbrojeeee.. Po ka budallenj atje, si tek ne, hallall pac Tra..p.

     1. M
      Mol Noku

      Hic mos ecaj koken se ke mik per koke Sali gomar Berishen , Evi Kokpalarin dhe Robert Papen qe te mbrojne merre pa frike .

      1. l
       lexuesi

       Arrestimi i Trump, pavaresisht se kush eshte tregon per ogur te zi ne shoqerine amerikane, demokracia eshte nje farse , periudha e tinishme ne bote i ngjane viteve 1936 nuk eshte cudi qe historia te perseritet ne versione te ndryshme dhe aktore te ndryshem.................................

       1. D
        Dauti

        Jo o lexues, ske lexusr as nje liber ne jeten tende. LIGJI nr Amerike eshte per te gjithe njesoj. Prandaj quhet AMERIKE dhe jo albanistan. Kjo eshte drejtesia e te fuqishmes Amerike. Ne shqiperi livadhis sali kurva megjithse ka bere 500 te zeza.

        1. c
         callmebaba

         Domuti: According to a 2020 report by the Prison Policy Initiative, 74% of people in American jails have not been convicted of a crime. Sometimes this is because they’re considered a flight risk or danger to society, but the majority of individuals in jail are there because they can’t afford bail. And while inside, they’re often given a choice: plead guilty and get released, or stay in jail until a trial is scheduled, and hope they’re proven innocent. Most people take the plea bargain.

        2. V
         Vishja plot

         Arrestimi mund te shoqerohet me probleme, por drejtesia amerikane duket se po ben gjen e duhur. Personalisht, une nuk kam nevoje te shikoje faktet dhe provat per te cilat Trumpi akuzohet. Ne c'do fjale qe ai nxjerr nga goja eshte simbol i mashtrimit, genjeshtrave dhe mbulimit te krimeve te tij, qofte edhe krime civile. Si dhe Saliu, ai i hodhi me shume benzine percarjes ne Amerike.

         1. Z
          Zot na fal cfare ke krijuar !Lexus kopjusin.

          Lexues ! ...lexon apo kopjon !?

         2. M
          MOKRARI

          PO PSE MOR LEXUSI QENKA OGUR I ZI ARRESTIMI I TRAMPIT.AI NE QOFTE PA FAJ LE TE MBROHET NE GJYKATE DHE JO TE BEJE THIRRJE PER PROTESTE SE PO E BARAZON VEHTEN ME SALI BERISHEN I CILI PER HALLE PERSONALE E SHKATERROJ PARTINE DEMOKRATIKE TE SHQIPERISE.

          1. t
           tetovari2

           O Mokrar, Sali tradhëtari së pari shkatroi,dogji, vrau Shqipërinë e në fund P.D. Por se aq shumë paka shqiptarë me defekte në trurin e madh që akoma e ndjekin pas, këtë nuk mund ta kuptoj! Për të shpëtuar Shqipërinë duhet DEBERISHIZIMI I SHOQËRISË SHQIPTARE.

          2. M
           Martin

           Arrestimi i mikut te Putinit eshte i vonuar. Ate qe ky kriminel i ka bere SHBA-se duke e goditur ne CAPITOL, trurin e shtetit, e ka bere vetem Bin Laden, duke e goditur SHBA-ne ne New York, zemren e Amerikes.

           1. M
            Mandi ny

            Kush e ka goditur Capitol??? Je ne terezi se cfare po flet . Te ka bo deme CNN me DonLemon edhe The View. Ne ABC . Je shume i lodhur

            1. X
             Xhediku

             Mand palla, jeton ne Amerike ti apo ne Sudan?! E pa gjithe Bota sulmin e redneksave ndal Kongresit o te qifte Kina motren dhe gruan! Pse jeni kaq trutallashe votoni nje idiot si Trampi. Me njerez si ju, regresi behet realitet.

           2. D
            Dani USA

            E ke hallall arrestimin ne se ndothe,se i vure njollen e zeze Demokracis botrore o idjot i lindur.

            1. P
             Po Kriminelet salih brrisha e ilyer mutaj ?

             Perse nuk arrestohen Dyshja Terroriste Islamike salih hamutaj ? Ky eshte nji Skandal i papare . Trum nuk ka vrare qytetare Amerikkane si ka vrare salih berisha dhe ilyer muta dhe nuk ka vjedhur Shtetin si salih berisha dhe ilyer mutaj _kjo eshte skandaloze . Arretsoni Spakt Putanen me pare se te shpertheje Lufta ne Shqiperi dhe Lalzit ti vihet tritoli

             1. O
              Oh sa kom qesh

              Po mire i ka qire i lumte kari, tani kerkojne t'a arrestojne per qirje te para 30 viteve. Akuzen te mos e ngrene per dy gra te shkerdhyera, por per nja 2 mije te tilla. Pa na bejne moral LGBTQ e Amerikes. Kjo eshte drejtesi.....

              1. V
               Vranakonti

               Nuk ka bere vaki qe te artestohe ndonje president Amerikan. Edhe Trampi nuk arrestohet.

               1. T
                Tina

                Paste kemben e mbare dhe per Trap-in Sali.

                1. P
                 Phoenix

                 Ky plehra Trump, ka te njejtit pronare si Joe Bidoni, por luan dialektiken hegeliane te opozites, perca e sundo. Shume Amerikane fatkeqesisht besojne vertet te ky i shitur. Nuk e kuptojne lojen politike ku i fusin.

                 1. F
                  FCB

                  Ty jo vetem ne burg por te kene te ta shkedhejne dhe ate bucen qe mban ne krah , presidenti ma rrit cari qe ka pas USA.

                  1. k
                   koca

                   Trump ,perçau Ameriken brenda,polarizoi kahet e politikes,shkaterroi eleatet strategjike ne politiken e jashtme,shkermoqi çdo pjesmarrje ne organizata a forume nderkombetare, ku Amerika kishte nje rol te rendesishem,lejoi dhe i dha hapesire te treteve ne oreksin e tyre per zonat e influencave te vjetra e te reja dhe i dha mundesi disa te tjereve te kerkojne zona influence "se u be deti kos" dhe duke perdorur karten ,"Amerika e para",me politiken e brendshme izolacioniste,ai " stopoi" Ameriken ne axhenden ndetkombetare. Ai me sjelljen populiste "alla lindore",me ligjeratat e tij te genjeshtra,arriti te manipuloi jo vetem PR,por dhe disa shtresa te caktuara qe te besonin tek ai se po thoshte "te verteten". Genjeshtrat e tij zune vend kaq shume,sa ai arriti te guxoje dhe te veje ne diskutim legjitimitetin e institucioneve te Amerikes,sepse akuzoi per vjedhjen e zgjedhjeve. Kjo farce e tij nuk u ndal edhe kur ishte ne ikje ,se "sulmi" i tij verbal konkludoi me sulmin e papreçedente ndaj Kapitolit,duke dashur te demtoi ne kete menyre themelet e Amerikes,vendit pishtar te demokracise ne bote. Amerikes "iu fut" ky klloun si pyke per te bere ate qe beri ne Amerike,duke zbuluar ne fakt dhe disa boshlliqe te legjislacionit per zgjedhje,qe duhet te rregullohet ne te ardhmen,qe persona te tille ta kene te pamundur te penetrojne. Ai i ka lene Amerikes nje njolle,por Amerika vazdon te kete institucione solide,prandaj Trump nuk arriti te demtoi me shume sa demtoi. Ndoshta nese do te ishte ne nje vend tjeter,ai "nuk do ""zbriste nga kali",por fakti qe ishte ne Amerike atij shpejt "iu prene tentakulat". Ndoshta nese nuk do ishte President,ai do te ishte sot edhe ne burg,por Amerika ca gjera "i ka te veshtira" ti beje kur eshte fjala per nje ish President,sepse kurrsesi ajo nuk do te kete nje njolle ne historine e saj per presidentet e saj,sepse mbi te gjitha njolloset institucioni i Presidences. Por rasti i Trump eshte i papreçedente dhe ai ka te ngjare te behet shembull dhe te perfundoje ne burg,per te parandaluar ne te ardhmen fenomene te tilla,aq me teper qe Trump vazhdon te mos reagoje dhe te jete i pakorigjueshem. Gjithsesi,rasti Trump ,do te jete "ushqim i mire shpirtror" per "Cakot" shqiptare dhe te te gjithe "Cakove" te vendeve autoritariste lindore ,qe e kane frymezimin e tyre per te "permbysur" demokracine perendimore "me revolucion paqsor"..

                   1. K
                    Komunist me Rolex

                    Kur pushtetin e marrin forca të errëta me 30 gender kur dalin video ne fox news nga Tucker që tregon qe ne 6 janar i futi vete policia ne Capitol kshu do ndodhe Ayatollahu i Iranit ka Tweeter dhe ish presidenti USA jo! Tregon nivelin që po ishe kunder të fshijne nga qarkullimi

                    1. S
                     Shtriga

                     Don’t you dare to think out of the box…

                    2. A
                     Adrian

                     Trump eshte turpi i SHBAs.

                     1. P
                      Phoenix

                      Pse i censuron dhe diskriminon komentet, o mish? Dhjet gjak nga fjala e lire o kurva e Meros?

                      1. D
                       Drejtesi dhe vetem Drejtesi ..

                       Ligji i Votuar nga cdo Qytetare ne cdo Shtet kudo qofshin ,te Areston dhe ne kete raste edhe ky Trapi Trump nese vertetohet me deshmi Arestohet .. Pastaj e kane rradhen keta Trimat ne Shqiperi ..dihet jo vetem ne Shqiperi por kudo neper Bote se kush e ka rradhen ne Shqiperi...i pari Sali Spiuni mbi 50 vjete Spiun ...pastaj shtangisti me Tynelin e Florririt dhe shume bema te tjera korrupsioni qe skane mare akoma fund...e shume te tjere bishtat e ketyre Krimineleve.. Dhe shqiperia do pastrohet dhe do ecin perpara ,dhe Qytetaret do jetojne cdo dite me te qehte nga keto kerma Kriminele..

                       1. D
                        Drejtesi dhe vetem Drejtesi ..

                        Ligji i Votuar nga cdo Qytetare ne cdo Shtet kudo qofshin ,te Areston dhe ne kete raste edhe ky Trapi Trump nese vertetohet me deshmi Arestohet .. Pastaj e kane rradhen keta Trimat ne Shqiperi ..dihet jo vetem ne Shqiperi por kudo neper Bote se kush e ka rradhen ne Shqiperi...i pari Sali Spiuni mbi 50 vjete Spiun ...pastaj shtangisti me Tynelin e Florririt dhe shume bema te tjera korrupsioni qe skane mare akoma fund...e shume te tjere bishtat e ketyre Krimineleve.. Dhe shqiperia do pastrohet dhe do ecin perpara ,dhe Qytetaret do jetojne cdo dite me te qehte nga keto kerma Kriminele..

                        1. N
                         Nik

                         Mossssss, si do ja bajme ne? Trapi ne Burg? Pak e ka.

                         1. U
                          Usa

                          Si do ja bejne Dyl sumshqymi, Laku oturaku tarallaku, Ingranazh patronazhi dhe skorrjet e tjera trumpets qe kane lene nick name-t origjinale dhe shkruajne me new nick name? Sidoqe te dale Trump more zgjebjet trumpets, do kete nje denim sa per te mos kandiduar me ai trubosh dhe as ju plehra nuk do mundeni ta votoni. De Santis per president o kurvat pjatalarese trumpets.

                          1. G
                           Goliah

                           Paska pagu Sorrosi gjith qelbesirat me shkrujt ktu. Ne kohen e Trump amerika nuk beri lufte, inflacion i uket rekord, boom ekonomik, u kapen pedofikatvu burgosen, Kinezeve ju tregu veni, Rusi nuk guxonte te sulmonte Ukrainen, Kim Jongu nuk guxonte te hidhte bomba, etj etj etj Ne kohen e Bidese se shitur e te rrjedhur, partise se ndyre “demokratike”, kemi krize energjitike, inflacion mbi 10%, papunsi, lufte ne Ukraine, ai miku ne Kore vazhdon hedh bomba, sistem te korruptu gjyqsor qe i shkojn mbrapa Trumpit per nje te palluar e jo kriminelave, kolaps infrastrukturor ne adroporte e rruge, dhe qershia mbi torte falimentime bankare qe nuk ishin pare qe mga 2008. Ti rruani topet Trumpit ore plera pa shtyllevkurrizore, zvarranike

                           1. F
                            FAZLLIQ-qires i familjes Berisha

                            kAmentues 'KOQEvare'! Meruni me bishtin qe 30 vjet u ka dale e pastaj me Trap-Trump si 'kokpalare'!Meruni me SS-Serbin Sali,dhendurrin e Milices qe nuk u ka lene vrime pa zene e rob pa u QI...Pastaj hidhuni ne A MER I QI! v.o Ngjarjet e fundit ne Amerike zbuluan shume gjera por kryesisht 'Erozionin' e te ashtuquajtures demokraci atje dhe me te keqen qe populli amerikan eshte ndare me dysh ca me bisht si puna juaj qe ndiqni SS-Serbin Sali,qe ndjekin TrapTrumpin e gjysma tjeter progresin shtetin e se drejtes..ligjin....demokracine....!Amerika para se te arrestoje Trap trumpin le te arrestoje Saline,Rudina hajdarin si shtetase amerikane e kokoLarin qe 30 vjet vrasin djegin vjedhin shperbejne nje popull te tere dikur sKKKipetar sot e 30 vjet bageti..'kokpalar'

                            1. g
                             ganiu

                             Ky duhet të jetë me të vërtetë me origjinë shqiptare. Bile nga Viçidolli.

                             Lini një Përgjigje