FOTO: Lamborghini prezanton dy “bisha” unike

13 Shkurt 2023, 14:30Hi-Tech TEMA

FOTO: Lamborghini prezanton dy “bisha” unike

Lamborghini, pak javë para prezantimit të supersportives hibride, ka shfaqur para publikut dy “xhevahirë” me motorë V12. Bëhet fjalë për Invencible dhe Auténtica.

Dy makina shumë të veçanta, që janë krijuar duke përfshirë në prodhim vetë klientët që i kishin porositur paraprakisht.

“Motori V12 është një nga shtyllat e historisë sonë dhe suksesit të markës sonë. E ndjemë detyrim që përpara se të nisnim serinë e re të makinave, të sillnim dy makina të reja unike me këtë motor”, shprehet Stephan Winkelmann, Presidenti dhe CEO i Automobili Lamborghini.

Lini një Përgjigje