Detajet tronditëse, shqiptari i arratisur nga burgu gjendet i groposur në një fushë në Greqi

21 Shtator 2022, 13:42Kronika TEMA

Detajet tronditëse, shqiptari i arratisur nga burgu gjendet i groposur

Trupi i pajetë i një personi është gjetur në një fushë bujqësore në rrugën rurale Thivon-Mourikiou të hënën në mëngjes.

Sipas asaj që shkruajnë mediat, dyshohet se viktima është shqiptar. Kjo pasi me trupin e pajetë janë gjetur edhe disa dokumente, të cilat i përkasin një shqiptari megjithatë ende nuk është bërë publik emri i viktimës.

Ai rezulton me precedentë të mëparshëm penalë. Megjithatë, mediat shkruajnë se do të vijojnë ekzaminimet për të zbuluar nëse trupi i pajetë është me të vërtetë i shqiptarit, apo jo.

Media greke, Protothema shkruan se skeleti i trupit të  pajetë u gjet në një distancë prej 8 metrash nga rruga. Dyshohet se personi në fjalë është vrarë dhe më pas varrosur me shpresën se nuk do të gjendet kurrë.

Ekzaminimet po vijojnë për të zbuluar shkakun e vërtetë të vdekjes mirëpo kjo e bën të vështirë fakti se trupi ishte shumë i dekompozuar.

Ndërkohë media të tjera raportojnë se dokumentet u gjeten në veshjet e viktimës. Sipas vradini.gr, ato i përkasin një 45-vjeçari i cili ishte arratisur nga burgu në Patra. 

3 Komente

 1. J
  Janulles me rock kokes

  Helenet human ne vitin 2022...... veprime prej turkoarabi qe fshehin ne shekuj suratin e tyre mizor .........

  1. G
   Grk

   Shiko kasaphanen ne shqiperi e kudo ku jane shqipetare. Vriten njerzit si minjt (sigurisht nga humanizmi i tepruar qe kemi) e ju prape mirreni me grek e serb qe ne nr jane shume me shume se ne dhe s‘degjohen pothuajse fare.

  2. J
   Janulles me rock kokes

   Ti me siguri do jesh nga ata shqiptaret qe je greqizuar ne helen , te drejte ke qe shkruan keshtu sepse atje ha buk dhe jeton dhe i tille ndihesh ose je ...... sic thoshin helenet e lashte , dhe jo te sotmit spermat turkomongole te quteteruar ....po te mar dy raste te thjeshta per te treguar mizorine dhe agresivitetin e pabese te helenit te ri . Gje ne nje shtet te vetem ne Glob , ku i aksidentuari me makine braktiset nga fajtori dhe lihet i pandihmuar ne mes te rruges .....gjeje dhe shkruaje .....dhe po te kuptosh, qe ligji ne shtetin Helen kur ben aksident quhet aksident pa dashje dhe eshte i bute dhe nuk mer masa brutale ndaj fajtorit ...atehere do ta kuptosh ne thelb ate qe shkruaj .....te mora vetem nje rast ....ose , gje nje rast ku , krimineli helen kryen krimin ndaj nje shqiptari ose quhet punonjes i rendit ose nje qytetar i thjeshte , denohet nga gjykata ne menyre rigoroze ashtu sic thote ligji , shkruaje dhe kete rast , po e gjete ......ky koment nuk cfajeson shqiptaret , dhe mos i ngatero me dashje ngjarjet , keshtu sic ben paralelizmat , por tregon ne te vertete fytyren mizore te helenit te ri ....te mongolit te qyteteruar , te arabit , dhe te turkut te civilizuar, qe , sa do vite e shekuj te kalojne , vesin e te njeriut te dhunshem nuk e harojne ......sa do shekuj te kalojne .....

   Lini një Përgjigje