FOTOT: Snajperët shqiptarë në “aksion” nën drejtimin e amerikanëve

23 Janar 2023, 14:28Kronika TEMA

FOTOT: Snajperët shqiptarë në “aksion” nën

Nën drejtimin e instruktorëve të ardhur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, efektivë të batalionit të Dytë të Këmbësorisë të Forcave të Armatosura kanë zhvilluar një stërvitje në kushte të këqija atmosferike.


“Efektivët e batalionit të Dytë të Këmbësorisë, perfeksionuan aftësitë e tyre në njohjen e armës dhe zhvillimin e qitjeve me pushkën snajper, nën drejtimin e instruktorëve amerikanë të SFAB”, thuhet në njoftim.


Bashkëngjitur, “Forcat Tokësore” kanë publikuar edhe pamje nga kjo stërvitje.

5 Komente

 1. e
  eli

  Miire o mire per kete,por me keta duhet patur kujdes,se neser ngaqe e kane rrogen e ulet,dalin te punojne ne privat....!

  1. p
   private Doom

   kontingjenti i ri i vrasesve me pagese

   1. C
    Cameria

    Futjani greku ne bithe

    1. D
     Durim se do behet mire...

     Lajm i mire se do kete Arestime. ! Jo Si dikur ne 97 erdhi Nato.. Tani kush do ta kruaj bythen kure do te Arestohen keta Trimat qe dogjen Shqiperine,,ato Trimat qe vrane njerez te pafajshem,,ato Trimat qe vodhen Shqiperine dhe Popullin fukara.. Tani me vonese por Ju erdhi dita te shkojne me pushime ne Rec te Shkodres ..dhe ata qe me dashje apo nga budallalleku Ju dalin per Zote ketyre Krimineleve ,,Po e kruajten ,,keta qe Po bejne Stervitje die jua kruajne mire ,, dhe do TI cojne atje ku ritet Bari ...ne cdo Stine ...

     1. D
      Durim se do behet mire...

      Lajm i mire se do kete Arestime. ! Jo Si dikur ne 97 erdhi Nato.. Tani kush do ta kruaj bythen kure do te Arestohen keta Trimat qe dogjen Shqiperine,,ato Trimat qe vrane njerez te pafajshem,,ato Trimat qe vodhen Shqiperine dhe Popullin fukara.. Tani me vonese por Ju erdhi dita te shkojne me pushime ne Rec te Shkodres ..dhe ata qe me dashje apo nga budallalleku Ju dalin per Zote ketyre Krimineleve ,,Po e kruajten ,,keta qe Po bejne Stervitje die jua kruajne mire ,, dhe do TI cojne atje ku ritet Bari ...ne cdo Stine ...

      Lini një Përgjigje