Artan Hoxha thirret në Prokurori për audiopërgjimet e publikuara prej tij

23 Janar 2023, 17:04Kronika TEMA

Artan Hoxha thirret në Prokurori për audiopërgjimet e publikuara

Pasi prokuroria njoftoi që ka nisur hetimet për 21 janarin pas publikimit të transkriptit të audios nga ana e Artan Hoxhes është thirrur për të dëshmuar ky i fundit në prokurori.

Në lidhje me këtë, ka reaguar edhe vet gazetari Hoxha, në disa statuseve në Facebook.

"Thashe une…

Nuk do i shpetoja dot as kesaj radhe, atij vendit ku të pyesin, “si e ka emrin baba, si e ka emrin nena”…

Ore mire beni, po une ketu jam, nuk kam ku te shkoj, vetem pasaporten e Shqiperise kam në xhep…

Po si i behet te merrni ATA larte, dy ish-kryeministrat dhe ish-presidentet, bashke me kryeministrin në detyre, per t’i pyetur, “si e kane emrin e babes dhe si e kane emrin e nenes”????!!!!!!’’, shkruan Hoxha.

Ndërkohë prokuroria kishte njoftuar më herët se provat e reja të nxjerra nga gazetari investigativ Artan Hoxha, do të verifikoheshin.

"Me kryerjen e veprimeve hetimore të këtij procedimi penal janë ngarkuar Oficerët e Seksionit të Krimeve ndaj Jetës në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, të cilët krahas detyrave të urdhëruara prej prokurorëve të ngarkuar me hetimin, do të kryejnë edhe veprimet hetimore të deleguara në lidhje me verifikimin e fakteve të publikuara prej shtetasit A.H (gazetar), fakte të bëra publike prej tij në emisionin “Zona Zero”, më datën 20.01.2023, në televizionin “Top Channel", thotë Prokuroria.

10 Komente

 1. P
  Poseidon

  JANE KULISHET E SALEH KRIMINELIT POR ATA TE MARIN ME ZOR KESHTU QE BEHU I FORTEFORTE POR DUHET TE ISHTE SPAL DHE BKH QE DUHEJ TE MIREJ ME PROVEN E RE ....

  1. V
   Vranakonti

   Vall do t'ja mbaj bytha prokurorise t'a hetoi videpergjimin si fakt i ri? Nuk e besoje. Atyre u shkon shurra çurk nga Sali Berisha. Ai sot i quajti audiopergjimet e reja si zhgarravina te Ardi Veliut dhe i tha ne nje menyre te qet dhe te sigurt,pasi ai e di se prokuroria eshte ne dispozicion te Saliut.Edhe ne koherat vjetera thoshin " Lum ai qe eshte afer kadiut". Edhe Saliu e hedh shurren perpjet se eshte nen mbrojtje e prokuroreve dhe gjykatesve. Nje hakerrim t'u beje Flamur Noka atyre,atyre do t'i bjere te fiket dhe do thon jo bre burr Saliu nuk ka faj per 21 Janarin, e ka Edi Rama.Me kaq mbaron filmi.

   1. J
    Jari

    Kalbeni në burg këtë, gjel plehu, fytyra më e urryer e gazetarisë, ky që fle me kriminelë, kalbeni Skuthin brënda. Jazëk.

    1. Q
     Qytetari dixhital

     Mos e thirren pse e nxorre pergjimin na e ndyn figuren e nongrades dhe te spiun-hajdutit Like floririt dyfigurat me te ndritura komit shqiptar

     1. f
      fansi yt

      Tan Hoxha ti je celesi qe e hape kete deren e 21 Janarit ndaj dhe vetem ti mund ta mbyllesh,por ben mire ta ruash ca bythen se keta plehrat te heqin qafe

      1. Q
       Qytetari nga fshati

       O Tano mirë që të kemi Ty qe marim veshë ca bëhet nëpër Shqipëri, sepse do ishim injorant. Per mua je gazetari investigative më i miri.

       1. D
        Dini

        Do te ishte mire qe prokuroria ta pyeste kete palo gazetar se ku e kishte fshehur deri tani kete kasete? Shpresoj te mos jete duke u tallur si zakonisht me ndjenjat e familjareve.

        1. K
         Kukuleci

         Po pse faktet mungojne per 21 janarin more zoterinj ,kur vrasjet jane bere live ne sy te gjithe kmbit.Dhe Sali katrani e ka pranuar eshte bere pishman pas shume dredhive qe nuk vrava nja 300-400 te tjere bashke dhe Edi Ramen. Enjejta gje dhe per Gerdecin apo furnizimin e Milloshevicit me karburant duke thyer embargon.Drejtesia eshte akoma e kapur pik.

         1. K
          Kukuleci

          Po pse faktet mungojne per 21 janarin more zoterinj ,kur vrasjet jane bere live ne sy te gjithe kombit.Dhe Sali katrani e ka pranuar eshte bere pishman pas shume dredhive qe nuk vrava nja 300-400 te tjere bashke dhe Edi Ramen. Enjejta gje dhe per Gerdecin apo furnizimin e Milloshevicit me karburant duke thyer embargon.Drejtesia eshte akoma e kapur pik.

          1. Q
           Qytetari

           Merrni një prokuror të huaj me origjinë shqiptare vetëm kështu ka drejtesi

           Lini një Përgjigje