Tesla tërheq mbi 321.000 automjete nga tregu amerikan 

19 Nëntor 2022, 18:16Hi-Tech TEMA

Tesla tërheq mbi 321.000 automjete nga tregu amerikan 

Prodhuesi i automjeteve elektrike Tesla po tërheq më shumë se 321.000 automjete nga tregu amerikan, sepse dritat e pasme në ato makina mund të mos funksionojnë me ndërprerje, sipas një dokumenti të publikuar sot.

Prodhuesi i automjeteve elektrike me bazë në Teksas tha se tërheqja mbulon disa automjete Model 3 për vitin e ardhshëm dhe Model Y nga 2020 deri në 2023, raportoi Reuters.

Kompania tha se do të zbatojë një përditësim përmes ajrit për të korrigjuar problemin e dritave të pasme dhe nuk ka pasur raportime për ndonjë përplasje ose lëndim në lidhje me tërheqjen, sipas një dosjeje në Administratën Kombëtare të Sigurisë së Trafikut në Autostrada të SHBA.

 

2 Komente

 1. T
  Tesla junior

  Po nuk i terheq o trap, vetem nje download i vogel eshte. Sa idiote keta gazetaret e temes. Vertet gomere. Ne tesla o karushe nuk ka terheqje vetem permiresim i softwereve qe cdo makine e merr kudo qe ka wifi connection. O trimat e xha lipes qe ngisni akoma gomeret…

  1. X
   Xristos Katalitiz

   Nga e di ti o kopetent . Ne e cuam ne servis se nuk u be dot me ane te internetit . Trap je ti qe te duket vetja kopetent o debili delirant katunar . Gomeri te ka pallu tet eme e ke dal ti

  Lini një Përgjigje