Elisabeta Imeraj: 21 Janari është hetuar dhe rihetuar disa herë, ja çfarë ndodh pas publikimit të përgjimeve të Artan Hoxhës

23 Janar 2023, 10:09Kronika TEMA

Elisabeta Imeraj: 21 Janari është hetuar dhe rihetuar disa herë,

Ish-prokurorja e Krimeve të Rënda, Elisabeta Imeraj thotë se transkriptet e publikuara për 21 janarin e vitit 2011 kur Kryeministria u sulmua nga mbështetësit e PS, nuk mund të shërbejnë si provë.

Në emisionin “Review” në Euronews Albania, Imeraj nënvizoi nuk mund të hetohet një çështje për të cilën gjykata ka marrë vendim.

“Në aspektin dokumentar, të të gjithave provave të administruara në dosje, ne nuk kemi sot një dijeni, apo një të dhënë konkrete, prej së cilës të burojë si provë, që ky urdhri është nga një person, çfarëdo lloj pozicioni që ai të ketë pasur.

I referohem deklarimeve të personave të pyetur. Në këtë drejtim, nëse ka dhe burojnë veprime të tjera hetimore, që propozohen, qoftë edhe nga ky audiopërgjimi që disponon zoti Hoxha, që mund të merret, të analizohet, detajohet dhe i jepet rruga për të vijuar në hetime, atëherë neni 449, nuk afekton pjesën e gjësë së gjykuar që lidhen me subjekte që kanë marrë një vendim.

Ne nuk mund të ngremë një akuzë të re, për subjekte të cilat drejtësia e ka dënuar për atë fakt. Nëse në raport me hetimet që po zhvillohen për gjetjen e autorësisë për vrasjen e Aleks Nikës, dalin detaje që e lidhin me këtë në tërësi, nuk e pengon njeri që të vazhdojë hetimet në këtë aspekt”, theksoi ajo.

Imeraj ngriti pyetjen se përse duhet të tejçohet me forcë nga politika, një ngjarje që ka ndodhur 12 vite më parë.

“Ajo që ne duhet të ngremë zërin në radhë të parë, është që, përse është e nevojshme, që në 2023-shin, për një ngjarje të ndodhur në 2011, të tejçohet me forcë nga politika. Për çfarë arsye? Jemi tashmë disa vite, që ecim në ujërat e reformës në drejtësi, të institicuineve të reja të krijuara dhe shohim ministrin e Drejtësisë që flet për rihapje të dosjes, për dosje që mbahen peng, për prokurorë që bien nga vettingu.

Vetë iniciativa që ndërmerret, nuk ka të bëjë në thelb me hetimin e 21 janarit. Përse iu krijon një farë terrori edhe atyre prokurorëve që e kanë dosjen në dorë dhe që mund ta marrin procedurialisht. Unë e shoh shumë të thjeshtë këtë”, theksoi ajo.

Imeraj thotë se çdo prokuror është i pavarur që të kryejë një hetim në lidhje me 21 janarin, duke iu referuar audiopërgjimit të publikuar, ku ish-komandanti i gardës, Ndrea Prendi komunikonte dhe i jepte urdhra vartësve të tij.

Ajo u shpreh se kjo mund të realizohet, bazuar në ndryshimet e ndodhura në Kodin e Procedurës Penale.

“Me ndryshimet e ndodhura në Kodin e Procedurës Penale, çdo prokuror është i pavarur. Si i tillë, i lind edhe e drejta një prokurori të pavarur, dje që kur ka dalë audiopërgjimi, që kryesisht të nisë një hetim dhe të thotë që në tërësinë e elementëve të ndodhur në këtë historinë e 21 janarit, ka mbetur pa u hetuar ai zinxhiri.

Nuk është e nevojshme të bëhet gjithë kjo ekspoze. Nuk ka pse t’i prezantohet publikut një drejtësi që mban peng një dosje. Ne nuk mund të themi që edhe në 2023-shin po na mbahen peng dosje”, theksoi ajo.

52 Komente

 1. a
  agron

  n ormale te sh[rehesh keshtu se te djeg qe te nxoren nga sistemi se isherbeve me dashuri e perkushtim saliut e drejtesis se asaj kohe, emira eshte te mos dalesh fare se i jep akoma me shume te drejte atyre qe te nxoren nga prokuroria

  1. k
   k

   Malokja hajdute e degjeneruar, është një nga arsyet përse drejtesia është në gjendje të turpshme. Nga një injorante provinciale e turpshme, nuk mund të pranohen leksione.

   1. E
    Elabela

    E keni gabim shoku, ajo eshte viktime e shtetit narko- mafjoz shqiptar…..te Berishe-Edrames Akoma me peshqit…. Pse nuk hani mun per peshkaqnt qe i thurrni elozhe per dite per afer nje shekull tani … o legena pellazg shqipfolsa - Lol

    1. V
     Vranakonti

     Po moj pise prokurore,moj bajge lope,ti do t'i dalesh patjeter ne mbrojtje Sali Berishes se jini te dy malok koketrashe. O servile e saliut.

     1. D
      Doni me per Belulin

      O koqe gomari kjo Elizabeta si prokurore i sherbeu edhe socialisteve me devotshmeri deri ne fund por ambasadorja Yuri Kim nuk pranoj nderhyrjet e Xhaçkes...

    2. k
     kjo Sherbetore e Kryekriminelit duhet Arrestuar

     Arrestoheni shpellaren qe i sherbente Kryekriminelit te shpelles anti shqiptarit me te madhe qe duhet varur ne mesh tirones . _ po kur bo ene malokja seikur po ja rras kush ne goje hej ! hik moj bythshkerdhyeme shpelle kthehu ne shpell se qelbet qyteteet e gjithe shoqerine degraduar cdo institucipon fara e mutit te shqiperise

     1. B
      Baca-Bajram

      Jane sharabajgat e drejtesise si puna e kesaj Baxhelles se Vucidollit qe ceshtja mbeti e pazgjidhur, dhe kjoe kokelopa del e na tregon se c'duhet te bej dretesia... Ti dhe koleget e tjer jeni arsyeja qe kjo dosje ka degraduar deri ne kete pike, sepse po te kishit marre vendimet e drejta dhe t'a kishit permbyllur kete ceshtje sipas ligjeve, s'do rrinim te prisnim deri sot per te ber drejtesi per ato krime makabre qe beri shteti me ne krye Shpellarin e Vucidollit.

     2. L
      L

      Këto maloket pushtuese dhe shkatrruese të shtetit, më provokojnë vjellje .

      1. J
       Jame dakort me ty Por me një ndryshime

       Jame dakort me ty moje (prokurore)? që 21 Janari, ështe hetuar dhe sterhetuar, ashtue siqe Ka dashet Saliu Gerdeci, dhe (politikanet) ose vrasit dhe hajdute e tjer. Por kure nuke ështe hetuar si pase të drjejtes njerzore, dhe ligjore në një vend demokratike a po qofet edhe gjysem demokratike.. Por mose ke merka, se pse shume çeshtje këto 32 vite, ose jane hetue dhe sterhetuar si kane dashte, Ed Rame Turke hajdut Erdogani, Sali Gerdeci dhe ilir spiun hajduti ose nuke jane hetue fare... Por ike moje idjote, dhe të pakten neve që nuke jemi militante, hajdute, ose me mentalitet primitive islamike, dhe komunist, lindore mose na merr për budadhen... Duke folur lloje e lloje brroçkullash. Turpe për Ty.....

       1. t
        tata luigji

        Sepse to moj bunder tropoje e keni bere drejtesin siq ju ka thene krimineli,gjaku nuk falet moj shtrig, nuk hapet hetimi thote kjo moldavia! po moj moldave hapet hetimi dhe pas 30 vjetesh Juve eshte mire te ju fusin ne nje dhome gazi dhe te tregonj per krimet qe keni fshehur kundrjt pagese prandaj keni dale rrugeve si kurvat

       2. V
        Vezhguesi

        Dolen kamikazet e non grates. Sa te kete keta non grata jo 4 te vrase, por edhe 4000 nuk e gjen gje. "Nuk mund te hetohet" thote kjo mender gjyqtarja e plepave. Jane hetuar gjera qe kane ndodhur 100 vjet me pare dhe jo 12 vjet. Hajde "drejtesi" hajde..

        1. t
         trimi

         Dhe 4000 u vran në 97 që u hapën depot e armëve, po nuk heton njeri se kush urdhëroi që të hapeshin depot, dhe veriu të sulmonte jugun, por memoria e shqiptareve është shum e shkurtër dhe serbi sal bon prap propagandë se do të rregulloj ai shqiperin.

        2. X
         XhaJaho

         Familjaret e viktimave duhet tja shkulin me pinca qimet e pillit kesaj kurve

         1. s
          saliu duhet te shpallet terrorist

          mire thote malokja,por maloku sali komunisti qe dha urdherin as pyet e jo te denohej.Krimineli sali beri nje seri deklaratash qe hidhnin poshte njera tjetren dhe e nxirnin kete kriminel fajtor,pse nuk u gjeten filmimet ose pse u fshine.....

          1. B
           Besnik

           Nuk ia vlen te shkruash gje per kete idiote! Absolutisht injorante!

           1. S
            S NS

            Pse?! Hajde prokurore hajde ,ti nuk ke hallin e te vertetes dhe faktit ,ti ke hallin e proçedurave dhe genjeshtrave ,sepse kane qene monstra si puna jote ne dhenien e drejtesise ,prandaj edhe Saliu ka patur shpatullat e ngrohta ,po fshirjen e serverave ,po pengesat e prokurorise ,po ti ku e gjete qe perkrahesit e PS sulmuan K Ministrin ,pse jeni ju prandaj eshte shire dhe shtremberuar fakti ,e verteta .

            1. a
             adem

             eshte nje vrasje shteterore ku nuk jane denuar udheruesit politikane. se dyti per njerin nga personat nuk eshte gjetur vrasesi. se treti nuk jane vetem dy ushtare qe kane qelluar. se katerti duhet hetuar ish kryeministri qe ka thene se ishte tentative per grusht shteti.

             1. t
              titi

              Po kush te mer mendim ty? patjeter ti si Tropojane dhe e shkarkuar ke do mbrosh?

              1. D
               Done

               Po ti ngrije akuzen e masandaj lere gjykaten te vendosi. Apo jeni mesuar te beni edhe organin akuzues edhe organin vendimarres!?!? Cfare ligjesh lexoni or aman?!?! Ku i gjeni keto perla?! Nje ngjeni i futbollit ka thene: Çfare eshte futbolli? Futbolli eshte nje loje shume e thjeshte qe gjyqtaret e bejne te veshtire. Kjo vlen edhe per ju zonje. Pra, çfare eshte drejtesia? Drejtedia eshte nje gje shume e thjesht qe prokuroret dhe gjyqtaret e bejne te veshtire. E fundit; prova s’ka por kater njeres te vdekur ka( nga shiu qe binte si plumba ate dite vdiqen,por prova s’ka)

               1. T
                Tan tirona

                Po, ashtu eshte ,prandaj vetingu te goditi ty dhe te tjere

                1. a
                 arben

                 vendet e botes po hetojne ngjarje te 50-60 viteve me pare kurse kjo idiote thote pse te hetohet 21 janari .mir ta bene qe te hoqen nga sistemi i drejtesis sepse me fytyra te poshtra si ju sdo te kete kurre drejtesi ky vend.

                 1. K
                  Kokë lopë, faqe kuqe, pordhace byreku.

                  Mirmengjes, mirdita ose mirmrëma qelbësira, shkerdhata dhe e korruptuara Baxhella Imeraj. Dmth, sipas llogjikës tënde të një ish pro-kar-are të një fshati "potiemkin", për gjakun e rrjedhur, jetën e këputur dhe për familjet e atyr 4 varfanjakve që u ekzekutuan me 21 janar në mes të bulevardit të krye-qytetit tyre, është bërë një gjykim, është marrë një vendim nga drejtesia, dhe ky kapitull është mbyllur një herë e mirë për gjithmonë....!!! Po të lexojmë ndërmjet linjave të hamutjes tënde, edhe çeshtja e gjenocidit të Gerdecit, mqnse, është hetuar, gjykuar dhe vendosur një herë, do të thotë që edhe ky kapitull, është arshivuar një herë e për gjithmonë....!! Denimet e rënda të disa vrasësve dhe trafikantatëve të drogës, krime keto të pranuara nga të pandehurit në gjyqin e tyre, u liruan, pa bërë as çerekun e denimit, nga disa prokurorë e gjykatës të korruptuar, të hedhur në koshin e plehrave si të korruptuar nga VETINGU si puna jote, dhe keta kriminelë, pas lirimit kanë ri-vrarë dhe ri-trafikuar që në ditët e para të lirimit të tyre, sipas kokë-lopës tënde, megjithse është vertetuar nga drejtesia që lirimi i tyre është bërë nga korrupsioni, keta kriminelë janë gjykuar, denuar, liruar, dhe ky kapitull është i mbyllur për gjithmonë...!!! Kriminelat, e diktaturave ushtarake të Kilit, Argjentinës, Bolivisë;Kamboxhës etj etj, të cilët ishin shpallur të pa-fajshem nga disa gjykata të ketyre vendeve, janë kapur, gjykuar dhe denuar për jetë pas 20 - 30 - 40 vitesh. Pra, sipas trurit tënd të një kokë-dose dhe sipas arsyetimit tënd "profesional" si "magjistrate" me diplomë Plepash, ri-denimi i ketyre torturusve, qënka i pa-drejtë, meqense disa prokurorë dhe gjykatës të degjeneruar si puna jote, e Ftmira kurvë Hajdarit, Besim shkerdhatë Hajdar-mate, Shefkije udb-ashe Demirit etj, i paskan gjykuar një herë "legalisht" kete kriminela të juntave ushtarake....!!! Qelbësirë, ty, ketyre të lart permendurve dhe proksenetit tuaj Sali tradhetar-hajdut Berishës, ju është qirë rraca perfundimisht. Keto analiza "jurisike" që bën ti, ke të drejtë ti bësh, bile edhe në formen dhe mënyren që i shtjellon, por mos i bëj kurrë në publik, por ti bësh në keshillin e kurvave të Tropojës, në një dhomë, duke degjuar këngë me çifteli, si psh-"moj e mira që shkon me dhen, a shkon vetem a me kënd" etj etj, e duke pirë një kafe, dhe pastaj të rrotulloni filxhanat për një fall....!!!

                  1. M
                   Martin

                   Tropjania Elizabeta Imeraj ka te drejten e saj te mbroje trustin kriminal te "Geshtenjave dhe Boronicave te Tropoes" pasi i duhen leke per te vazhduar jeten luksoze qe ia garantonte perbindeshi i Vicidolit, kreu i agjentures serbo-ruse ne Shqiperi, kryekrimineli dhe kryehajduti Sali Sheqere Vuk Karxhich Berisha.

                   1. T
                    Trapajane hesapi

                    Kjo Prokurore ruan bythen e saj,ndaj flet keshtu.Eshte gjukuar si vrasje pa dashje,Jo si krim shtetetor.Me provat e reja qofte Edhe me keto regjistrime,Ka indice per nisjen e hetimeve.Mendoj se vec krimit shteterir te kryer,te merren ne pergjegjesi penale te gjithe ATA Prokurore qe,nen komanden e shefes se tyre Elsabet Ymer,mbuluan dhe devijuan krimin shteteror te 21 janarit.Po keshtu Edhe gjukatesit,per shperdorim posti zyrtar me pasojat mbulumin e krimit dhe mbrojtjen e kriminele e.Ndryshe nuk do te kete asnjehere drejtesi dhe lufte ndaj krimit dhe korrupsionin.

                    1. E
                     Edi

                     Ja dhe tropojania e rradhes, hajdutja me çizme dhe shpellarja e plepave nxorri çifteline tua rrase kokes viktimave te veta, se shpellaret plehra s’te lene as te qash, fillojne drurin nga e para…..kafshe te verteta

                     1. t
                      toske e gege

                      Popull budalla. Merret me kater fatzez qe u vrane nga politika, a thu se ato ishin te paret dhe te fundit viktima te saj. Qe atehere ( nuk po them para kesaj ngjarje ) jane vrare me qindra ndoshta mijera si pasoje e politikes se keqe te ketij vendi dhe ju zvarranike komentues merreni me sharje ordinere te nje individi apo te nje krahine. Mire te na behet, kjo eshte kultura jone. Komentues morracake qe ne mungese te ndonje suksesi ne jete shfryhen si zgjebarake ne komente urrejtjeje mbi popullin e vet dhe tu rrah gjoksin si majmuna a thu se kane shpik rroten, dhe nga ana tjeter kerkojne " drejtesi " . Ju sdini cfar eshte drejtesia.

                      1. D
                       DINJITETI

                       Vetem prokurore spaske qene. Po flet sikur nuk s'ke punuar nje dite juriste. Te djeg prapanica per punen e dobet qe ke bere si prokurore dhe si drejtuese. Kush ju fton ju te shkarkuarit nga Vettingu neper emisione. U shkarkuat si te paafte per te qene pjese e sistemit te drejtesise. Fjala juaj nuk duhet te degjohet aq me shume per nje ceshtje te nxehte si ajo e 21 Janarit, ku pergjegjesit penalisht mbeten pa u ndeshkuar, per te cilen ti je pergjegjese. Kush je ti te shprehesh mos me i servir popullit nje ngjarje kaq te nxehte? Pikerisht populli kete kerkon, te denohen fajtoret. Mos valle nuk e di ti moj injorante se ne mes te dites, ne mes te bulevardit u vrane 4 qytetar te pafajshem duke protestuar paqesisht? Me kete mendje ke punuar e drejtuar ti ne drejtesi? Fatkeqesi e madhe. Tani ju jap te drejte organeve te Vettingut per shkarkimin tend shume te merituar. Iku koha jote. Drejtesia nuk ka nevoje per njerez medioker. Pa punen tuaj te njeaneshme dhe aspak ligjore, drejtesia e re do te triumfoje. Me te drejte na mbuluan fshataret me ate veshjen kopileshe, dhe u duket se dicka po bejne. Keshtu ndodh kur jane cpopulluar zonat e tjera dhe perqendrimi eshte bere ne Tirane. Te gjitha qytetet kane nevoje per kuadro. Duke i grumbulluar te gjithe ne Tirane, kujtojne se Tirana ka shume nevoje per ta. Me vjen keq qe si kudo dhe institucionet e drejtesise jane mbushur nga fshtati, qe te thuash te verteten, ka nje disnivel te theksuar kulturor. Per derisa sot njihet si kriter i emerimeve, paraja, miqesia, me keq do te shkoje kjo pune. Me mendesi fshatareje, nuk mund te shprehesh, kane kaluar 12 vite, prandaj ceshtja s 21 Janarit nuk mund te rihapet. Ketu qendron disniveli kulturor e juridik. Kjo nuk e justifikon, te qenit juriste. Kanalet televizive, te tregojne kujdes, jo vetem per te mbushur programet me njerez qe per te mbrojtur punen e tyre te dobet flasin tym ne ere.

                       1. B
                        Bardha

                        Buca e vecidolit jep mend,kjo ashte laviera e shpellakve

                        1. s
                         spata

                         Per sa kohe te jene maloket ne pushtet Shqiperija s'bene prokopi .Ata kurr s'kane ndertuar e s'do ndertojne shtet te demokracise e Drejtesi .Sipas kesaj maloke edhe kur gjukimi i nje ceshtje behet me standarte jo demokratike, s'duhet marr perseri ne gjukim, kur ka element te dyshimta ne gjukim.Eksperienca boterore ka treguar se edhe mbas 30 apo me shume vite jane hapur dosjet e krimit .Shembuj te tille i gjene ne Evrope dhe SH.B.A .Ne vitet 1960 e ne vazhdim ne Amerike u rigjukuan kapobandat e mafjozve te viterve 1920-30 .Po ashtu ne Itali e France . Ne Shqiperi qysh nga koha e perandorise Osmane asnje kriminel ne pushtet dhe politke nuk eshte denuar.

                         1. H
                          Himarioti

                          Ju, z. Imeraj, jeni paguar si juriste në organet e drejtësisë shqiptare pa qënë kurrë e tillë. Ju nuk keni ndërgjegje as profesoinale dhe, as njerëzore. Vitin e kaluar, kur bëtë kqyrjen e vendit të ngjarjes, tek godina e SHQUP-it, pas sulmit të Berishës për pushtimin e godinës, megjithëse aty ishte fushë beteje, ju deklaruat se, nuk ka figurë krimi. Jeni një shpellare tropojane, në mbrojtje të shpellarëve të tjerë si Sali Berisha dhe CO.

                          1. T
                           T

                           ...o o Popull....po nuk varen ca kurva si kjo...kot kerkoni drejtesi...

                           1. Z
                            Zina sallaksja gjyqtare

                            Kjo prokurore kish dashnor nje malok qe rrinte me shkop ne dore? Dhe kush nuk paguante sherbimet e kesaj buçes, i valonte druri. Nje kurve e rendomte qe e pruri Sala ne sistem dhe e shfytezoji siç deshi. Maloke shkerdhate!

                            1. g
                             grand

                             Beta ishe dhe mbetesh impakt shume negativ ne drejtesine shqiptare! Edhe tani qe sillesh politikisht duhesh hetuar prape! Mbetesh grua e keqe, e djallezuar dhe e politizuar! Kriminelet duhet ne burg! Edhe per ty eshte mire! Mjafte me parat e pista, se moret nje qafe nje gjeneracion 50 vjecar te shqiptareve! Me vjen keq te te theme se je njeri i keq, egoiste e pa fre! Edhe hipotetikishte te ndryshoj poliktika ne favorin tend , ti metesh Elisabete e keqe, turp, dhe qe kurre mos ta shohim me fytyren dhe zerin. Uroj qe kjo sot te jete e fundit per ty!

                             1. V
                              Vleshte kesaj .....

                              Fatekeqesi or Himariot , qe ne kete vend i eshte mundesuar te bejne drejtesi njerezve te djallit, qe jeten e tjetrit se kane per gje. Te dhjefsha jeten tende Elisabete , s'ta kam zili! Ne ferr shkofshe ti dhe te tjere qe fshehet jete e njerezve te thjeshte, qe donin Shqiperine, drejtesine dhe jo politiken.

                              1. V
                               Vetegjygjsia eshte njesh kur mungon drejtesia

                               Drejtesia te rruan topet ne kete mut vend,E vetmja zgjidhje eshte vrasja e kermes Sali nga te afermit e viktimave qe me sa duket jane bythshkerdhyer e frikacake te dhjere

                               1. V
                                Viktor

                                Menyra se si flet kupton se çpergatitje juridika ka. Prandaj ate e e hoqen, pra e korruptuar, por mbi te gjitha e papergatitur. Madje, dhe gjuhen shqiper nuk e flet sakte, por me dia huazime qe nje ish-Prokurori nuk i falet. Ndoshta duhet t'i fusi nje BigBrother, se aty do kete me sukses.

                                1. A
                                 Ali Peza

                                 Po po nga Lekbibaj me gjysma çizmesh ne tirane mr "vizion 2000".Ik pirdhuni qelbesirat e kombit.

                                 1. P
                                  POPULLI

                                  Ashtu eshte moj Qelbesire sepse nuk u vra vellai apo kushuriri jot . Aty u vrane njeres te pafajshem por ju prokuroret duhet te futeni ne burg Qelbesira. Ti duhesh ta mbyllesh gojen per krimet qe ke bere sepse eshte njesoj dhe ai qe e mbron krimin. Na dalin ne televizor pa piken e turpit Qelbesirat sepse nuk ka drejtesi.

                                  1. S
                                   Skenderbegasi

                                   Kjo neperka pergjuse e Saliu qe tendencen e ç'faq lakuriq dhe me nje ngute prej tigrice, bene pyetjen idiote perse duhet te hetohet ne 2023 nje ngjarje e ndodhur ne 2011. Shume e thjeshte ne shteteformimin e nje kombi te vuajtur qe ju nje dore analfabetesh tropojane nuk duhet te mbushnit politiken dhe drejtesine shqiptare. Kushtrimi i te pareve dhe injoranca ne veprim. Ju jeni ngritur shume me vone ne gjymtyret e pare dhe kjo eshte pergjigja e pyetjes tuaj. Ti ke qene nje menxyre, nje felliqesire, qe ne syt e tu te akullt s'ishte zor te diktoje shenja çmendurie.Te dukej vetja mbreteresh e qiellit ne drejtesi dhe e perbalte jeten e Saimir Tahirit. Je nje shpifarake truthare ne orgjine dhe keshtu do vegjetosh.Gjyqi i te vertetes eshte me i kobeshmi dhe do te ndjek kembe per kembe. Je femer pa amshim ne shpirte, je nje bezhdile vulehumbur qe konsumone parate e grabitura ne ate vilen trekateshe ne emer te babait. Beni amisti sa me shpejte ju socialistet se keta i mbushen burgjet me varfanjak. Si duket drejtesia eshte e barabarte per leckamanet!!!

                                   1. N
                                    Noci

                                    Prandaj e kane bythen e ngrohtë politikanet vrases dhe hajduti se ne i kemi prokuroret te kesaj ministre.Jane bere 4 vrasje shtetërore dhe ajo thotë i ka ikur koha.Dhe kur mendon sa lufta u be per t'a mbajtur ne pune

                                    1. L
                                     Luci

                                     I ka ren nga Kina per te na then qe esht me Saliun dhe ne fund e pranon dhe vet qe hetimi mund te vazhdoj normalisht kur ka prova te reja.

                                     1. m
                                      muçua I tanes

                                      o Bega, z. president ke qene gjeneral, bej nej grusht shteti, futi te gjithe ne burg avokate, prekurore, gjyqtare, debutete, ministra....... televizoret me programet banale , gazetaret servila......te rrembehet nje debutet ta çojne ne televizor dhe gazetaret ta investigojne direkt gjate transmentimit leket, pasurine dhe aktivitetin do te jete programi me i shikueshem ne bote {ashtu si ben Albana osmani tek njerezit e humbur}

                                      1. s
                                       s

                                       O Muco .Kjo do te ndodhi . Amerikanet nese deshtojne me reformen ne Drejtesi ,ne kasaforte kane zarfin per te prure nje force te tipit diktature popullore per te shplare kete pisllek qe ka mbytur Shqiperine .Nuk ka nevoje ti derejtohemi presidentit. Thjeshte te flasi nje i derguar i Presidentit amerikan, sic po behet dhe me Albin Kurtin dhe Vucicin qe te marin arratine maloket ne pushtet dhe by...lepirsat pa dinjitet te administrates shteterore .

                                      2. j
                                       jozi

                                       E nxorri kokën lavirja dhe baxhella e Tropojës.

                                       1. K
                                        Koli

                                        Na Amerike te fusin ne Burg mbas 40 vjetesh,me DNA e gjejne Vrasesin,mbas 40 vjetesh po shkruaj,moj Mprokurore e Saliut.Pse kishte ne Shqiperi Prokurore te tille,Sali Berisha megjithse ka bere Zollume qe asnje Lider nuk e ka bere ne keto 30 vjet,eshte i lire dhe tallet me te gjithe.Pra sipas kesaj Bibe te perzene nga Sistemi,as Gerdeci ku u vrane 26 nuk duhet te hapet me,as Krimet e 97,as vdekja e Kosta Trebickes,Remzi Hoxhes,as 11 janari,e shume te tjera,sepse na qenkan shqyrtuar nje here.Eh Shqiptaret e shkrete me cfare Mavijesh drejtohen.

                                        1. Q
                                         Qytetari dixhital

                                         Po normal pse ke prisni te mbroje viktimat . Ajo dhe te gjithe kazani i shpellave kane ngrene 30 vite nga nongrada i ka vendosur neper poste kyce i ka shperblyer per kete dite dhe ata jane gati ta bejne te zezen te bardhe d m th fajtori eshte i zoti i lopes jo ai qe e vodhi plus qe kjo edhe e shkarkuar nuk ka me ku te zhvase

                                         1. A
                                          Amba

                                          O të dh....magjistraturën tënde,kur dalin fakte të reja çdo rast hetohet edhe pas 30 vjetesh.Kjo është e drejta universale për çdo qenie humane me ndërgjegje.Qitje direkte në mish të ndjerit Veizi dhe vrasesi 3vjet burg!!!!Moj zonjë je në metro....

                                          1. f
                                           franci

                                           Sigurisht qe 21 janari eshte gjykuar nga drejtesia e malokerise moj prostitute.

                                           1. T
                                            Tironsi i Vorrit Bomit

                                            Buca e Sali Vicdolit, Sali Krimneli e ka Kushurire ke maloken e solli nga shpellat e Dragobise dhe na u be Lokja e Birishes Prokurore. Te lumte 80% e gjygjtareve

                                            1. S
                                             Skamja

                                             O kurve shpellash, rraca juaj duhet zhdukur. Leri ligjet e Maliqit o analfabete, o degjenerate, o pleher e qelbur. Nuk ka fjale te pershkruaje ndyresine qe te karakterizon. Portret lavire bulevardi. Mos na trego punet tuaja e te monstrave tjera si ti qe merrni rrogen e rrushfetet e vidhni e mashtroni dite e nate. Agonia jote dhe e atyre si ti do te jete e tmerrsheme. Do paguash per cdo poshtersi te pashpirt qe ke bere. Te vrafte turpi e poshtersite qe ke bere e sidomos gjaku i atyre te pafajshmeve mos t'u falte kurre. Mjaft moj shpirt mizerabel me keto derdellitje kur e di sa i ndjeshem eshte ky popull mjeran. Si u ulkeni ne karrike e poste dhe bekeni keto qe beni moj ditezeze?. O kalbesire e zeze. O mortje qe shpirti s'po me ze rehat pas ketyre qe paske thene. Ben drejtesi ti???!!! Ti dhe bajgat e tjera, derra injorante e militante te krimit???? Beni drejtesi ju aq sa ben djalli! Mos u meshirofshi kurre. Ferri ju pret dhe ferri ka shume forma.

                                             1. Q
                                              QYTETARI

                                              Me keq do te behet Shqiperia po iu hap rruga fshatarit, sado i pergatitur te jete. Fshatari 100 kostume te veshe fshatar mbetet. Pastrojeni vendin nga fshati, lereni qytetin te marre fryme. Me mijera vjet nuk ndryshon kultura e nje vendi, prandaj cdo kush te qendroj ne vendin e vet. Vjen ere pislleku.

                                              1. I
                                               Iriqi

                                               Kjo u provua qe eshte e korruptuar dhe kriminele bashke me burrin qe gjoja e ndau, sa per ti shpetuar vetingut. Ju mediat e shemtuara qe kerkoni mendim nga kjo jeni duke kerkuar te lani kaken me çiç.Thene ndryshe jeni dhe ju bashkepunetor te krimit dhe korrupsionit.Ne qafe paçi veten!

                                               Lini një Përgjigje