VIDEO/ Pamje dramatike, momenti kur 6 komandantë të Putinit hidhen në erë

5 Gusht 2022, 20:09Bota TEMA

VIDEO/ Pamje dramatike, momenti kur 6 komandantë të Putinit hidhen

Në videon e mëposhtme është momenti kur gjashtë komandantë rusë u vranë në një pritë ukrainase, sipas një prej oficerëve të lartë të Kievit.

Pamjet dramatike fiksojnë momentin se si një autokolonë me dy automjete – që thuhet se po transportonte komandantët rusë nga një takim – u godit nga një raketë antitank.

Pamjet, që mendohet se janë kapur në vijën e frontit të Donbasit pranë Avdiivkas, tregojnë se si automjeti i parë u hodh në erë përpara se i dyti të përmbysej.

Videoja u postua në internet të premten nga Anatonly Shtefan, i cili është një kolonel në Forcat e Armatosura të Ukrainës.

Shtefan, i cili pseudonimin ‘Stirlitz’ në rrjetet sociale, tha se sulmi u krye nga trupat e brigadës së 56-të të Motorizuar.

Sipas ministrisë së mbrojtjes të Ukrainës, kjo brigadë është aktualisht në veprim rreth Avdiivka, që ndodhet disa milje në veri të qytetit të Donjeckut të kontrolluar nga Rusia.

11 Komente

 1. D
  Davidi

  Mos! E zbuluat te Ruset komandantin Ukrainas. Ruset e lexojne Tema.

  1. t
   taras bulba

   U paskan shkerdhyer robt ....

   1. A
    Alidems

    Po nej video ku vriten kta pederastat ukrains keni apo ato si ‘gjeni’ dot

    1. M
     Moisi Golemi

     Ato video i ka jot'ëm

     1. T
      Tani

      Alidemsat historikisht baxhellat e llumi i Tirones. Nuk eshte habi tifozlliku per Putinin. T'fala motres, asaj qe puno te fabrika sallomit.

     2. S
      Shqiptar

      Kriminelat kete fund kanë

      1. T
       Tiku

       Po ca pamje dramatike, keta jane tu lerosh nenen. Bene shume mire qe i vrane. Kane vrare mijera civile deri tani.

       1. Z
        Zeni

        Pupupu ilir Kari I Canit

        1. X
         XXXL

         Autokolone me dy makina.....

         1. d
          dikur

          Pamje dramatike?! Po pse dramatike ? Nese shkohet ne lufte ose do vritesh ose do te vrasin. Do i quaja pamjet dramatike nese ishin nisur me pushime dhe ndodh diçka e pa pritur. Nese ke ngjeshur armet ne brez ose do vrasesh ose do te vrasin . Por ndoshta ngaqe shohim udhtare me arme qe i quajme "paqe ruajtes" dhe eshte harruar detyra e vertete e ushtarakut !

          1. D
           Durrsak

           Mire ja ben putini ktyre. Bravo putin shuja racen

           Lini një Përgjigje