"Te kam kapur në flagrancë, me zë dhe me figurë, më mirë hesht", Artan Hoxha paralajmëron Berishën për hetimet e 21 Janarit

23 Janar 2023, 15:16Kronika TEMA

"Te kam kapur në flagrancë, me zë dhe me figurë,

Gazetari Artan Hoxha ka paralajmëruar Sali Berishën në lidhje me hetimet e 21 Janarit.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Hoxha shkruan se dikush duhet ta kujtojë herë pas here, se çdo fjalë që ka thënë dhe vazhdon të thotë për ekzekutimet pa gjyq të 4 protestuesve me 21 Janar 2011, do të përdoret kundër tij në procesin gjyqësor.

“Kur te arrestojne ne Amerike, polici te ve prangat, duke te thene:

“Çdo fjale qe flisni nga ky moment, do te perdoret kunder jush ne proçesin gjyqesore”…

Sali Berishen, dikush duhet ta kujtoj here pas here, se çdo fjale qe ka thene dhe vazhdon te thote per ekzekutimet pa gjyq te 4 protestuesve me 21 janar 2011, do te perdoret kunder tij ne proçesin gjyqesore.

Por nga ana tjeter, Sali Berisha, e di shume mire, se sa te jete Edi Rama kryeminister, ndaj tij nuk do te kete kurre nje proçes te vertete per 21 janarin.

Ne fakt, ja dola serish, qe edhe pas 12 vitesh, ta detyroj “Kumbarin” e 21 janarit 2011, te dale ne kateder dhe jo vetem te marre serish mbi kurriz vrasjet, por te shpik nje version te ri, ashtu si vetem ai di te shpik, per te manipuluar provat.

Berishë! Ta kam zene “koken me kasete” si ne mbremjen e vone te 21 janarit 2011.

Me mire hesht.

Justifikimi qe perserit here pas here, se ti thjesht ekzekutove pa gjyq, 4 shqiptare me duar ne xhepa, qe i solli “mish per top” Edi Rama, nuk te shpeton nga autoresia e krimit.

Te kam kapur “ne flagrance”, me ze dhe me figure, me video dhe me audio.

Per sa kohe vazhdon te mbrosh vrasesit, te prishesh provat e krimit, te kercenosh drejtesine, te perdhosesh viktimat e masakres tende, t’i shkelesh syrin Edi Rames, te mos guxoje ta rihape ate proces se rrezikon qe te marresh dhe ate me vete, ti mbetesh ende larg atij vendit, ku te pyesin “emri nenes dhe emri babes”.

Ti nuk ke si komenton sot, “disa tabela shkrimi që paraqiten si audiopërgjim dhe nuk ekzistojnë”.

Sepse e provove 12 vite me pare, ne mbremjen e 21 janarit 2011, kur komentove per “xhaxhain me çader-pistolete”, per “vrasjet e bera nga turma”, por t’i percellova duart, ta lashe xhenazene tek dera.

Prandaj na lër tani, të merremi me këtë tjetrin, ky qe t’i solli protestuesit “mish per top”.

Erdhi ne pushtet me premtimin se do bente drejtesi per gjakun e deshmoreve te 21 janarit, por beri fillimisht kryetar parlamenti dhe pastaj president, ate tipin me “bllokun e zi”, per te cilin u vrane 4 deshmore  ne bulevardin “Deshmoret e Kombit”.

Ka tre mandate, qe qendron ne pushtet edhe prej sakrifices sublime te Ziverit, Faikut, Hekuranit dhe Aleksit, por nuk te hetoi kurre ashtu si pati premtuar para gjithe shqiptareve.

Ministria e Brendeshme, Policia e Shtetit, Garda e Republikes, Sherbimi Sekret Shteteror, jane nen kontrollin e Rames prej 10 vitesh, por çuditerisht nuk gjeten dot asnje prove per te ndeshkuar vrasesit e 21 janarit.

Prandaj ty te duket paksa çudi, qe per 10 vite me radhe nuk i gjejne dot provat ata, qe e kane per detyre t’i gjejne dhe i gjej une.

Po prandaj eshte keshtu si eshte Shqiperia, Sali Berisha.

Per sa kohe ju te tre, do te jeni aty siper,

te paprekshem dhe te pandeshkuar nga drejtesia, shqiptaret do te vazhdojne te arratisen nga syte kembet prej vendit te tyre…”, shkruan Artan Hoxha.

56 Komente

  1. K
   Koment!

   Ti Artan mesa kuptoj te erdhi koha te kerkosh azil dhe po cukit sa majtas dhe djathtas. Pastaj pas teje kiameti. Ke dhe ti 12 vjet qe ha buke me 21 janarin. Tani majat nga themrat se ky vend nuk behet as nga Ramka as nga Bamka por nga niperit dhe mbesat.

   1. N
    Një shkrim i vertet të lumet

    Një shkrim i vertet, dhe që u pershtatet tre horrave të Shqiprise, të lume... Ed Rame Turke hajdut Erdogani në qeverise dhe në korrupsjon ështe njësoj, si Sali Gerdeci dhe ilir spiun.. Por Sali Gerdeci ështe edhe vrase ordiner njësoj si Enver Terroristi.

    1. A
     Agime Malltezi

     Ky kokloqja I Tomës, Hoxha i tredhur, gabimisht ka çuar ne prokurori, përgjimin që I ka bërë të shoqes, kur ishte duke notuar ne krevat me kasapin e lagjes per te "peshuar" klitorisin....

    2. k
     k

     Krimineli non grata sot doli me "vendimin gjyqësor" nga gjykatësja maloke që nuk ja di emrin , se pergjegjësia komplet bie mbi ramen dhe tjert.Ky eshte per tu shtruar me urgjence ke spitali 5.

     1. P
      Pensionisti i Porcelanit

      Nje BRAVO te madhe per gazetarin e guximshem Artan Hoxha! Vdekje perbindeshit te Vicidolit, Doktor Sali Mortjes!

      1. L
       Li

       Kamikazja e Saliut prokurorja e krimeve te renda ne Tirane e skarkuara nga vetingu Elisabeta Imeraj

      2. J
       JENI

       Bravo ARTAN Je dhe do te mbetesh nje nga shembujt me pozitive te gazetarise pergjithesisht te degjeneruar Shqiptare. FALEMINDERIT

       1. s
        saliu duhet te shpallet terrorist

        ketij krimineli komunist intrigant i duhen prokuroret e soc si RUSTEM GJATA qe ti hyjne me dru e tortura qe te tregoj e pranoj cdo gje.Ky kriminel i ka nis krimet qekur hynte ne bllok dhe aty i mesoj te gjitha intrigat.

        1. P
         Populli

         Mallkuar qofte shteti dhe opozita, mallkuar nga Zoti, nga Kisha e nga Xhamia, nga nenat e baballaret, nga motrat e vellezerit, nga bijte e bijat e ketij vendi. Atehere c'na duhet Skenderbeu, c'na duhet Ismail Qemali, c'na duhet kombetarja kuq e zi, c'na duhet Kadareja e Agolli, c'na duhet Papa i Romes, SHBA apo Europa? Me 21 Janar nuk u vrane 4 demonstrues, por nje Popull i tere. Eshte KRIM KUNDER NJEREZIMIT, i kryer ne menyre te organizuar nga shteti shqiptar. Mallkuar qofte Populli Shqiptar i Shqiperise, te cilit i ka humbur cdo ndjenje pergjegjesie ndaj vetes, qe nuk ndihet kur vritet si krimb. Se ketu fillojne te gjitha krimet: te mosdenimi i krimit!

         1. M
          Maloku

          O fuks gazetar,ti edi fare mire qe Edi Rama nuk eshte as prokuror dhe as gjyqtar.....ato i urdheron tjeter kush nga brenda dhe jashte vendit

          1. A
           Ana

           Shume dakort, por Rama minimumi eshte mashtrues sepse ka bashkepunuar me Meten dhe se ka premtuar zbardhjen e 21 janarit dhe denimin e fajtoreve. Si mundet qe PS te votoje per president njeriun me bllokun e zi dhe per te cilin u be dhe revolta masive e 21 janarit. Po ma shpjegove kete ta di per flm.

           1. a
            alphazeta

            Ja po ta spjegoj unë moj Ana. Në atë kohë Rama ishte në koalicion me Metën pasi nuk i kishte votat e nevojshme për ta formuar qeverinë vetëm. Dhe Ilir Meta që e dinte këtë i tha Ramës: O më bën president ose bashkohem me Berishën përsëri dhe ti bie nga karrigia. Pa çpa Rama nuk kishte rrugë tjetër dhe i dha votat për ta bërë Liken president. Bëri mirë apo bëri keq kjo varet nga qëndrimi i gjithsecilit.

            1. Sebastia

             Dhe per karrigen e tij shiti shpirtin te djalli. Eshte ok per ty? Mund te qendronte i PASTER ne opozite, ne 2017 do vinte ne pushtet pa i shitur shpirtin djallit, ashtu si ne fakt ndodhi por edhe pas 2017 nuk levizi asgje. Askush nuk u gjykua dhe askush nuk u denua per vrasjet e 21 janarit. Perkundrazi ,nje nder gardistet e asaj dite famekeqe eshte pjese e PS, kryetar bashkie, i korruptuar deri ne palce me miliona euro te vjedhura e me hotele Dhermi.

             1. A
              Artani

              alphazeta, jam dakort me ty qe ajo ka ndodhur, Edi nuk i kishte votat. Por mos harro se Edi Rama ka pergjegjesi morale te gjeje dhe te denoje ata qe kryen krimin, e premtoi para se te merrte pushtetin dhe jo vetem aq, ata vrases duhen denuar pavarsisht politikes dhe pavarsisht marrveshjeve. Ilir meta u zgjodh president por ajo nuk mund ta ndalonte Ramen qe te vazhdonte procesin vetem po qe se dhe ai ka qene pjesemarres ne mbulimin e krimit dhe ka rene dakort me Meten dhe Saliun gje qe po qe e vertete e ben Edi Ramen fajtor.

            2. D
             Dashi

             Esht sulltan o Malok

             1. l
              lesh e li

              Or ti Malok, Rama vertet nuk eshte gjykates, po ka nje minister drejtesie qe ndikon ne drejtesi. Rama eshte ai qe bllokoi 5 vjet vendin duke zgjedhur president nje hajdut. Rama qe paditi disa politikane per shpifje, pse nuk ngriti nje padi per te vraret ne bulevard? Si mundet nje kryeminister te merret me vogelsira dhe te harroje ngjarjet e medha, vrasjet ne bulevard?

              1. Sebastia

               Ne fushaten zgjedhore te 2013 kur premtonte drejtesi per te vraret e 21 Janarit mos ishte gje valle prokuror apo gjykates? Ke dhe paftyrsine e poshter te hedhesh vrere mbi gazetarin qe po flet nje te vertet te padiskutueshme. Ki pak cip e mbylle goj-halen!

               1. ?
                ????

                Edhe ju gazetaret "investigative" keni mekatet tuaja o tani i hoxhes mos na mbush mendjen se jeni per drejtesi te vertete pasi edhe ju keni pronaret apo punedhenesit tuaj....mjere ky popull qe po shkon per lesh!

                1. D
                 Dani

                 jane te holla keto pune or Tan Hogja!Se pari te rekomandoje qe nje kopje te kesaj videoje tia japesh A.Arvizut per ta autentik-uar si origjinale(per ta fshire siç beri me serberin qe i mori nga duart I.Rames deri ne fshirrjen e saj),se dyti eshte e vertete qe Rama nuk donte qe ta çonte perpara gjygjit urdherdhensein dheSB dhe urdherzbatuesin me zinxhirin e ierarqise se tij (GRep.)jo per arsyet qe ti ndoshta kerkon te paraqesesh por me themelore se kaq!Per ti bere nje analize me te thelle asaj ngjarrje se pasi duhet te lexohet e me pas te kuptohet se perse iu dha nofka "Burre shteti" nje urdherdhenesi dhe nje urdherzbatuesi "Yll ne ngjitje"!Se dyti perse u shkarkua I.Rama dhe kush e perkrahu kete shkarkim?Perse diplomati (vartes i Berishes per nga grada) quajti protestet dhe protestuesit e dhunshem edhe pse kishte 4 viktima te shtrire ne bulevard ku me i afermi i tyre ishte mbi 15 metra nga godina e Kulles se Berishajve?Aresyeja se perse Edi Rama heshti gjate gjithe kesaj kohe ishte sepse ai pas marrjes se detyres viziten e pare e beri pertej Atlantikut duke firmosur per mos ndeshkimin e Sali Berishes si nje person me grade ne vetrimtarite agjenturore!Se dyti viktime e ketij skenari ke rene edhe ti sot duke te ofruar videot qe disponojne ata qe e mbrojten deri dje me çdo kusht e menyre SB si ne sherbim te tyre e sot duke te te ofruar ty kete kasete kerkojne te luajne te njejten loje me Edi Ramen duke u munduar si dikur nepermjet K.Spahiut me "Kuç e zinjte" por qe nuk ia arriten.Sado te besh fajtor E.Ramen (qe i vodhen lopen) besoj se se pari duhet ndeshkuar ai qe e vodhi,ndaj mos i ngatero radhet e mos u be kacagjel se mund te futesh ne loje me do dokumenta por nuk je ne gjendje te luash dot me to sepse mos e merr per nivelin tuaj E.Ramen se eshte gjitrhnje kater hapa perpara e qe i gjithe ky skenar qe gatuhet nga e njejta skute do te te bjere ty mbi vehte si jo rralle here te tjera.Vertet Edi Rama ka faj qe kesaj çeshtje nuki shkoi ne kohe por karshi misionit qe i kishte vene vehtes kjo ishte nje pjese e premtimeve qe kishte e ndoshta zgjidhjen ka dashur ta beje te njejte me pretendimet e tua por ne nje kohe me te zgjatur. Se fundemi o Tan Hogja ke marre rrolin e dikurshem te Pal Vates qe kur ishte me te madhin(ti me ata qe ti kane ofruar keto video)deklaronte qe e ka bere Mehmeti(Shehu) ne koken e vet!Edhe ^puna jote or Tan Hogja qe me nje gure kerkon te vrasesh dy zogj!Andej nga je zotrote gjithçka qe mbin behet raki,nese dje ju perdorte partia sot po ju perdor diplloma-cia!Ke bere nje gabin dhe je dekonspiruar se si ka mundesi qe nuk di gje Klodi Sala,me fal Lala?

                 1. .
                  ...............

                  Ja po ti pranojmë si të arsyeshme të gjitha idiotsitë që thua. Po mirë, mund t'na thuash pse e bëri Ilir Metajn, (shkakun për të cilin tha se mobilizoi përkrahësit), Kryetar Parlamenti dhe President? Apo për këtë e urdhëruan "..gjatë vizitës së parë.."?

                 2. V
                  Vjosa

                  Nje shkrim sikur ta kem shkruar vet, bravo! Edi rama eshte mashtruesi me i madh ne politiken shqiptare pas sali berishes qe ska shok, ndersa ilir meta eshte hajduti me i pa skrupullt dhe vrases!

                  1. G
                   Gaz

                   Po ti perse kercennon ? perse nuk e zbraz dyfekun? apo po pret ndonje pazare te majmur? Nje gazetare investigativ normal ben investigimin dhe thote ja bujrum. Ti ke 1 jave qe bredh nga nje televizor ne tjerin pa bere denoncim.

                   1. T
                    Taulant

                    Kujt i thua denoncim o shoku? Kasetat/provat qe gazetari pretendon i ka dorrezuar ne prokurori. Cfare duhet te beje edhe prokurorin?

                   2. T
                    Tani

                    Maloku,Edi Rama eshte mbret o trap,ben çte doje po Saliun e ka thesar pe e mban ne pushtet

                    1. I
                     Iso

                     Tano! Nje gje do jete shume e veshtire per salen kur ta pyesin per emrin e babes, a do te deklaroi ate te babes ne gjendjen civile apo te babes biologjik,se per daten e lindjes e ka me korigjime nga Korrik e ka bere Tetor. Une them qe per te qene te sakte ne deklarimin e gjeneraliteteve duhet bere ADN-ja,zahmet e ka prokuroria nje rruge deri te radovani (vllai nga babai).

                     1. J
                      Juli

                      Epo shyqyr që fole njëherë si BURRAT pa doreza dhre ME EMRA !!!!! Ke 10vjet që del në TV dhe flet BROCKULLA. I quaj ashtu sepse skanë EMRA !!!! TI JE FRIKACAK.

                      1. S
                       Sali Berisha dv.

                       O Tani Hoxha, o Tani llafexhiu, deri kur o Tanush do merresh me thashetheme. Tanushi i mamit, është hera e fundit që po dialogoj me ty. Audion që ti e prezanton si provë per diten e 21 janarit, e ke fabrikuar ti në bodrumin e ambasades Amerikane ose Angleze, dhe këtë e di shumë mirë, sepse dikush, një miku im, që unë nuk e njof, i ka te gjitha provat kunder teje dhe guvernatores Yuri Kim. Pse, kjo "prova" jote është fallco, sepse, si ti o Tani thashethemja, ashtu edhe disa gazetaruca të tjerë, keni krijuar grupin "dora e zezë", dhe për të gjitha gjërat që ndodhin në Shqiperi, ju më akuzoni mua, pa bërë as më të voglin invistigacion. O Tan komplotuesi, populli duhet të besojë në drejtesi dhe vendimet e sajë publike, apo ty, që nuk je gjë tjeter veçse shkarravites letrash. Çeshtja e Gerdecit, Remzi Hoxhës, Kosta Trebickës, e 21 janarit etj etj, janë çeshtje që janë hetuar imtësisht dhe gjykuar drejtësisht nga drejtesia Shqiptare, drejtesi e cila nuk ishte e degjeneruar dhe e korruptuar deri në palcë si drejtesia sot, por drejtesia e gjykimi i ketyre çeshtjeve të mesiperme, janë hetuar dhe gjykuar nga magjistratë të hekurt dhe të pa-korruptuar, që kurrë çifti i tyre nuk do vijë më në Shqiperi, siç ishin Adriatik Llalla, Besim Hajdarmataj, Elizabeta Imeraj, Fatmira Hajdari, Shefkije Demiri, Guxim Zeneli, Gani Dizdari etj, të cilët u shkerkuan nga klika narko-trafikante e Edi Ramës, sepse ishin bërë jo thumba, por pyka hekuri dhe thika në thëmbrën dhe zemrën e të korruptuarve dhe të krimit në Shqiperi. Ti Tani gazetaruci, meqense këmbngul në idenë tënde, gjoja unë jam krimineli i ketyre ngjarjeve, po ju pyes ndershmerisht, absolutisht absolutisht, dhe kerkoj një pergjigje të ndershme dhe të guximshme nga ana jote : - Për çeshtjen e Gerdecit, pse nuk ke bërë hetime toksikollogjike, që ndoshta ata katundarët që vdiqen, ndoshta kanë pirë ujë të infektuar, ndoshta kanë pirë raki të fallsifikuar apo kanë vrarë njëri tjetrin per gjakmarrje...!!! A ke bërë një studim sizmiollogjik në arshiva, që ndoshta verteton ekzistimin atë ditë në Gerdec, të një termeti 113 ballësh, që rrafshoj shtepitë dhe kasollet me kashtë të atyre katundarve të Gerdecit...!!! Ti, Tani pinoku, pse nuk ke hetuar një tjeter verion që ka lindur që ditën e 21 janarit, ku përflitet, që keta 4 të vdekurit ( të vrarët), i kanë marrë në morgun e Tiranës, dhe i kanë shtrirë në mes të bulevardit, për të felliqur dhe kriminalizuar garden republikane. Si perfundim, o Tani shpifsi, për një hetim, apo një gjyq, duhet të deshmojnë personalisht ankimuesit që akuzojnë, pra, ku janë, ata 30 të "vrarët" e Gerdecit, ku është Kosta Trebicka, ku është Remzi Hoxhaetj, që fshihen, dhe nuk dalin hapur që të më akuzojnë, dhe prokurori ti pyesi në imtesi. Pse keta të supozuar të vrarë nga ana ime apo e zagarve të mi, nuk vijnë në gjykatë ata vetë peronalisht..?!! Apo, nuk ekzistojnë, dhe ju bijt e eterve mizorë i keni shpikur. Ju nuk mund të ma ngulni o idiotër. Jam kopili i Shiqeres unë o idioter. Kam arshivat unë o katundarë. Mos ma çaj trapin as ti Artan Hoxha, as gazetarët e tjerë, dhe as drejtesia fallco Shqiptare, që është e korruptuar nga shtetet komuniste të SHBA-së dhe Anglisë.

                       1. T
                        Taulant

                        Edhe ceshtja e video pergjimit te zotit Meta nga Dritan Prifti eshte gjykuar deri ne shterim te plote, pasi video ishte e sajuar dhe personazhet ishin aktore dhe jo zv kryeministri me ministrin e kabinetit berisha. Po mire meqe vidio kaseta ishte fake perse gjykatesit e plepave nuk urdheruan prokurorine te merte te pandehur kallxuesin zoti Prifti?

                       2. K
                        Koli

                        Si shkrim me pelqen deri diku,por nuk kuptoj dicka.Ne te gjithe Boten kur Opozita ngre njerezit e saj,ose nje mase e popullit ngrihet ndaj Qeverise(qe ne ate kohe qeveria ishte Saliu dhe Iliri plus Lulin) ,pa u futur brenda ne Objekt(qe ishte Kryeministria),te vrare larg objektit dhe jo tek dera,Munt te ma shpjegoj njeri pse eshte faji i atij qe ngre popullin ne demostrate,pra faji Edit.Ne asnje vend te Botes nuk ndodh kjo qe ndodh ne Shqipni.Ky Gazetar i Madh,me pelqen kur flet kundra Saliut,po nuk shoh me asnje cep te flasi per zLulin(Ministri i Brendshem).Ti Artan thua treshja Sala,Like ,Edi.Ok po Luli nuk hyn me asnje cep,sa vjet ka Lili ne politike,mbi 15 vjete ZArtan,ka provuar te gjitha Ministrite,ku ne disa u kap duke vjedhur,dhe tek kjo e fundit ju vrane 4 veta.Po ky nuk ka faj fare.Ti thua prej Likes u ngriten,Saliu dha urdhrin,Edi i nxorri,po Luli?Pastaj a denohet Vrasesi apo ai qe nxorri popullin ne Demostrim.Cfare lloje analize eshte kjo:Saliun ,Liken,Lulin qe ishin Vrasesit nuk i denon njeri,por fajin e ka ai qe i nxorri ne Demostrim.Ik Kokelope Artan,se edhe ti nuk dihet lojen e kujt bene.

                        1. .
                         ...............

                         Ore Koli, je në vete? Bëhet fjalë, që pa u vyshkur buqeta e luleve që mbante në dorë Edi Rama në nderim të të vrarëve, ky njeri, pa pikën e skrupujve moralë shkon dhe bënë aleancë me shkaktarin për të cilin ngriti popullin në protestë, duke i dhënë si shpërblim për korrupsionin detyrat më të larta në shtet, Kryetar Parlamenti dhe President Republike. Tani merr vesh ti që askush nuk po e bënë fajtor për ditën e 21 Janarit, por po nxjerrin në shesh moralin e tij të fëlliqur, hipokrizinë e skajshme, talljen me gjakun e atyre që u vranë?

                        2. e
                         emigranti

                         dhe ju artan hoxha duhet te arrestoheni per neglizhim dhe servil ju jeni me te rrezikshem sepse rrini fshiheni per nje kohe pastaj flisni

                         1. A
                          Ana

                          Kollaj e ke ta thuah se nuk te djeg bytha pasi nuk jeton ketu ne shqiperi.

                         2. G
                          Gezimi

                          Padite pra ti Artani ate Saliun meqe e ke kap me ze e figure e ja paske kapur koken me kasete, por atje ku behen padite ne Gjykate nese ke bythe! E ne mos ta mban ajo bythecka, vazhdo e ha marmallate neper rrjetet sociale se per te heshtur nuk di. Padite ose Hesht o Tan dudumi - O fol e mba, o dhit e Ha - thote Populli!

                          1. R
                           Renea

                           E nxorre nga senduku kaseten mo lacke? Nuk ta blinte njeri e. Te ka zene myk o Tanke, e ke akoma sic ta kane dhene apo e ke qendisur sic di ti?

                           1. o
                            oficeri

                            Ti kete kasete e ke prej kohesh se e ke thene poshte e lart banaqeve. Pyetja ime per ty gazetar qe gdhin e ngrysesh neper televizione eshte se perse nuk e ke nxjerre qe me pare dhe te plote. Pyetja tjeter eshte a ke te tjera trofe nga 21 janari se ti ke bere kerdine me mbledhje gjerash, vetem se ke nje zanat te keq je bixhozci dhe i luan ne kumar fatet e njerezve.

                            1. A
                             Artani

                             Ore oficer, o koqe si ka mundesi qe flet me kaq siguri qe Artani e ka pasur ate kasete. O debil ate thote Artani, shteti nuk e gjeti por ai e gjeti si inestigator gazetar qe eshte. O trap, nuk e ka nxjerre me pare se nuk e ka pasur, tani e gjeti tani e nxorri sepse shteti e mbulonte kermen e Vicidoilit Sali, Besoje se comprende tani o trap.

                            2. A
                             Alfred

                             Ja edhe ky matrapazi " investigativ", I races se parazito-idioteve, qe kane "sukses" vetem ne vende me shtet surrogato si Shqiperia! Ky, bashke me ate llaxoren Klodjana, shkelqejne ne kete fushe! Jane yjet me te shndritshem! Problemi eshte se krimi shumohet njesoj si "fama" dhe shkelqimi I ketij idiotit!

                             1. T
                              Tropoja

                              Uaaaa haha ti i di gjitha je bo mo zi se tak ngjela por ai per politike ti kriminalistik njerezit e amerikes ju mos harroni dhe çupin sekretar mban shenim sa provat ke dhene ti deri tani per sa e sa krimiel bravo uaaaaa

                              1. J
                               Jari

                               O Skuthi, ku i more provat, po të ishim në USA i pari që do ìshe brënda brënda do ishe ti, me ato prova që na nxorre. Ti e disa pseudogazetarë të kronikës së zezë bëni dasmë me viktimat. Në se i ke të sakta ato përgjime çoi në SPAK e thuaji kush ti vuri në dispozicjon, po ta mba Suma, gjidi biçim sës, rracë Muti.

                               1. Z
                                Zvare ho popull ,perndryshe rini urte ..

                                Saliu tani dote TI hedhinme Gjyq ata qe e Akuzojne per kete kasete. ! Se eshte kasete e manipuluar Si vidio e te ndjerit Dritan Prifti me. 7. %. e Florririt te Metes .. Saliu do fitoje per sa kohe Populli nuk behet sebashku TI shkoje ne shtepi ta presi deri sa te dali. ! Dhe ta terheqin zvare. ! Bodiguartet qe ka largohen me nje zhurme shashke fishkeziare,,dhe futen ne strofken e tyre,qe eshte shpella dhe keshtu qehtesohen shpirterat e shume shume te vrareve....

                                1. Z
                                 Zvare ho popull ,perndryshe rini urte ..

                                 Saliu tani dote TI hedhinme Gjyq ata qe e Akuzojne per kete kasete. ! Se eshte kasete e manipuluar Si vidio e te ndjerit Dritan Prifti me. 7. %. e Florririt te Metes .. Saliu do fitoje per sa kohe Populli nuk behet sebashku TI shkoje ne shtepi ta presi deri sa te dali. ! Dhe ta terheqin zvare. ! Bodiguartet qe ka largohen me nje zhurme shashke fishkeziare,,dhe futen ne strofken e tyre,qe eshte shpella dhe keshtu qehtesohen shpirterat e shume shume te vrareve....

                                 1. Z
                                  Zvare ho popull ,perndryshe rini urte ..

                                  Saliu tani dote TI hedhinme Gjyq ata qe e Akuzojne per kete kasete. ! Se eshte kasete e manipuluar Si vidio e te ndjerit Dritan Prifti me. 7. %. e Florririt te Metes .. Saliu do fitoje per sa kohe Populli nuk behet sebashku TI shkoje ne shtepi ta presi deri sa te dali. ! Dhe ta terheqin zvare. ! Bodiguartet qe ka largohen me nje zhurme shashke fishkeziare,,dhe futen ne strofken e tyre,qe eshte shpella dhe keshtu qehtesohen shpirterat e shume shume te vrareve....

                                  1. B
                                   Bilushi

                                   Artadh Hoxha! Shko hiq mishin e huaj në hundë më parë... Sali Berisha meriton ta varësh për koqesh përsa ka bërë në Shqipëri,por ti nuk ke surrat ta akuzosh,se ti e shet vrimën e bythës me para...

                                   1. .
                                    ...............

                                    Ore,ti dhe shumë të tjerë si ti, ose jeni të marrë ose nuk dini ku jetoni. Si investigues, ai, s'do mënd që duhet paguar. Askush nuk punon pa shpërblim në këtë botë. Të mos paguhet për punën që bënë, do të thotë që, jo vetëm nuk ke respek për djersën e tjetrit, por kërkon djallëzisht që ai të lërë punën e për rrjedhojë të mos shkohet tek e vërteta. Për këtë vetëm dikush që nuk i intereson zbardhja e të vërtetës mund të shprehet siç shpreheni ju.Filmimet që ai nxori për 21 Janarin, dhe po ashtu, nëse do të rezultonte i vërtetë regjistrimi që ai nxori këto ditë, janë materiale që nuk blihen me para, por me flori. Sepse janë dokumente që ligjërisht zbardhin të vërtetën e vrasjes së atyre katër fatkeqëve.

                                    1. A
                                     Abazi

                                     Filmimet e 21 janarit nuk i nxorri ai, po Bolino ne News 24. Kete e mori nga veshet bolinua se i mbante kasetat ne xhep dhe nuk i dorezonte. Gjithe dynjaja e di kete pune

                                     1. .
                                      ...............

                                      Abazi, e ke parasysh situatën ti kur flet? Ai kishte kasetën, po cilit TV ti besonte për t'ja dhënë kasetat? Sepse jo çdo TV do të pranonte t'i shfaqte në ekran. Ja, si thua ti, një material kundër Berishës që e paraqet atë urdhërues për vrasje, mund të çohet tek syri.tv?

                                      1. .
                                       ...............

                                       Abazi, e ke parasysh situatën ti kur flet? Ai kishte kasetën, po cilit TV ti besonte për t'ja dhënë kasetat? Sepse jo çdo TV do të pranonte t'i shfaqte në ekran. Ja, si thua ti, një material kundër Berishës që e paraqet atë urdhërues për vrasje, mund të çohet tek syri.tv?

                                       1. .
                                        ...............

                                        Abazi, e ke parasysh situatën ti kur flet? Ai kishte kasetën, po cilit TV ti besonte për t'ja dhënë kasetat? Sepse jo çdo TV do të pranonte t'i shfaqte në ekran. Ja, si thua ti, një material kundër Berishës që e paraqet atë urdhërues për vrasje, mund të çohet tek syri.tv?

                                     2. T
                                      Tinto Brass

                                      Ik mer pall kari ti me gjith kta rropqirat e Temes. Pse su cove ti kur i qiu doktori gruan Mero Bazes?

                                      1. K
                                       Krap Ari

                                       Artanit,kur ben me pergjegjesi per krimin Edi Ramen,une mund ti them se bashkepergjegjes me Saliun je ti,sepse Ke shfrytezuar ate gje positive qe bere ne 21 janar ne oret e vona te naftes,per te grumbulluar e fshehur faktet per 12 vjet.Shpetove Saliun dhe ilirin,te cilin nuk e permend fare sot,por e zevendeson me Edin.Asgne nuk mund te bente Edi me kete drejtesi te kapur prej fyti nga Saliun dhe likeflori skraparliu.Edhe sot,vec denoncimit,asgje nuk mund te beje.Hetimi ,gjukimi behet nga gjukata e cvirgjeruar,e qepur dhe rivirgjeruar me dell'arte vetingu.Zhurma e madje,rezultati zero.Koha kaloi Edhe se provat u fshehen nga ti dhe shoket e tu.I degjove?Edhe sot,kur cdo shqiptar e di se cndodhi ne 21 Janar,perseri mashtruesit llomotitin se "fajtor eshte Edi Rama".Dhe ti je nje prej tyre.

                                       1. H
                                        Hajt me shnet!

                                        Ky eshte sharlatan, nuk eshte gazetar!! Ben cmos te jete ne qender te vemendjes dhe kur arrin te jete, merr kot. Luajne me te pasi ia dine kete dobesi dhe e perdorin kur duan e si duan. Cudia me e madhe tre dite zgjat, si ajo e Alda Klosit, e me rradhe

                                        1. t
                                         tw fala

                                         jam dakort 100 % me ty, Artan Hoxha

                                         1. B
                                          Bujku

                                          Te lumte Tan Hoxha! Hallall qumeshti I nenes!

                                          1. T
                                           Tinto Brass

                                           Ik mer byhtqir

                                           Lini një Përgjigje