"Kisha pirë, u grindëm dhe e vrava" zbardhet dëshmia e grekut që vrau gruan

23 Janar 2023, 10:12Kronika TEMA

"Kisha pirë, u grindëm dhe e vrava" zbardhet dëshmia e

50- vjeçari, i cili akuzohet se vrau bashkëshorten e tij 54-vjeçare në orët e para të së dielës në shtëpinë e tyre në Nicë ka dëshmuar sot përpara gjykatës.

Autori ka dalë mbrëmë nga spitali ku po trajtohej, për shkak të një krize epileptike që ka përjetuar pas arrestimit, sipas mediave greke.

Rikujtojmë se pas orës 05:00 të së dielës, 50- vjeçari ka telefonuar policinë dhe në gjendje të dehur ka rrëfyer krimin.


Oficerët e policisë, të cilët kanë shkuar me shpejtësi në vendin e ngjarjes kanë gjetur gruan fatkeqe të vdekur me shenja në qafë. Vdekja e saj, sipas mjekut mjekësor, ka ardhur për shkak të mbytjes me gjurmë të bllokimit të gojës dhe hundës.

Sipas informacioneve nga burime policore, i akuzuari ndër të tjera gjatë marrjes në pyetje ka thënë: “ Kam qenë duke pirë jashtë dhe kur kam ardhur në shtëpi kemi pasur një përleshje të ashpër me gruan time dhe më pas e kam vrarë” .

Bëhet e ditur se çifti kishte një vajzë, 13 vjeçe sot, e cila jeton në shtëpinë e një të afërmi. 

2 Komente

 1. A
  Andon

  Gjaksor! Lloji I kafshës. S’ke ç’ti bësh. Të rrojë Janulla, thuaj.

  1. M
   Momqirsi grekofoneve

   Andon, ky eshte arvanitas, nuk eshte grek. Greket dhe turqit i therin grate, nuk i mbysin. Ky eshte arvanit. Nuk turperon faren turke nje bythzi grek duke e mbytur gruan. E ther si kec greku. Pyet minorikaret grekofone te ta tregojne. Rrace gabelesh.

   Lini një Përgjigje

   Blog Tema