Fondacioni “MANE” pajis me laborator te ri tik gjimnazin “Raqi Qirinxhi” ne Korcë

29 Shtator 2023, 18:26Hi-Tech TEMA

Fondacioni “MANE” pajis me laborator te ri tik gjimnazin “Raqi

Laboratori më modern i teknologjisë së informacionit dhe komunikimit u përurua në gjimnazin “Raqi Qirinxhi” në Korcë. Një kontribut i Fondacionit Mane për një proces mësimor bashkëkohor, laboratori i ri siguron njohjen e të rinjve me teknologjinë dhe përfshirjen e saj në projektet shkollore.

Drejtoresha e gjimanzit, Keti Qirinxhi, bashkë me themeluesin e Fondacionit Mane, Samir Mane, ishin të parët qëu prezantuan një grupi nxënësish mundësitë që u krijohen tashmë. Samir Mane shpjegoi se ky është gjimnazi që ai vetë ka ndjekur dhe se dëshironte që edhe nxënësit e sotëm të guxojnë e të ndjekin shembullin e tij. “Do t’ju këshilloja të studioni dhe njëkohësishttë hidhni vështrimin tek e ardhmja. Teknologjia, turizmi dhe sektori i shërbimevepo marrin gjithmonë e më tepër rëndësi dhe ju keni mundësinë që, me këtë laborator, ta përfshini teknologjinë në projektettuaja,” shtoi Samir Mane. “E kam nisur me njëëndërr dhe sot kam arritur më tepër se ç’mund tëëndërroja.Kolegët e Grupit BALFIN janë gati t’ju ndihmojnë që edhe ju të provoni ëndrrën tuaj.”

Drejtoresha Keti Qirinxhi vlerësoi mbështetjen e Fondacionit Mane për gjimnazin. Ajo tha se teknologjia e informacionit dhe komunikimit bëhet tani e prekshme për të rinjtë dhe shembulli i nxënësit të dikurshëm që tashmëkryeson një grup ndërkombëtar biznesi është frymëzimi më i mirë për ata.

Fondacioni Mane e konsideron edukimin si mënyrën më të mirë për të përgatitur qytetarët e nesërm dhe mbështet institucionet arsimore për të rritur cilësinë e mësimdhënies dhe për t’u ofruar të rinjve mundësinë e zhvillimit akademik dhe profesional.

Fondacioni “MANE” pajis me laborator te ri tik gjimnazin “Raqi

6 Komente

 1. T
  Tironci qytetar

  Nje bravooo e madhe per biznesmenin Mane, dhe eshte gje e bukur kur biznesmenet e sukseshem investojne ne qytetin e lindjes; Korca eshte qytet i vecante ne Shqiperi ku ta ka qejfi te rrish por kur rrin ne te vetem hotel shetitore e lokale nga pazari; ai eshte qytet i bukur ku mund te ndertohet edhe nje qender tregtare e madhe, te ndertohen komplekse sportive dimerore e verore, komplekse pishinash dimerore e verore, te shtohet me shume gjelberimi, ndricimi, asfaltimi i rrugeve te brendshme, trotuaret, e hyrja e qytetit te ndryshohet e tera e te jete diniitoze e moderne, etj etj; aktivitetet kulturore e artistike te jene me te shpeshta pra te behet qytet i frekuentueshem ne cdo dite te vitit jo vetem ne periudha stinesh; Po te behen me teper gjera ku ne fakt aty behen nuk mohohet por te shtohen, Korca do behet qyteti nr.1 ne Shqiperi dhe rruga e re qafe plloce do lehtesoje mberritjen me shpejt atje.

  1. a
   anila

   ik ore idiot !!!!

  2. K
   Katun plot me katunar zbret ne qytet njekohesisht

   Mane nuk eshte biznesmen. Mane eshte manaxher i parave dhe aktiviteteve me origjine jo legale. Mane eshte abuzues i ligjit. Mane eshte simboli i xhambazllekut shteteror. Nese ka nje organ vertet te pavarur hetimine drejtesie ne Shqiperi, duhet ta filloj nga Mane. Mane ka abuzuar me; doganat, tatimet, taksat, licensat, deklarimin e te ardhurave, fshehje aktiviteti tregtar, fallcifikim te dokumentacionit te aktivitetit, evazion fiskal, ndertime ne shkelje te legjislacionit, mashtrime e perveresim prone. Trafik monetar nderkufitar. Po te kishte drejtesi tw pavarur Mane denohej nja 450 vjet ne total minimumi. Por Mane jeton ne Shqioeri ku kokelakra si ky me lart i thone Brravo.

   1. E
    ERMIRA

    MANE HALEJA HAJDUTI duhet zhdukur e ti merret pasuria me mashtrime dhe lidhje me politiken !!!! Te zhduket nga ka ardhur si nje idiot qe ia tregon pamja !!! Ka hedhur rrjeten e tij ai me gjithe fisin e ka gllaberuat Shqiperine!!!!! hale hajdut zhuku !!!!!!!!

    1. a
     anila

     MANE HALEJA HAJDUTI duhet zhdukur e ti merret pasuria me mashtrime dhe lidhje me politiken !!!! Te zhduket nga ka ardhur si nje idiot qe ia tregon pamja !!! Ka hedhur rrjeten e tij ai me gjithe fisin e ka gllaberuat Shqiperine!!!!! hale hajdut zhuku !!!!!!!!

     1. a
      anila

      MANE HALEJA HAJDUTI duhet zhdukur e ti merret pasuria me mashtrime dhe lidhje me politiken !!!! Te zhduket nga ka ardhur si nje idiot qe ia tregon pamja !!! Ka hedhur rrjeten e tij ai me gjithe fisin e ka gllaberuat Shqiperine!!!!! hale hajdut zhuku !!!!!!!!

      Lini një Përgjigje